דירה להגדיל: 4 טיפים להגדלת חלל המטבח

יש לכם בית קטן? או שנכנסתם לבית ישן או דירה לא גדולה ואתם רוצים להגדיל ולהרחיב את המטבח?
הנה 4 טיפים מעשיים שיעזרו לכם לעשות זאת:

1. מייעלים את חללי האחסון – אם יש לכם חלל לא מנוצל מעל למקרר או מעל לארונות הקיימים, בנו ארונות מטבח חדשים שכן ינצלו את המקומות אלה. תוכלו לפנות חללים תפוסים במקומות שאתם יכולים לנצל בצורה אחרת כדי ליצור תחושה של מרחב גדול יותר. הגבהת ארונות המטבח – דלתות גבוהות וארוכות יותר – יוצרת תחושה של תקרות גבוהות יותר, ו'מאווררת' גם היא את חלל המטבח. דלתות ארונות חלקות ובהירות מקטינות את העומס הוויזואלי על העין ויוצרות גם הן תחושת מרחב גדול יותר.

עיצוב ריקי קרקואר. קרדיט צילום ערן תורג'מן
עיצוב ריקי קרקואר. קרדיט צילום ערן תורג'מן

2. משתמשים בתאורה וצבע- שימוש נכון בתאורה ובצבע יחולל פלאים במטבח. אם יודעים לעבוד עם שני הכלים האלה- אור וצבע, בצורה שתיצור תחושה של חלל "נקי" ורחב יותר. יש להשתמש בצבעי ארונות וקירות בהירים ככל האפשר. בנוסף, להאיר בצורה יעילה את ארונות ומשטחי עבודה כדי למנוע תחושת צפיפות ועומס. מומלץ גופי תאורה שקועים או כאלה שעשויים גבס ומתמזגים עם הקיר – כן יסיעו בקלות להגדלת החלל
3. שטחי עבודה והגשה – חשוכים או לא מוארים ישרו תחושה של מטבח לא רק קטן, אלא גם מיושן ולא יעיל. בחרו במטבח בהיר שיעניקו תחושה קלה וזורמת יותר במטבח. לא להעמיס את המטבח עם פריטים או שניתן לצבוע אותם בצבע הזהה לזה שעל הקיר וכך תעלימו אותם מן העין. ניתן גם לצבוע את דלתות העץ של ארונות המטבח בצבעים רכים ובהירים, או להחליף אותן בדלתות זכוכית להענקת תחושה של חלל מרווח ופתוח.

עיצוב ריקי קרקואר. קרדיט צילום ערן תורג'מן
עיצוב ריקי קרקואר. קרדיט צילום ערן תורג'מן

4. שבירת קיר- פתרון אחד להגדלת חלל המטבח – לשבור את הקיר המפריד בין פינת האוכל לסלון. פתרון יעיל ופשוט להרחבת המטבח ולהגדלת החלל. למרות שמדובר בשבירת קיר, הרי שבמרבית המקרים לא מדובר בקיר תומך ולכל היותר תישארו עם עמוד תומך או קורה שלא תפריע בחלל המוגדל. כמובן שעליכם להתייעץ בנושא עם בעל מקצוע בעל הידע המתאים.

באדיבות מטבחי דקל: יבנה, רמת השרון ובאר שבע, אשר הוקמה לפני 40 שנה והיא מהוותיקות והמובילות בעיצוב וייצור מטבחים בישראל. החברה מציעה מגוון סגנונות עיצוב בהתאמה אישית ומעניקה ללקוח אחריות של 7 שנים.
קליק לאתר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות