מה מסתתר מאחורי החומות: סיור קסום בשכונת טלביה

כאשר נכנסים בין פינותיה החבויות של שכונת טלביה, מגלים את הקסם שמסתתר מאחורי חומות האבן. הסיור כולל ביקור בבית המצורעים של ירושלים וסיור בין הווילות המפוארות שנבנו בתקופת המנדט הבריטי. הוא מספר את קורותיה של שכונת טלביה ומסביר כיצד הצליחה השכונה לשמור על אופייה ומעמדה כשכונת יוקרה ממלכתית. מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציגה: סיור מודרך – 'מה מסתתר מאחורי החומות': בתים מפוארים ומקומות חבויים בשכונת טלביה.

הסיור 'מה מסתתר מאחורי החומות?' מציג את שכונת טלביה באופן אחר. הסיור מתחיל בביקור בבית המצורעים של ירושלים, שהיה במשך שנים ארוכות מקום מפחיד ומאיים ואילו היום הוא משמש כמרכז אומנות מתקדם יחיד מסוגו. נהנה מהמקום המיוחד, נשקיף מראש מגדל עץ מגניב ונטעם ממיטב גבינות הצאן של משק חקלאי בערבה המחזיק בית קפה מיוחד במקום. בהמשך, נסייר בין וילות מפוארות שנבנו בתקופת המנדט הבריטי, נציץ עליהן מבעד לשערי אבן ונכיר את סיפורן של המשפחות הערביות העשירות שחיו באזור. הוילות באזור מאופיינות בעיטורי קרמיקה צבעוניים, עמודי אבן מסוגננים ומזרקות קטנות, המשרים אווירה יוקרתית.

קרדיט צילום ערן גל אור

קרדיט צילום ערן גל אור

המשך הסיור יהיה באזור בין משכן הנשיא לתאטרון ירושלים וישלב בתוכו פגישה עם אמנית מבוגרת העוסקת בפיסול יותר מ-90 שנה ברציפות.
הסיור מתקיים ביום שישי 19.7.2018 בין השעות 16:45-21:30.
נקודת ההתחלה היא בכניסה הראשית לבית הנסן, ברחוב גדליהו אלון 14, ונקודת הסיום היא תאטרון ירושלים. הסיור מעגלי ובעל דרגת קושי קלה- בינונית. הסיור מתאים לקבוצות קטנות, גדולות וזוגות. אורך הסיור כ-2.5 קילומטר ומשכו 4-3 שעות. הסיור עובר ברחובות רחבים צרים ושקטים, והוא כולל ירידות ועליות מתונות.

קרדיט צילום ערן גל אור

קרדיט צילום ערן גל אור

קליק לאתר למידע נוסף
ניתן להירשם ולתאם גם סיורים לקבוצות בטלפונים: 054-2406657, 050-4000026
הסיור מודרך על ידי ערן ודוד גל-אור באופן אישי, הבעלים והמנהלים של 'מסלולים > להתאהב בארץ מחדש'

באדיבות 'מסלולים > להתאהב בארץ מחדש', חברת טיילות והוצאה לאור. הרעיון העומד בבסיס החברה הינו חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק