"אנא עזרו לנו". עץ נפל על איילת, והותיר אותה משותקת

"לקח לי קצת יותר מארבעה חודשים להיות מסוגל לכתוב את הפוסט הזה, ואתם יודעים שאני לא כותב כאלה בדרך כלל, אז אנא תהיו סבלניים".

כפי שחלקכם כבר יודעים, מספר טל ארז בכאב גדול, ב-19 לאפריל, יום העצמאות, בעודי שומע הרצאה במילאנו, הלכה אישה על שביל מרוצף בפארק הירקון בשכונת בבלי עם אחותה ושלושת ילדיה (אז בני 7.5, 4.5 ו-0.5). חמישה ימים אחרי שחזרה מחופשת לידה, יומיים אחרי שחגגה יום הולדת, דקות ספורות לאחר שהורידה את התינוקת מהמנשא שעל גופה אל העגלה וביקשה מאחותה להתקדם איתה הביתה, היא שמעה רעש פיצוח חזק.
"באינסטינקט ששמור לאנשים מופלאים כמוה, היא דחפה את הילדים לרוץ והם אכן רצו. וגם היא. אבל לא מספיק מהר. ענף אדיר מימדים של אקליפטוס ענק נחת עליה והיא התרסקה על שביל האבנים המרוצפות. האישה הזאת היא אשתי ואם ילדיי, איילת.

להלן תקציר הפגיעה – החלק הקל היה 11 צלעות שבורות (מתוך 12), חלקם בשני מקומות, שברים באגן, שבר בארובת העין, נקבים בריאות וקרעים בכבד ובטחול. בפשטות, היא עמדה למות. או במילותיו של הרופא במיון – ״בואו נראה שאנחנו עוברים את הלילה״. החלק הקשה הוא שבר פריקה מזעזע בחוליות t-11,12 ופגיעה קטסטרופלית בחוט השדרה. בפשטות, דמיינו עיפרון שבור באמצעו, או במילותיו של הרופא בטיפול נמרץ (ועוד כשישה מומחים אחרים), ״הסיכויים שאי פעם תלכי שוב הם אפסיים״.

להלן תקציר המסע הרפואי עד כה – שבוע בטיפול נמרץ איכילוב, ניתוח לקיבוע עמוד השדרה, שבוע במחלקת טראומה, עשרה ימים בשיקום נוירולוגי בתל השומר, וחזרה לאיכילוב עם זיהום ופצע ניתוחי שמסרב להיסגר. עוד שבועיים ושני ניתוחים במחלקה הנוירו-כירורגית ועוד שבועיים במחלקת פלסטיקה. בכל התקופה הזאת היא נראית ומרגישה כמו שק תפוחי אדמה – מרימים אותה, מסובבים אותה, מקלחים אותה, מושכים אותה, תחילה בצרחות שהדהדו מדלתות הזכוכית במחלקה, ועם הזמן ואיחוי הצלעות, פחות ופחות. מאז שחזרה לשיקום בתל השומר, נראה גם שחזרה להיראות ולהרגיש כמו בן אדם. ולמרות שלא בכיתי מאז שנכנסתי לחדרה בטיפול נמרץ הישר מנתב״ג והיא אמרה לי ״בייבי, בלי לבכות״, עדיין אני מתרגש עד עמקי נשמתי כל פעם מחדש להבין שהיא כאן, שהיא היא, גיבורה, וחיובית ורואה את המציאות והעתיד נכוחה. כאן, ושלא איבדתי אותה בזמן שאני יושב באותה הרצאה במילאנו, או במחלקת תיירים אלאיטליה.

מתוך הפייסבוק של טל ארז

מתוך הפייסבוק של טל ארז

להלן תקציר המצב הנוכחי. אשתי משותקת מקו המפשעה. הרופאים רואים סטטיסטיקות, ואנחנו ממשיכים להאמין שתמיד ניתן לנצח אותן, אבל המציאות היא, לפחות נכון לעכשיו, שזה המצב.
בתל השומר יש ארבעה חודשים אחורה ולפחות עוד כארבעה חודשים קדימה, אשה שנלחמת כל יום, בפיזיותרפיה, בריפוי בעיסוק, בחדר כושר ובבריכה, אצל הפסיכולוגית והיועצת הרוחנית והעובדת הסוציאלית כדי לקבל את חייה בחזרה, כדי לראות את הילדים שלה יותר מפעם בשבוע, כדי לישון במיטה שלה. והיא עושה זאת ברעל ומתוך עוצמה פנימית אדירה, שמתגלה רק במקרי משבר. ומעל הכל, היא פשוט היא, עם הבדיחות, והחרדות, והרגישות. היא איילת שלי.
בשכונת בבלי יש אב יחידני לשלושה, שמקבל המון עזרה ממשפחה ומהקהילה ומהחברים, אבל בגדול חי חיים של אקרובט שמג׳נגל כדורים תוך שהוא הולך על חבל, בין הסעות, קניות, כביסות, ארגוני לו״ז, ביקורי מחלקה, עורכי דין וביטוח לאומי, חיפושי דירה וקייטנות, חיתולים ופורמולות, ועבודה, וזמן לאהוב את האלה שמסביב.

להלן מה שאפשר לעזור בו
1. אם נכחתם בפארק כשהמקרה קרה – ראיתם ואתם יכולים לתאר, צילמתם תמונה או וידאו, אנא צרו קשר. כנ״ל אם הייתם וצילמתם ואספתם הודעות של כל הגיזומים שבוצעו מיד לאחר המקרה – גם בעץ ההוא, וגם באלה שגזמו באופן מפתיע כמה ימים אחרי.
2. אם מישהו מכם היה עד לנפילות של ענפי אקליפטוס באזור קודם למועד האירוע. אם כן, אשמח לקבל את הפרטים הידועים לכם על אותם מקרים.
3. אם מישהו מכם פנה אי פעם לעירייה או לגני יהושע והתלונן או התריע על נפילות ענפים מסוג זה, אשמח לדעת פרטים.
4. אם למישהו יש תמונות של העץ הזה מלפני יום העצמאות (19 לאפריל) בו רואים את הענף מעל השביל – גם זה מאד יעזור.
—-
5. אם אתם מכירים אשה נחמדה ומנוסה שיכולה לבוא ל-3 שעות כל יום אחרי הצהריים, כדי להיות/לעזור עם הילדים וקצת לעזור בבית (אל תדאגי איילת, אני לא מחפש תחליף).
6. אנחנו מחפשים דירה כדי שאיילת תוכל מתישהו לחזור הביתה. נשמח מאד לכל עזרה למצוא – אזור בבלי וסביבתה, 4-5 חדרים, חייב מקלחון ושירותים באותו חדר, בעדיפות ליחידת הורים. מעברים ופתחים נצטרך לראות בעצמנו. אנחנו מחפשים דירה מונגשת, אבל אנחנו גם מחפשים דירה יפה ונעימה ובעל בית הגון.
6. כיסאות גלגלים, מנועי עזר, זחל מדרגות וכו׳ – לא נחסוך כאן, אבל יהיה טוב אם איילת תוכל לנסות לפני שהיא בוחרת. אז אם יש לכם איכותיים וטובים במחסן שאפשר לבדוק, בדגש על כיסאות אקטיביים – אנא צרו קשר.
7. מה עוד? לא יודע.

זהו. תודה רבה לכולכם. באמת. על הכל. איילת – אני אוהב אותך. אוהב גם את הילדים המדהימים שלנו. משפחה מדהימה, חברים מופלאים, קהילה מהממת – אתכם גם.
אעדכן שוב כשיהיה מה".

מאת טל ארז

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק