"למה לא התלוננת?" זאת שאלה מטומטמת, אלימה ומכוערת

"היא לא התלוננה כי היא נדהמה. כי היא קפאה. כי היא פחדה. כי היא לא האמינה שזה קורה. כי היא לא חשבה שאדם קרוב יכול לפגוע בה. כי היא לא ידעה מה גבר זר ואלים עלול לעשות לה", מתחיל ניב שטנדל ופותח את המכתב המרטיט שלו.
"היא לא התלוננה כי היא התביישה. כי היא האשימה את עצמה. כי היא עברה חוויה נוראית והיא לא רצתה לשחזר אותה, כי היא העדיפה לחשוק שפתיים ולהמשיך הלאה.
היא לא התלוננה כי היא לא האמינה שיטפלו בה. היא לא התלוננה כי היא לא האמינה שיאמינו לה.
היא לא התלוננה כי היא ראתה מה קרה לאלו שהתלוננו. כי היא ראתה שאף אחד לא תמך בהן. שהיחידה הצבאית רצתה לסגור דברים בשקט, מקום העבודה השתיק, האוניברסיטה גלגלה עיניים. שאף אחד לא רצה לאוורר את הכביסה המלוכלכת. שאף אחד לא רצה לצאת נגד הבוס, המרצה, המפקד, הגבר החזק והנערץ והמוכשר והמקושר. היא ראתה שבשבילם הוא שווה יותר מהן. שבמקום לתת להן יד, הפנו להן את הגב.
היא לא התלוננה כי היא ראתה מה קרה לאלו שהתלוננו. כי היא ראתה שאמרו להן שאין ראיות. שזה לא מגיע לסף הפלילי. שיש התיישנות. הן ראו את התוקפים והאנסים שלהן משתחררים מהמאסר כעבור כמה חודשים, או משתחררים מהמעצר בלי עונש, וממשיכים בחייהם כרגיל. היא לא התלוננה כי היא חשבה שממילא היא לעולם לא תוכל להמשיך בחייה כרגיל.
היא לא התלוננה כי היא ראתה מה קרה לאלו שהתלוננו. כי היא ראתה שהחוקר זלזל בהן, תקף אותן, או פשוט לא ידע איך להתנהג אליהן. שהסנגור שאל אם הן היו רטובות. שהשופט ביקש מהן להדגים. שהוא אמר להן שיש בנות שנהנות מזה.

היא לא התלוננה כי היא ראתה מה קרה לאלו שהתלוננו. כי היא ראתה שאמרו להן שהן התלבשו חשוף מדי. שהן השתכרו. שהן התנהגו בבוטות. שהן "ביקשו" את זה. חיטטו להן בפייסבוק, שלפו תמונות מהאינסטגרם. הראו אותן בביקיני, במכנסונים, במחשוף. שאלו, רטורית, אם ככה נראות כמו בחורות שלא רוצות שיטרידו אותן. קראו להן שרמוטות. קראו להן זונות.
היא לא התלוננה כי היא ראתה מה קרה לאלו שהתלוננו. כי היא ראתה שקראו להן שקרניות. שהאשימו אותן שהן מפרקות משפחות, ממוטטות קריירות, הורסות חיים. שהפכו אותן לתוקפות בסיפור התקיפה שלהן.
היא לא התלוננה כי החיים שלה נהרסו פעם אחת, והיא לא רצתה להרוס אותם שוב ושוב.
"למה לא התלוננת?" זאת שאלה מטומטמת, אלימה ומכוערת. אבל למי שבכל זאת צריך לשאול אותה, הנה התשובה:
בגללנו. בגללנו היא לא התלוננה".

מאת ניב שטנדל

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק