"הדבר הכי קשה זה פשוט לחיות חיים אחרים"

"אולי זה השעמום כאן, אולי התסכול, אולי הרצון לשתף אתכן בנות יקרות כדי שהסיוט הזה לא יקרה לכן.
אז הכל התחיל לפני 7 שנים כשהחלטתי ליטול גלולות
. סיפורי פלא שמעתי על זה, אין כאבים, מחזור סדיר בלה בלה. הכל שטויות! הלכתי לרופא נשים ופשוט ביקשתי גלולות, מהידע שלו היה עליו לשלוח אותי לבדיקת דם כדי לבדוק קרישיות יתר בדם, אבל כמובן שהוא לא עשה את זה. בטוחה שכל אישה שקוראת את זה עכשיו אומרת איזה קטע גם ממני לא בקשו לעשות בדיקת קרישה. נכוווון! אף רופא לא שולח לעשות בדיקה, ולכן אני מספרת לכן את זה. קודם כל אם אתן יכולות להימנע מצריכת גלולות אז עשו זאת ואם לא אז לפחות תבקשו מרופא הנשים שלכן הפנייה לבדיקת קרישה, לוקח דקה ויכול לשנות חיים, אני לא עשיתי את זה, כי לא ידעתי, לא הייתה לי את המודעות שיש לי היום. היה לי ממש לא קל לחשוף את כל המידע הזה עלי אבל אם אני יכולה לעזור אפילו לאישה אחת, זכיתי", משתפת ענבר אסולין בפייסבוק שלה.

"לקחתי גלולות במשך שנתיים בשילוב של 3-4 סיגריות ליום ואז זה קרה.
כאבים ברגל שמאל, כאבים שלא נותנים לישון אבל הדבר האחרון שעלה לי לראש זה שיש בעיה יותר מורכבת משריר תפוס. שבוע הולכת עם כאבים ברגל שמאל ובראשי רק מחשבה אחת השריר שלי תפוס, בדוק. ואז יום שבת הגיע, יום שחרוט בזכרוני. מתעוררת עם כאבי תופת אי אפשר להסביר, רגל ענקית ענקית הכי ענקית שתוכלו לדמיין, מנסה להזיז לא מצליחה. אחי מרים אותי לבית החולים שם כבר התחיל קוצר נשימה שגרם לאיבוד הכרה והתעלפתי כבר במסדרון, כשהתעוררתי ראיתי הרבה חלוקים לבנים שהדבר היחיד שאמרו לי זה שיש לי מזל, מזל שלא הגעתי דקה אחרי. מסתבר שהיה לי קריש דם שסתם לי את הוריד מהכף רגל וטיפס לכיוון הריאות, כשהוא היה קרוב לריאות כבר הפסקתי לנשום, ואז התחיל טיפול אינטנסיבי של זריקות, כדי להוריד אותו משם. היום הוא יושב באזור המפשעות וברגל שמאל. תקוע שם. ולא, אי אפשר לעשות ניתוח ולהיפטר ממנו מסתבר שנולדתי עם תסמונת שנקראת "אפלה" תסמונת שגורמת לגוף שלי לייצר קרישי דם, אם הרופא נשים היה שולח אותי לבדיקה, יכול להיות שלא הייתי במצב הזה היום והכל היה פתיר, אבל הגלולה שמכילה את האסטרוגן גרמה לקריש דם להגיע מהר מידיי, לא הייתי מוכנה לזה.
לא הייתי מוכנה בגיל 24 לשנות את החיים שלי, לשנות את החיים מקצה לקצה. מהטום בוי שהייתי להפוך להיות עדינה ולשמור על עצמי.
למה לשמור על עצמי? כי כל מכה קטנה שאני מקבלת עושה לי נזק חיצוני ופנימי, דימום פנימי דימום חיצוני ועל כל דבר כזה עלי לגשת לבית החולים, שזה אף פעם לא נגמר ביום, אז כן אני מפסידה ימי עבודה, מפסידה את חיי השגרה שהיו לי והכל בגלל גלולה.

מתוך הפייסבוק של ענבר אסולין
מתוך הפייסבוק של ענבר אסולין

אה ואם שכחתי לציין אספר קצת על החיים שלי כרגע:
עכשיו אני מטופלת בקומדין, מדלל דם. כדור כל יום. זה אומר שכל פציעה יכולה לגרום לדימום בלתי פוסק, אבל חייבת את הכדור הזה כי הוא בעצם מונע את הקרישי דם. אז אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו.
אחת לחצי שנה ממלאים לי את הגוף בסטרואידים, מי שמתאמן יודע מזה עושה לגוף, עליה במשקל ניפוח ועוד כמה חרא שנשים לא אוהבות שקורה לגוף שלהן.
סימנים כחולים בגוף, שאני אומרות סימנים אני מתכוונת סימנים עצומים שגרמו ללא עובדת סוציאלית אחת לעצור אותי ולשאול אם אני צריכה עזרה, תוהות לעצמן שהבעל שאין לי מכה אותי..
בנוסף לזה בדיקת דם אחת לשבוע לפעמים פעמיים, כדי לבדוק את הpt את רמת הקרישה בדם.
פעם בחודש מגיעה לביקורת בבית חולים לקבל עוד זריקות כלשהן.

הדבר שהכי קשה זה פשוט לחיות חיים אחרים.
לשמור על עצמי, ברמה של מסאז' או סאונה אסור לי לעשות. מה לגבי אוכל? אז כל מה שיש בו ויטמין k פוגע בתפקוד של הקומדין (המדלל דם) זאת אומרת שאבוקדו הדבר שאני כל כך אוהבת, הפך לאויב.
מה עם חופשות? מאז המקרה לא עליתי על מטוס, מפחדת פחד מוות, טיסות גם גורמות לקרישיות יתר ובמצבי זה מסוכן יותר, אז ויתרתי.
בוא נגיד שלתכנן דברים זה משהו שאני כבר לא עושה כמה שנים.
אתמול חגגתי יום הולדת, כאן בבית החולים עם החברים הטובים שבאמת ריגשו אותי. אבל מזה שווה? ההרגשה הזו להביא למקום לא נעים אנשים, שמלהסתכל להם בעיניים אפשר לראות שהם בסך הכל רוצים לשמח אותי אבל לא באמת רוצים להיות פה. אז אני מצטערת משפחה, חברים, תלמידים וכמובן הולכי על 4 שלי שלא יודעים לאן נעלמתי.

אז למה אני מספרת לכן את חצי מהסיפור שלי?
קחו לכן דקה לחשוב על זה, כשתבינו שלעשות בדיקת דם לפני לקיחת גלולות יכול להציל חיים אתן תודו לי.

יום טוב לכולם, תפיצו אהבה, נתינה והכי חשוב להיות טובים לחסרי ישע!"

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות