בעקבות האור: חנוכה 2018 בפארק נאות קדומים

הפקת שמן זית במתקנים קדומים, הצגה מקורית – "אורה בעקבות האור"
התנסות בעבודת השדה וזריעת גרעיני חיטה, כתב חידה במערה חשוכה
תלבושות חשמונאים ויוונים לילדים, הכנת נרות שמן ועוד

חנוכה 2018, 5-7 ו-9 בדצמבר, פארק נאות קדומים

דמיינו עולם ללא חשמל וללא תאורה, מה עושים כאשר החושך יורד? בחג חנוכה הקרוב יצאו המבקרים בפארק נאות קדומים למסע במהלכו יגלו את התשובות.
במהלך היום יעברו דרך שלל פעילויות החושפות מדוע כה התאמצו בעבר בכדי להפיק שמן זית ומה היו שימושיו השונים, באילו עוד שמנים השתמשו למנורות הביתיות, ומהיכן הגיע שמן הזית הכי מובחר אל מנורת בית המקדש.

במרכז הפעילות תתקיים ההצגה "אורה בעקבות האור" – הצגה מקורית לכל המשפחה ובה מסופר על אורה, נערה אמיצה אחת היוצאת בשליחותו של יהודה המכבי לחפש שמן זית להאיר את המנורה. בעקבות דרכה של אורה יצאו המבקרים למסלול הליכה העובר בין כרמי הזית ומתקני ייצור השמן שבפארק ובמהלכו יעברו את תהליך ההפקה מתחילתו ועד סופו.
לאורך המסלול יחכו תחנות ההדרכה ופעילות. בגורן יסופר על חיי תושבי הארץ הקדומה וכיצד התמודדו עם מצב החירום שפקד אותם בתקופת שלטון אנטיוכוס היווני. ממש כמו החקלאים, ניתן יהיה להתנסות בעבודת השדה וזריעת גרעיני חיטה.
בחצרות היצהר שעל גבעת המנורה, יכינו שמן זית באותה השיטה בה הפיקו בתקופת המקרא. בבית הבד, יצפו המבקרים בחמור המסובב את אבן המיפרכה – מתקן ריסוק הזיתים. במערת החומר, יפגשו בקדרית המדגימה את תהליך הכנת הכדים על האובניים, ומסבירה מהם כלי הקדרה וגם על החשיבות העצומה בהמצאת מנורת השמן. לבסוף, במערה חשוכה, יחכה כתב חידה מואר ומסתורי ולפותרים נכונה יוטבע מטבע ניצחון.

חנוכה בנאות קדומים קרדיט צילום איתי בלסון

חנוכה בנאות קדומים קרדיט צילום איתי בלסון

מלבד מסלול ההליכה, ניתן יהיה להיכנס לרוח התקופה במתחם תלבושות ואביזרים, להכין נר שמן בתבנית מיוחדת, או לנסוע בתיורית – רכבת הפארק על גלגלים, במסלול נסיעה מלווה בהסברים.
ולמי שלא הספיק רק שמן הזית, כדאי להיכנס לתערוכת "במה מדליקין" תערוכה המציגה פתילות ושמנים העשויים מחומרים שונים מהטבע כמו שמן צנונות או שמן פקועות ופתיל העשוי ירוקת.

"מאירים את העבר" – חנוכה 2018 בפארק נאות קדומים
ימים ד'-ו' 5-7.12, כ"ז-כ"ט בכסלו. יום א' 9.12, א' בטבת תשע"ט
שעות פעילות: ימים ד', ה', א', – 9:00-16:00. כניסה אחרונה בשעה 14:00. יום ו' 9:00-13:00, כניסה אחרונה בשעה 11:00
מחיר: 40 ₪ לאדם מגיל 4. נסיעה בתיורית בתוספת תשלום

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק