חנוכה של גיבורים בצריף בן-גוריון

כשבן-גוריון שתל "עץ במדבר"

אבירמה גולן מקריאה את "עץ במדבר" ספר הילדים החדש שכתבה על בן-גוריון

חדר בריחה היסטורי עם גיבורי המדינה – ראשי הממשלה והנשיאים של ישראל

חפש את המטמון בעקבות הגיבורים של בן-גוריון:
משה רבינו, אברהם לינקולן ומהטמה גנדי, לצד ראשוני שדה בוקר והילדים שכתבו לו מכתבים

חנוכה 2018 בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר
את סיפורי הגבורה של יהודה המכבי וחייליו ילדי ישראל כבר מכירים היטב, אבל לא כל גיבור חייב להיות מצוייד בחרב. גיבוריו של דוד בן-גוריון דווקא לא היו לוחמים גדולים, אלא אנשים אמיצים, ששינו את העולם. בצריף בן-גוריון יתקיים בחנוכה משחק "חפש את המטמון" בעקבות האנשים שראש הממשלה הראשון ראה כגיבורים – משה רבינו, אברהם לינקולן, מהטמה גנדי והרצל, לצד גיבורים נוספים – ראשוני קיבוץ שדה בוקר והילדים שהיו כותבים לו מכתבים – מתוך רצון לשנות את החברה ואת המדינה. המשחק יוביל את המבקרים בין תמונות ומזכרות ברחבי האתר, הקשורים לאותם גיבורים.

גיבורים נוספים יהיה ניתן להכיר בביקור גם בחדר הבריחה "נשיאים וראשי ממשלה", העוקב אחרי האנשים שעשו לנו את המדינה. על מנת לצאת מהחדר, המבקרים יצטרכו לפתור שלל חידות, ברמות קושי שונות, הקשורות לראשי ממשלה ונשיאים שהלכו לעולמם. בדרך לפתרון ייחשפו לחומרים היסטוריים כמו מסמכים, מכתבים ותמונות הקשורים לימיה הראשונים של המדינה.

קרדיט צילום צביקה שמעיה

קרדיט צילום צביקה שמעיה

עוד בחג - הסופרת אבירמה גולן, חושפת ומקריאה את ספרה החדש "עץ במדבר", המספר את סיפור עלייתו של בן-גוריון לנגב, דרך מסעו של שתיל קטן עם כוחות גדולים. ההקראה תתקיים ביום חמישי, 6 בדצמבר, בשעה 13:00. בשאר ימי החג (מלבד שישי ושבת) יקריאו את הספר מדריכי האתר, באותה השעה.

"הזקן תמיד חלם לבוא לנגב" אמר השתיל הקטן. "הוא אומר שהאנשים כאן טובים, ושהוא כבר עשה מספיק דברים חשובים בעיר, ועכשיו הוא הוא רוצה לחיות כאן, ולעשות הכל בעצמו. במו ידיו"
(מתוך הספר "עץ במדבר")

חנוכה 2018 בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר
3-10 בדצמבר. שעות פעילות: א-ה 8:30-16:00, ו 8:30-14:00, שבת 10:00-16:00. יש להגיע עד שעה לפני סגירת האתר.
חדר הבריחה יתקיים בימים שני עד חמישי, וראשון עד שני בשעות 10:00, 11:00, 14:00 ו-15:00 (ביום חמישי ללא 14:00). וביום שישי בשעות 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00.

מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18), 20 ₪ למבוגר. חדר הבריחה בתוספת תשלום.
רכישת הספר בימי החג במחיר מוזל של 30 ₪

קליק לפרטים נוספים או בטלפון 08-6560469

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק