"השליחות שלי היא לגשר ולהגיע להסכמים הוגנים בין בני זוג לפני פרידה, בתהליך של הידברות, יחד"

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם עידית אלפנדרי-מאיר
סטטוס משפחתי נשואה+ 3
תחום דיני משפחה וגירושין
שם העסק גירושין בראייה משפחתית, עו"ד ומגשרת לגירושין

מה עשית לפני שהקמת את העסק שלך?
אני ילדה טובה "אוסטרובסקי" מרעננה, בכורה מבין 4 בנות. כולנו גרים בשרון. הוריי תמיד דחפו ועודדו אותנו לגבי כל מה שרצינו להשיג. מייד בתום שנתיים בהן עבדתי כדיילת אויר לאחר שירות בצבא כקצינת שלישות, ידעתי שמשפטים זו אני. סיימתי את התואר בשערי משפט, והתקבלתי למשרד בתחום הפלילי ומשפחה. התחלתי התמחות במשרד פלילי, ו….בסוף היום הראשון התפטרתי. הבנתי מיד שזה לא אני, ואני, שלוקחת הכל ללב, לא אוכל להתנהל ולטפל בהליכים פליליים קשים.. לשמחתי, הכל לטובה, כמו שאומרים- ובעקבות זאת עברתי להתמחות בדיני משפחה ומהר מאד מצאתי את עצמי מחוברת מאוד לתחום. היה לי בית ספר מצוין אצל עו"ד אלינור ליבוביץ שפרגנה מאוד ונתנה לי מהיון הראשון לכתוב מסמכים משפטיים ולהיות בקשר עם לקוחות. מיד לאחר קבלת תעודת עורכת דין מן המניין גם עברתי הכשרה כמגשרת, ואני מודה שלתחום זה מאד נמשכתי מההתחלה. למרות ואולי בגלל, שיש פער די גדול בגישה של עורכת דין לענייני משפחה לבין מגשרת לענייני משפחה, אהבתי ואני אוהבת עד היום את היכולת להשתמש בגישור ולהגיע לפתרונות שטובים ומוערכים ע"י שני בני הזוג, ולא כמו בהליכים משפטיים שם "אחד מנצח ושני מפסיד". מהרגע הראשון מצאתי את עצמי משתמשת בכלים הגישוריים גם כשניהלתי תיקים בבית המשפט.

ספרי על היום שהחלטת להקים את עסק עצמאי
מיד בתחום תקופת ההתמחות ידעתי שיש לי משהו להביא לעולם משלי בתחום הזה, ושאני רוצה לעשות דברים בדרך שלי,ולכן מהר מאוד הפכתי לעצמאית. הרגשתי מספיק ביטחון ומאד רציתי להביא מראיית עולמי אל מקרים שייצגתי. גם הרגשתי שלמדתי לא מעט במסגרת ההתמחות שלי, מה שסיפק לי הן ידע רב והן ביטחון בדרך ניהול ההליכים, שהשתלבו עם מוטיבציה רבה להצליח ולהביא אור לתחום לא פשוט וקשה בחיי בני הזוג- גירושין.


.
מה את מציעה כיום? מי הקהל שלך?
היום מרבית עבודתי הינה בהליכי גישור והגעה להסכם גירושין, אשר אותם אני עושה ככל יכולתי לעשות באוירה אחרת- רגועה ככל שניתן ולא-לוחמנית, כי המשפחה נשארת משפחה גם לאחר תהליך גירושין, וזה משהו שאני מנסה להנחיל ללקוחותיי. כדי לצמצם את הטלטלה ולעשות את התהליך בצורה הנכונה אף הוספתי להליכי הגישור שאני עורכת פגישה עם מדריכת הורים במשרד שלי, ללא תוספת תשלום, בה בני הזוג מקבלים את כל המידע ומענה ללבטים שלהם לגבי איך לספר לילדים על הגירושין, באיזה תיזמון ועוד, במטרה שיצאו אל השלב שאחרי הגירושין עם מינימום נזק לילדים.
מעבר לזאת אני עורכת הסכמי ממון לחיים משותפים לזוגות שעומדים להינשא וגם לזוגות ללא נישואין, לזוגות חד מיניים ולמשפחות מורכבות, עורכת צוואות,וגם הסכמים להורות משותפת. מה שמיוחד בקהל שלי הוא העובדה שהמגוון הגילאי הוא החל מצעירים טרום גילאי 30, ועד מבוגרים שיוצרים את הסכם הממון לזוגיות מס 3

איזו מין אמא את?
אני אמא נוכחת מאוד בחיי שלושת ילדיי (בת 8, בן 9, בן 12), ובשעה 4 אחה"צ "מפילה את העט" ואוספת אותם מהצהרונים. לשמחתי זה שאני בעלת משרד עצמאי מאפשר לי ללוות לטיולים והצגות בבתי הספר, לערוך פעילויות בכיתה של הילדים, ועוד. אני גרה בקרבת אמי, והבן הבכור שלי מגיע לאכול אצל סבתא צהריים ופעמים רבות אני מצטרפת אליהם ואז חוזרת לעבודה עד 4, זו הפריבילגיה שלנו העצמאיות. כל חודש יש לי יום כיף אחה"צ עם אחד מהילדים לבד, כדי לתת תשומת לב רק לו/לה. לעיתים אני חוזרת ב- 8 בערב או בימי שישי למשרד לשם הליכי גישור.

על מה את לא מתפשרת?
אני לא מתפשרת על זמן איכות עם בעלי. יש לנו דייט קבוע אחת לשבועיים בו אנחנו מבלים. אם זה מסעדה, בית קפה או הופעות בארץ או בחו"ל. הזמן שלנו יקר מפז ודווקא כמי שעסוקה כל היום לסדר משפחות שמתפרקות אני וגם בעלי משקיעים בי ובו כזוג.

והסיפוק מהעשייה, מתי הוא מופיע?
יש הרבה סיפוק בעבודה כי מדובר באנשים. אנשים שמגיעים עם חששות ועם עמדות מנוגדות. זה סיפוק אדיר שמתחושה של תקיעות בתהליך, וממצב של סטנגציה והתבצרות בעמדות תוך הכאבה הדדית, פתאום מתחילים דיאלוג, ויש הקשבה, ויש רצון להיטיב כל אחד עם עצמו כאשר גם צרכי הצד השני באים לידי ביטוי. בסופו של דבר הילדים הם נקודת המפתח בכל הסכם של פרידה וגירושים ואני תמיד מזכירה לבני הזוג כמה חשוב למצוא את הדרך לסיים את התהליך בהסכם לטובת כל הצדדים.

את נמצאת בשוק תחרותי. מה הערך המוסף שלך? מה מבדל אותך מהשחקנים האחרים?
אני חושבת שאין ספק שעברתי שינוי משמעותי ב 15 שנותי כעורכת דין לענייני משפחה.להבדיל מבעבר- אני היום הרבה יותר עוסקת בגישור-לגירושין, מאשר בניהול הליכים בבתי המשפט ובתי הדין. אני חושבת שזו משימת חיים, אפילו הייתי קוראת לה שליחות. מהמקום הזה אני פועלת וזה מה שמייחד אותי. אני לא מאמינה בלהילחם ולהכניע אחד את השני וכך להגיע לפתרון. אין דרך טובה ונכונה יותר למשפחה שמתפרקת, אלא להגיע להסכם שיהווה את הבסיס לחיים הנפרדים שאחרי הגירושין, לצד טיפול משותף בילדים בצורה הטובה ביותר. רק בתהליך של הידברות, ביחד, אפשר להגיע להסכם שיהיה טוב לכל הצדדים. הדרך הגישורית מכילה כלים שעוזרים לתהליכי הפרידה להיות עם מינימום נזק וטלטלה לבני הזוג ולילדיהם.

קולגה שאת רוצה לפרגן לו/ה ולמה?
שמחה לפרגן לעו"ד אלינור ליבוביץ אשר אצלה עשיתי את ההתמחות לפני 16 שנים, ממנה למדתי רבות. אלינור בעלת ניסיון עתיר שנים, ומנהלת משרד משגשג בתל אביב.

את הראיון איתך יקראו עשרות אלפי נשים שחלקן חולמות על קריירה עצמאית. מה ההמלצה שלך עבורן?
בעיני המתכון המנצח להקמת עסק עצמאי ואיתן כלכלית הוא השילוב בין 'הבטן' לשכל ולידע ולמקצועיות. הביאו את 'האני הפנימי שלכן' קדימה בכלים מקצועיים ביותר. לדעתי לא משנה עד כמה תהיו נשות מקצוע מהשורה הראשונה, חייב להיות בזה משהו מהנשמה שלכן, תחום שאכפת לכן ממנו או מרגש אתכן ובאמת נותן לכן סיפוק. מאחר וזה לא פשוט להיות עצמאית ויש הרבה אתגרים הרי שאם זה באמת בנפשכם ואתן פועלות מהבטן, זה מה שיחזיק אתכן שלא תתייאשו ותמשיכו לשעוט קדימה ולהגשים את המטרות שלכן.

קליק לפייסבוק של עידית

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות