"לעזור למשפחות בתהליכי פרידה וגירושים לעבור את המשבר ולצמוח ממנו. זו השליחות שלי"

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם איילת רוזן ישראלי
סטטוס משפחתי גרושה + 2 בנים
שם העסק להיות אמא
תחום הדרכת הורים, מתמחה בהדרכת הורים לפני, במהלך ואחרי פרידה וגירושים

מה עשית לפני שהקמת את העסק שלך?
במשך 15 שנה עבדתי בתחום השיווק, בין השאר בחברות גדולות ובשנים האחרונות כעצמאית. יש לי תואר בפסיכולוגיה ותואר שני במינהל עסקים עם התמחות בשיווק.
לפני כן למדתי פסיכולוגיה והייתה לי הרגשה שיום אחד אחזור לעסוק בנושא אבל לא ידעתי בדיוק במה.

ספרי על היום שהחלטת להקים את עסק עצמאי
לעיסוק שלי בתחום ההורות הגעתי בזכות הילדים שלי. כשאלון היה בן חצי שנה ולא ישן בלילה, שאלתי את עצמי שאלות ובעיקר חיפשתי תשובות ואז החלטתי להבין וללמוד את המקצוע הכל כך משמעותי הזה שלא מלמדים אותנו, להיות הורים. קודם כל כדי להבין בעצמי, ובהמשך גם כדי לתת לאימהות את הידע והכלים שלא היו לי כאמא צעירה, כלים שלדעתי כל אמא צריכה לקבל מהיום הראשון.
כשאלון היה בן שלושה חודשים וחזרתי לעבודה, הבנתי שאורח החיים של עצמאית מתאים לי יותר ופחות מתאימות לי שעות עבודה מאוחרות בערב. היכולת להיות זמינה לתינוק שלי כשהוא צריך אותי או כשהוא חולה התאימה מאוד לאופי שלי.
במקביל, האימהות הציבה אותי בפני הרבה שאלות ותהיות, לא ידעתי מה זה להיות אמא, בנוסף אלון לא ישן טוב בלילה וזה הביא אותי ללימודי אימון והדרכת הורים במכון אדלר ובהמשך לימודי ייעוץ שינה.

לפני חמש שנים חיי המשפחה שלנו עברו שינוי מאוד גדול, והתגרשנו. מאז אנחנו הורים שמגדלים ילדים בשני בתים, עם תקשורת טובה ובשיתוף פעולה מלא. כי זה היה האני מאמין של שנינו מהיום הראשון.
מאותו רגע היה לי ברור שיום אחד כל הידע שיש לי בנושא ישתלב עם הידע שלי בפסיכולוגיה ובהדרכת הורים ויתן כלים להורים שעומדים לפני גירושים, תוך כדי התהליך וגם אחריו. ומאז הרחבתי את תחום העיסוק שלי גם לנושא פרידה וגירושים, כדי להעביר את הכלים האלה הלאה בצורה הכי פרקטית להורים. כי הם יכולים לעשות את ההבדל בין טראומה לבין משבר שהוא הזדמנות, ולעשות הבדל בחיים של עוד כל כך הרבה הורים וילדים.
האתגרים שאיתם התמודדתי כאמא צעירה והשאלות שהיו לי וגם הגירושים הביאו אותי למקום הנכון, לעשות את מה שאני עושה היום, לשליחות שלי. ואני באמת מאמינה שכל אתגר וכל משבר יכולים להפוך להזדמנות, צריך רק להקשיב למסר שהם מביאים איתם.

מה את מציעה כיום? מי הקהל שלך?
הקהל שלי הוא שונה בהתאם לתחומים השונים. כיום אני מתמקדת יותר בתחום הפרידה והגירושים.
ייעוצי שינה מתמקדים בהורים לילדים מהלידה ועד גיל שנתיים שלוש,
הדרכת הורים מהיום הראשון ועד לגיל ההתבגרות,
והדרכת הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים להורים ששוקלים או נמצאים בתהליכי גירושים.
אני מנהלת גם שתי קבוצות פייסבוק: להיות אמא – הקבוצה הרשמית, ו – להיות אמא – להתגרש עם ילדים.

העבודה שלי כוללת הדרכת הורים בקליניקה שלי בתל אביב, בסקייפ או בטלפון. הפגישות מאוד מגוונות, החל מאיך לעשות סדר בראש כשחושבים על גירושים – מה עושים קודם, איך ומה מספרים לילדים, ועוד.
בשבועות הקרובים אני משיקה מדריך אינטרנטי שייקרא "להתגרש עם ילדים – המדריך האינטרנטי" כדי להגיע לכמה שיותר הורים שעומדים בפני התהליך הזה או אחריו ומחפשות תשובות.
גירושים הם אחד המשברים הקשים בחיים של מי שעובר אותם. הם מערערים את תחושת היציבות והביטחון של הילדים. אבל יש ילדים שיחוו את הגירושים כטראומה ויש כאלה שלא. יש ילדים שהגירושים ישפיעו עליהם בחיים הבוגרים שלהם ובחיי הזוגיות העתידיים שלהם ויש כאלה שלא.
מחקרים מראים שמה שקובע הוא לא עצם הגירושים אלא הדרך שבה הם נעשו והתקשורת בין ההורים.
ולכן בעבודה שלי עם הורים אני מתמקדת בתקשורת בין ההורים, במודל ההורי והזוגי שלהם מול הילדים, ובמודעות שלהם למה שקורה להם ולילדים בשלבים השונים של תהליך הפרידה.
התפקיד שלי לעורר את המודעות הזו, לדבר בשם הילדים לפעמים ולוודא שהגירושים מתנהלים נכון.

איזו מין אמא את?
אני אמא מאוד מעורבת ונוכחת מאוד בחיי הילדים שלי.
כמעט כל יום בצהרים אנחנו נפגשים בבית לארוחת צהרים. הארוחות המשותפות הן מבחינתי זמן איכות משפחתי חשוב ביותר. פעם בשבוע הם אוכלים צהרים עם סבא או סבתא שמגיעים אלינו עד שאני חוזרת.
העובדה שאני עצמאית מאפשרת לי להיות איתם גם בשעות הצהרים וגם כשהם חולים ולא הולכים לבית הספר.
חשוב לי ללמד את הילדים שלי להאמין בעצמם וללכת בדרך שלהם. כל ילד הוא שונה ולכל אחד יש את האישיות המיוחדת לו וצריך להקשיב לו ולחלומות שלו. גם כשאנחנו חושבים אחרת וגם אם גידלו אותנו אחרת.
חשוב לי להקנות לילדים שלי ערכים שחשובים לי, לתת להם כלים ולהראות להם את נקודות האור ואת החוזקות שלהם. ואת זה אני מעבירה גם הלאה להורים שאיתם אני עובדת. כי לכל ילד ולכל אדם יש המון נקודות אור והרבה כוחות שלא תמיד הוא יודע שקיימים בו, רק צריך אדם אחד שיזהה אותן ויעזור לו לגלות אותן.

על מה את לא מתפשרת?
אני לא מתפשרת על ארוחות צהרים וערב עם הילדים כמעט בכל הימים שהם אצלי, ולא על הזמן שלי איתם לפני השינה. אלה שתי נקודות זמן שהן משמעותיות מאוד בהורות לדעתי, זה זמן שבו הילדים מספרים ומשתפים ויש הזדמנות לשיח משפחתי וגם אישי לפני השינה. אלה הרגעים שבהם הילדים מספרים על היום שלהם ומשתפים ועל זה אני לא מוותרת.
בעבודה שלי אני לא מתפשרת על מודעות ועבודת עומק. לא מעט הורים מגיעים ורוצים "לתקן את הילד". התפקיד שלי הוא להחזיר את הפוקוס להורים ולהראות להם את האחריות שלהם, כי אנחנו המודל שלהם וכשאנחנו נשנה את ההתנהגות ואת התגובות שלנו גם ההתנהגות שלהם תשתנה. כי אם ילד יחיה באווירה של מריבות וחוסר כבוד בין ההורים, בין אם זה כשהם נשואים ובין אם אחרי גירושים, הוא יבין שכך נראית זוגיות וזה ישפיע על כל החיים שלו. ולכן העבודה שלי היא עם ההורים ולא עם הילדים.

והסיפוק מהעשייה, מתי הוא מופיע?
לראות אנשים שמגיעים אלי חסרי ביטחון ועם בלבול ואי ודאות ויוצאים עם בהירות והרבה יותר שקט והם אפילו מצליחים לראות שיש אור בקצה המנהרה. אני עברתי את הדרך הזו וחשוב לי להעביר אותה הלאה.
כשמישהי כותבת לי בקבוצת הפייסבוק שהיא מברכת כל יום על הקבוצה הזו, ועל היכולת שלי להשריש יסודות טובים ובריאים על המקרים הקיימים ולמקרים הבאים, זה סיפוק שאין כמוהו.
כשאני מקבלת הודעה מאמא בתהליך גירושים שהמפגשים איתי גורמים לה להאמין בעצמה או להאמין שיש אור בקצה המנהרה, זה הדבר שהכי מרגש אותי. זו הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה.

את נמצאת בשוק תחרותי. מה הערך המוסף שלך? מה מבדל אותך מהשחקנים האחרים?
אני לא מאמינה שיש באמת תחרות. כל אשת מקצוע היא שונה, יש לה את הניסיון שלה ואת ניסיון החיים שלה, את האישיות המיוחדת שלה, את הדגשים שלה ואת הראיה הייחודית שלה, את הרגישות שלה ולכן מה שאני מביאה שונה ממה שכל אחת אחרת מביאה איתה. אני מביאה את עצמי לתוך תהליך ולכל מפגש.

העובדה שאני בעצמי גרושה היא יתרון בשוק, מאחר ומעבר לראיית הצורך של ילדים והידע מה ילדים צריכים, הייתי שם בעצמי, אני שם בעצמי ומסתכלת על הסיטואציות גם בעיניים של אמא שעברה תהליך גירושים ויודעת מה מרגישים בתהליך כזה.

כלי הNLP שלמדתי ואיתם אני עובדת מאפשרים לי לראות סיטואציות ואנשים מזוויות ראיה שונות, מה שמרחיב את היכולת שלי לפרש את ההתנהגות שלהם ואין ספק שראיה כזו תורמת הרבה בתהליכי גירושים וגם אחרי.
אני מאמינה שבכל אדם יש טוב. אין אנשים רעים. אדם רע הוא אדם שרע לו. ומשם אני מתחילה.
אני מאמינה שלכל קושי בזוגיות ולכל פרידה יש שני אחראים, לא מספיק להאשים את הצד השני. הדרך הנכונה היא לקחת אחריות על החלק שלך בפרידה ובקושי, וללמוד על עצמך. במובן הזה הפרידה הופכת להזדמנות ואני באמת רואה כל כך הרבה אנשים אחרי גירושים שצומחים ומגלים על עצמם דברים וכוחות שהם לא ידעו שהיו בהם קודם. וזו השליחות שלי, להביא אותם לנקודה הזו.

אני מאמינה שאי אפשר לשנות את האדם השני. כל שינוי בך יעשה שינוי באדם שמולך וההתנהגות שלו כלפייך תשתנה. גם במקרים שנראה שאין סיכוי.
אני מאמינה שהמפתח לילדים שטוב להם אחרי גירושים הוא הורים שטוב להם והם מסתדרים אחד עם השני ולכן אני גם לומדת עכשיו ייעוץ זוגי ואישי.
אני באמת מרגישה שזו לא עבודה אלא הייעוד והשליחות שלי. וזה עושה הבדל מאוד גדול.
גם בקבוצות הפייסבוק שאני מנהלת אני נמצאת כל הזמן, עונה להודעות שאני מקבלת באופן אישי כל הזמן, לא מפספסת אף הודעה. חשוב לי לתת מענה לכל מי שפונה אלי כי אני יודעת באיזו רמה של אי ודאות ו/או מצוקה הם נמצאים.

קולגה שאת רוצה לפרגן לה ולמה?
אפרת לקט – אמא מאמנת, שאצלה למדתי את קורס האימון לאימהות והיא מקור השראה גדול עבורי.
מאפרת למדתי כמה חשוב שאנחנו האימהות נהיה המאמנות של הילדים שלנו, כמה חשוב שקודם כל אני אהיה האדם שאני רוצה שהילד שלי יהיה. וזה אומר לוודא שאני מתנהגת כפי שאני רוצה שהוא יתנהג.
ואם אני לוקחת את זה לגירושים, אני צריכה שיהיה לי טוב , אני צריכה להרגיש ביטחון וודאות ואופטימיות כדי שגם הילד שלי יעבור את המשבר הזה בצורה טובה ואף יצמח ממנו. אני כאמא צריכה לקחת אחריות על הגירושים שלי ולהוביל אותנו להיות שני הורים שמכבדים אחד את השנייה ומתקשרים ביניהם בצורה טובה כי אנחנו המודל של הילדים שלנו.

את הראיון איתך יקראו עשרות אלפי נשים שחלקן חולמות על קריירה עצמאית. מה ההמלצה שלך עבורן?
תמצאו את המקום הנכון. את התשוקה שלכן. כשאתן במקום הנכון וזה בא מהבטן ועם תשוקה, זה פשוט עובד.
להיות עצמאית זה לעבוד כל הזמן, אין באמת שעות עבודה. גם כשאת לא עובדת את כן עובדת והראש שלך בעסק.
זה אומר ללמוד לעשות את ההפרדה ולהציב גבולות לפעמים, אם זה כדי להיות עם הילדים או כדי שיהיה לך זמן לעצמך, לזוגיות, לחברות ולעיסוקים אחרים שחשובים לך.
אבל זה סיפוק שאין כמוהו. זה חופש שלא הייתי מחליפה בשום דבר אחר.
להיות עצמאית זה לעבוד לבד אבל למצוא את הדרך לא לעבוד לבד, אם זה על ידי שיתופי פעולה עם קולגות ובעלי מקצוע משלימים. זה הופך את העבודה למעניינת הרבה יותר. אני למשל עובדת עם עורכות דין מגשרות בשיתוף פעולה בתהליכי גירושים.
יש לא מעט אתגרים בלהיות עצמאית, אבל כל אתגר כזה בא ללמד אותך משהו. אם העסק לא צומח ומתרומם יכול להיות שהתחום עדיין לא מדויק לך. שאת עדיין לא במקום הנכון.
להיות עצמאית זה להמציא את עצמך בכל פעם מחדש. לא התחלתי בתחום של הגירושים, בכל פעם התקדמתי עם העסק ועם האתגרים שלי בחיים והמצאתי את עצמי ואת העסק שלי מחדש.
היום אני מרגישה שאני לגמרי במקום הנכון.

קליק לדף הפייסבוק של איילת

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות