אני לא יודע על מה אתם מדברים כשאתם אומרים אבא

"נולדתי רק לאמא.
רובכם אולי מכירים את המילה המשלימה בשם אבא. אבל אין לי שמץ של מושג על מה אתם מדברים כשאתם הוגים את המילה הזו.

יש לי אמא שהיא מלאך, אחות ואח מדהימים, אשה זהב טהור, ובת שהיא החיים שלי.
הייתה שם איזה דמות לא ברורה שכל מה שאני זוכר ממנה זה צרחות צעקות, חפצים שנשברים. דמות שגרמה לי להתחבא בחדר ולסגור אוזניים.
דמות שתמיד כשהיא נכנסה לבית שרר פחד שקט ומתח רב. דמות שלא יכולתי לסבול את הנוכחות שלה או את הריח שלה. אני לא יודע איך השבתות המשפחתיות שלכם עברו בפארקים או טיולים אבל שלי עברו בחדר סגור ומסוגר למשמע קול ניפוץ זכוכיות וקללות חריפות.
אני לא יודע על מה אתם מדברים כשאתם אומרים אבא. האם תקין לגדול בבית שהאמא חווה התעללות מילולית יום יום, וכן אפתח אז זה גם פיזית ביום בו דחף אותה בעודה בהריון עם אחי מולי ומול אחותי, ואף הדביק לה את הראש לארון. ואנו קטנים חסרי אונים בלי יותר מדי יכולת פעולה ומענה עם עיניים דומעות מכונסים בחדר עד יעברו רגעי זעם. האם תקין שאני ואחותי קיבלנו סטירות שהיו מעיפות אותנו לקצה השני של החדר?
האם תקין לגדול בבית שהיה בו רק מזרן ובקושי משהו לאכול. האם תקין לגדול בבית שאותה דמות זורקת לך את האוכל מהחלון כעונש ואומרת היום אין אוכל תישארו רעבים. גם כשאמא הייתה גרושה אותה דמות באה ואנסה אותה להריון בזמן היותה גרושה! ואף נטשה אותה במשך כל ההריון להתמודד עם 2 ילדים קטנים, בזמן שאותה דמות מתהוללת לו עם נשים אחרות. (אה נכון הם גרושים מותר לו).
אותה דמות שאנסה ורמסה את אימי במשך שנים והיא מגינה ומכסה עלינו בגופה. האם תקין שאותה דמות אזקה את אימי לכיסא והשאיר את אחותי הקטנה חסרת אונים לקרוא לשכנים שלא ידעו איך לאכול את הסיטואציה. האם תקין לומר את המילים אני אוהב אותך מתוך פחד? אחרת יהיה בלאגן.
האם תקין שאותה דמות זרק את כלבתי האהובה לבית סבתי ואף אסר עלינו לראות אותה בטענות שהכלב הוא דבר טמא. אף על פי התחנונים והדמעות. האם תקין שאמא תנקה בתים שעות על גבי שעות ותפרנס לבדה בניקיון בתים עד למצב בו אצבעות הידיים שלה היום עקומות לחלוטין.
האם תקין להישלח לפנימיה מהטובות שיש (בוגר אשל בהצטיינות) על ידי אימי, רק כדי שנזכה לרגעים של שקט כדי לא להיות בבית.
האם תקין שאותה דמות רשם רכבים על שמי, ניהל חשבון בנק על שמי, השתמש בצ'קים שלי ופיזר סכומים אותם לא יכול היה לעמוד בהם, עד ליצירת חוב של 100,000 שקלים? וזאת עקב היותו פושט רגל בלי חשבון משל עצמו, שילד בן 18 אמור להחזיר בכוחות עצמו.

תמונה מתוך הפייסבוק של עומרי אזולאי
תמונה מתוך הפייסבוק של עומרי אזולאי

אני לא יודע, באמת שלא, ואולי אף ניסיתי לשכוח לסלוח להדחיק אולי ניסיתי לקבל את אותה מילה כחלק מחיי. אבל אותה דמות ידעה שוב להפיל אותי במדרגות האכזבה כשלקח את כל חסכונותיי שנתתי לו עבור האפשרות לבנות לי בית בישראל, ובמקום קיבלתי חורבה שרופה עקב רשלנות. האם תקינה השנאה של אותה דמות לאשתי עד כדי כמעט ולגרום להפלה של ביתי?
לכלוכים זדוניים, קללות ושנאה שלא תתואר כלפיה, קללות אותן זרק בעודה נושאת את ביתי בבטנה. האם תקין צו הרחקה בתוקף כנגד אותה דמות. אותה דמות שמרשה לעצמה להעלות את עצמו בשידור פייס לייב ולהאכיל אנשים בדברי מתיקה על כמה היותנו ילדים חסרי חמלה וכמה כלתו איומה וכמה גרושתו מסיתה.
הדמות הזאת שאימי גרושה ממנו כבר 8 שנים, אך אין הוא מסוגל להתנתק ממנה עד למצב בו גם היא פנתה לצו הרחקה.
אין לי חוויות ילדות. אין לי הרבה רגעים של אושר.
יש בי הרבה פחדים וחוסר בטחון. עברתי מספר טיפולים שעזרו לי לעמוד על הרגליים. אם יש משהו שלמדתי מהצער בילדותי המודחקת זה להיות האב הטוב ביותר לביתי ג'יין, כדי שלעולם לא תחווה או תיחשף לקמצוץ מהאימה רבת השנים שעברנו אני אימי אחי ואחותי.
וזהו רק חלק קטן בילדותי המודחקת .
אני עומרי אזולאי חוויתי התעללות שפגעה בי במישורים רבים במהלך חיי אבל אני יוצא חזק ומחזק.
אני מקנא בכם על הדמות בחייכם לה אתם קוראים אבא. כי אני? אני פשוט לא יודע מה זה.
בתוך חומת השרירים שבניתי מסתתרת נפש שבורה וחסרת בטחון

ההתעללות לא נגמרה. אותה דמות לא מרפה לא משחררת לא נותנת שקט, גם עכשיו, גם בגירושים, גם בהיותי אדם בוגר. אותה דמות ממררת לנן את החיים, כשאני קם בבוקר וכשאני הולך לישון ואנחנו רוצים שזה יפסק. כל מה שביקשנו אחרי כל השנים הללו זה דבר אחד- שחרר. שחרר אותנו!! אני צריך את הכח שלכם להגיע לכל מדיה

לעולם אל תשמרו בפנים. אני שמרתי יותר מדי זמן. אולי יש חוק התיישנות, אבל צלקות לעולם נשארות"

קרדיט עומרי אזולאי

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות