"מותר לך ומותר גם לי" (ליהיא לפיד)

מותר לך/ טקסט נפלא של ליהיא לפיד שמתאים לפתיחת השנה האזרחית, לקראת יום האישה ובכלל

-מותר לך להשאיר כלים בכיור. אף אחד לא יבוא לבדוק. לאף אחד לא אכפת. הכי חשוב שאכלתם יחד, או שהזמנת אורחים, ושהיה לך ערב נעים.

-מותר לך להיות עייפה.
התרוצצת כל היום, עבדת, נסעת, חזרת, עשית המון, הספקת, ארגנת. את יכולה להרים רגליים, ולהודיע לכולם שזהו, היום שלך הסתיים. עכשיו הזמן שיטפלו בך.

-מותר לך לדרוש כבוד.
מותר לך להגיד "אל תדברו אליי ככה". את מכבדת את האחרים, מן הראוי שהם יכבדו אותך. תגידי את זה בשקט, לא בכעס. לכעס לא מקשיבים.

-מותר לך להגיד "לא מתאים לי". לזה שמציע לך עבודה חדשה. גם לזה שמנסה למכור לך משהו שלא מתאים לך. מותר לך להחליט מה מתאים לך.

-מותר לך לאהוב את ילדייך עד השמיים, לעשות בשבילם דברים ולפנק אותם ‐ אבל מותר לך גם להציב להם גבולות. זה חשוב. תזכרי, ההורים שלך הציבו לך גבולות הרבה יותר נוקשים, ואת אוהבת ומעריכה אותם מאוד. (הלוואי וילדייך יתייחסו אלייך כמו שאת מתייחסת להורייך).

-מותר לך להתעקש על אהבה. להתעקש על להיות נאהבת אך גם לאהוב. זכותך.
אהבה היא חלק מהותי בחיים, היא לא רק התבלין. חיי היומיום והשנים החולפות הם אויב גדול של האהבה. היא נובלת כשלא מטפלים בה. מותר לך להילחם על האהבה. זו המלחמה הכי חשובה שתעשי.

-מותר לך לאבד את הראש לפעמים. לעשות החלטה מטופשת, לקנות קנייה מיותרת, ללכת אחרי חלום גם אם כולם אומרים לך שהוא טיפשי ולעולם לא תגשימי אותו. את לפחות תדעי שניסית. אבל חשוב גם לזכור שמחר יום חדש ולא לשבור לגמרי את כל הכלים כי את כבר לא נערה קפריזית. יש לך אחריות.

-מותר לך פעם בכמה זמן להפסיק לספור קלוריות.
בעצם, זו חובה.

-מותר לך לפנק את עצמך.
נכון, הכי היית רוצה שיפנקו אותך, אבל משום שזה לא בשליטתך, ולא תמיד זה קורה, אז אל תחכי.

-מותר לך לגנוב יום חופש, לא לוותר על מפגש עם חברות, לשים לעצמך מוזיקה שעושה לך טוב בלב, לעשות מדי פעם אמבטיה ארוכה.

-מותר לך לבכות.
אבל את צריכה גם לצחוק. ועדיף כמה שיותר. זה חשוב.

-מותר לך לוותר על קשרים שעושים לך רע. על אנשים שגורמים לך להרגיש לא טוב עם עצמך.
מותר לך להיות עם אנשים שמשמחים אותך.

-מותר לך להחליט שאת רוצה לשנות דברים.
אז מה אם ככה זה היה עד עכשיו. מותר לך להציע שינוי, להגיד שכבר לא מתאים לך ולהגיד איך את רוצה שהדברים יתנהלו מעכשיו. השנים שינו גם אותך, וכמו שאת השתנית, הרבה דברים יכולים להשתנות.

-מותר לך לחשוב על האושר שלך, ומותר לך לא לוותר עליו.
ותזכרי, הצלחה זה המון דברים.
אבל שום הצלחה לא שווה אם לא טוב לך.

ומותר לך שיהיה לך טוב.
בעצם, זו חובתך.
לעצמך.

קרדיט ליהיא לפיד

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק