סיליצאה ביוטי: כי היופי מתחיל מבפנים

ידוע כי המראה החיצוני שלנו מסגיר אותנו. אם זה מצב הרוח, סימני עייפות או תנודות במצב הבריאות. כל אחד ואחד מהם משתקף ומתבטא במראה שלנו.
נכון, יש סימנים שאפשר לטשטש מעט בעזרת קוסמטיקה אבל שינוי אמיתי ומהותי ניתן לעשות רק ע"י טיפול מבפנים. 

המשפט "היופי מתחיל מבפנים" הוא לא סתם קלישאה. הוא מוכיח את עצמו שוב ושוב מחדש. בואו נכיר תוסף תזונה חדשני על בסיס צורן טהור:הכירו את הצורן

הצורן זוהה לראשונה בשנת 1848 כמרכיב החשוב בבעלי חיים וצמחים. ב- 1972 הודות לצורות מדידה וטכנולוגיה מתקדמת הוכח כי רוב הצורן מצוי ברקמות החיבור שלנו, בכלי דם, קנה הנשימה, גידים, עצמות, סחוסים, שיער, עור וקרנית.
מה הוא בדיוק? הצורן הוא מיסודות הקורט ומצוי בכמויות מזעריות בגופנו. מסיבה זו לא החומר פוספס והטעה חוקרים במשך שנים. הכמות שלו קטנה אבל השפעתו עצומה. ככל שאנחנו מתבגרות רקמת החיבור מאבדת את יכולותיה האלסטיות והדבר מתבטא בדלדול הכללי ברקמות החיבור עקב ירידה ברמות חומצה הצורנית- הצורן.
כדי לשמור על בריאות תקינה ההמלצה על צריכה מיטבית של חומצה צורנית היא מוצדקת, במיוחד לנשים בוגרות. עדיף להקדים תרופה ולצרוך צורן כבר באמצע העשור השלישי, על מנת למנוע ולשפר ביצועים של תהליכים פנימיים:
• משפר גמישות ומבנה כלי הדם ותפקוד רקמות חיבור
• מעכב תהליכי הזדקנות
• מעניק גמישות ומוצקות לעור ולגוף
• מעודד חילוף חומרים ויצירת מחודשת של תאים
• שומר על ציפורניים בריאות ויפות
• מחזק שורשי שיער
• שומר על החוזק והאלסטיות של דופן העורק והוריד

מה תפקיד הצורן?

חשוב להבין שחומצה סליצילית לא יכולה בצורה מידית לתקן נזקי טיפוח וטיפול לקוי של שנים באורח פלא. תהליך התיקון הינו אינדיבידואלי, הוא מאוד תלוי באורח החיים, גיל ומצב הבריאות ההתחלתי, לפני התחלת הטיפול בסיליצאה.
עקביות, משמעת עצמית והתמדה מהותיים להצלחת הטיפול ולשיפור תהליכים פנימיים. סבלנות כמובן היא החשובה מכל, כי לגוף יש הרי קצב משלו:
ממוצע של חצי שנה קצב צמיחת ציפורניים.
ממוצע של 28 יום קצב התחדשות העור.
ממוצע של ס"מ בחודש קצב צמיחת שיער.
רקמת החיבור והעור שלנו מאבדים בהדרגה את כושר ההתחדשות והאלסטיות ככל שאנחנו מתבגרות. זה תהליך שלא מתרחש בהכרח אחרי גיל 35, אלא יכול לפעמים להגיע הרבה לפני, או אחרי. תלוי בגנטיקה ובאורח החיים.
חשוב להבין ולזכור שמינרל צורן אשר נמצא בחומצה הסיליצילית, הוא היסוד השכיח ביותר על פני כדור הארץ, השני בחשיבותו אחרי החמצן.

המינרל מופיע באופן טבעי בטבע אבל לעולם לא מגיע בצורתו הטהורה כצורן אלא תמיד משולב עם מולקולות אחרות, שהעיקרית שבהן היא החמצן- דו תחמוצת הצורן. השילוב הזה מופיע באופן טבעי למשל בגביש סלעי או אדמה צורנית, כשסיליקה וחמצן מתערבבים עם מים והמולקולה שנוצרת נקראת חומצה צורנית.
הצורן חיוני לתפקוד כל מערכות הגוף ובעל יכולות טיפול מגוונות. כל היצורים החיים זקוקים לחומצה סליצילית עבור התפתחות תקינה.
הצורן מעכב תהליכי הזדקנות בצורה כזו שמשפר גמישות ומבנה של כלי דם ותפקוד רקמות, המשפיעות על בריאות העור השיער והציפורניים, שהם מראה חיצונית לשיפור הפנימי שמתהווה.
כל אחת מאתנו מאבדת 10-40 מיליגרם צורן בממוצע ליום דרך הפרשות, עור, שיער וציפורניים. ככל שעוברות השנים הגוף מתקשה לספוג צורן, ובמקביל יעילותו מושפעת מהכמות שנספגת בגוף.

הצורן בתזונה
המקורות התזונתיים לצריכת צורן הם מגוונים: דגנים מלאים, שיבולת שועל, שעורה, אורז מלא, תרד, שעועית ירוקה, אגוזי לוז, סלק, תפוחי אדמה, ירקות ועוד.
אבל הגוף מסוגל לקלוט ולעבד חלק קטן ממולקולות הסיליקה הגדולות.
האלטרנטיבה לפתרון הבעיה פותחה ע"י חברת הובנר, שהצליחה לייצר צורן בגודל ובמבנה מולקולרי בעל זמינות ביולוגית ויעילות מוכחת קלינית, ולתת מענה טבעי ומוכח לבעיות הספיגה של הצורן. כך "נולדה" הסיליצאה.
סיליצאה מגיעה בכמוסות ובג'ל חומצה צורנית הפזור בצורה עדינה, קולואיד, בגודל זעיר, שמאפשר לחומר לעבור דרך דופן המעי ולהיכנס למחזור הדם, ודרכו להגיע לרקמות החיבור.מה אומרים המחקרים?
מחקרים הוכיחו ודגמו השפעות של הסיליצאה והוכיחו באופן מובהק כי צריכה קבועה של סיליצאה מגבירה את החיוניות בשילוב שיפור משמעותי בפרמטרים הנבדקים.
כחלק מאורח חיים בריא, מוכח שצריכה ארוכת טווח של סיליציאה היא תוספת חיונית לסל הבריאות האישי של כל אחת מאתנו.

הכתבה באדיבות שמחה דגן עזריאל N.D נטורופתית, חברת מורז צמחי מרפא

*המידע בכתבה זו אינו מהווה התוויה או אבחנה לטיפול רפואי, בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות