"העיסוק שלי הוא גם שליחות. אני יודעת שעבודה קשה משתלמת"

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם יוליה חזוט
שם העסק בעלים ושותפה במשרד עורכי הדין "חזוט בר"
תחום דיני נזיקין (תאונות דרכים ותאונות עבודה)
סטטוס משפחתי נשואה + 1

מה עשית לפני שהקמת את העסק שלך?
נולדתי ברוסיה ועליתי לארץ עם משפחתי בגיל שנה וחצי והתיישבנו באשדוד שם גדלתי. במסגרת השירות הצבאי שירתתי במחלקה המשפטית במשרד ראש הממשלה, ובהמשך אף עבדתי בבדיקות ביטחוניות בתעשייה האווירית בעבודה שמיד אחרי הצבא. הבחירה בלימודי משפטים הייתה לי טבעית בשל העובדה שסבי היה ברוסיה משפטן והן בגלל השירות הצבאי. את התואר הראשון במשפטים עשיתי בקריה האקדמית בקרית אונו כאשר את ההתמחות ואף מעבר לכך עשיתי במשרדי נזיקין מובילים באשדוד במשך מספר שנים.
ספרי על היום שהחלטת להקים את עסק עצמאי
הבנתי שאני מרגישה שאני לא ממצה את המקסימום שאני יכולה לתת ללקוחות שלי. היה לי חשוב שיהיה לי את החופש להילחם במלחמות שאני מאמינה בהם ולא להשלות לקוחות במלחמות אבודות. כלומר היה בהחלט רקע מקצועי בו הרגשתי ש'האני הפנימי' שלי מושך לכיוון בו יהיה לי יותר ביטוי וקשר ישיר מול לקוחות לצד העובדה שכבר נהייתי אמא. העניין של לוחות זמנים אותם אני יכולה לתמרן לטובת סידור הזמן שלי ושל הילדה לצד הזמן שלי עם הלקוחות יהיה בידיים שלי הפך לקריטי.

קרדיט צילום יוליה טורצ'נינוב
קרדיט צילום יוליה טורצ'נינוב

מה את מציעה כיום? מי הקהל שלך?
אני עוסקת בדיני נזיקין עם חברה שותפה למשרד שפתחנו יחד ובזה הוא עוסק. כלומר, תאונות דרכים, תאונות עבודה. אנחנו עומדים בקשר מול ביטוח לאומי. הקהלים שלנו הם באמת מי שעובר תאונות כאלה ואחרות באם הוא הנפגע או באם הפוגע, וגם תאונות באתרי בניה, כלומר לא מעט עובדים בניין, שחלקם מה שנקרא עובדים זרים. ברור שמשרד עורכי הדין שלנו עושה גם משימות משפטיות פשוטות כגון צוואות או הסכמים כאלה ואחרים, אך עיקר הפעילות מתעסקת עם דיני נזיקין. הקהל שלי הוא רחב מבחינה גילאית, והעובדה שאנחנו באשדוד ויש פה לא מעט דוברי רוסית, הרי שאני נותנת את שירותי המשפטיים גם בשפה הרוסית אותה אני דוברת מהבית וזה בהחלט אחד מהיתרונות של משרדנו. בהמשך אני אשלב גם שירותים משפטיים בתחום הביטחון בו עסקתי בצעירותי בצבא וקצת בהמשך. אהבתי זאת וברור לי שזה ישולב.

איזו מין אמא את?
אני אמא טוטאלית. כמו שאני לוקחת את העבודה שלי מאד ברצינות גם האימהות מבחינתי זה דבר מאד רציני. אני עסוקה בלחשוב מה אני יכולה לתת לבת שלי שאינו רק אוכל ובית, אלא למשל הצגות, ופעילויות שפותחות אותה לעולמות חדשים. לחשוף אותה לכמה שיותר גירויים. אני מקפידה על הצגות, טיולים בטבע ועוד, ושאני אהיה נוכחת שם.

על מה את לא מתפשרת?
אני לא אתפשר על זמן איכות עם ילדתי ליאן ובעלי עידן. חשוב לי שהבת שלי תדע שאני תמיד שם בשבילה. בשבילה אני אמא ולא עורכת דין בעלת משרד עם לקוחות והתחייבויות. אני בהחלט הוכחה שאפשר לעשות זאת יחד. לעצמאיות זו אחת הפריבילגיות היחידות ולא שאין יוצא מהכלל, ואני תמיד מתפשרת על לוחות זמנים אבל, אני תמיד או אוספת את הבת שלי מהגן או שמשכיבה אותה לישון. יהיה לנו תמיד את הביחד שלנו.

והסיפוק מהעשייה, מתי הוא מופיע?
אנשים פונים אלינו בצרתם. בד"כ זו פגיעה בגופם שנגרמה עקב תאונה כזו או אחרת, ובתוך כך הם סובלים ונדרשים לטיפולים רבים, וסכומי כסף גבוהים והולכים לאיבוד בים הבירוקרטיות או כל צרה אחרת. העובדה שאני מצליחה למצות את זכויותיהם ומשיגה להם יכולות כלכליות שיסייעו לשיקום שלהם, או לשיקום של מי שהם צריכים לשקם, מזכירה לי שהעבודה שלי היא גם שליחות. לא כל שכן, כאשר מעורבים בכך אוכלוסיות שאינן דוברות עברית כי הם עולים חדשים או אפילו עולים חדשים ותיקים שאינם דוברים עברית, אני מרגישה כאילו אני שליחה של משהו טוב. זה הרבה מעבר להשגת הסכומים הכספיים שמגיעים להם, אלא זה מרגיש כאילו נעשה צדק.

את נמצאת בשוק תחרותי. מה הערך המוסף שלך? מה מבדל אותך מהשחקנים האחרים?
הבידול המיידי שלי לעומת עורכי דין אחרים בוודאי באשדוד היא העובדה שאני דוברת רוסית. העובדה שניתן לתקשר איתי בשפה שלהם, רוסית, בעניינים די סבוכים ובירוקרטים משפטים, מסייעת לתהליך. יש לציין שכמובן שלא משרתת רק דוברי רוסית אלא את כל העדות וכל הגילאים וכל המינים.

קולגה שאת רוצה לפרגן לה ולמה?
עו"ד לימור בר-פרץ, השותפה שלי למשרדנו "חזוט בר". גם היא אמא, גם היא עורכת דין העוסקת בדיני נזיקין וגם היא רואה בעבודה שלה לא רק מקצוע אלא שליחות. היא אף לקחה זאת קדימה ואף מתנדבת בכל הקשור לחקיקה בעניין עצירת המשלוחים החיים באוניות. היא לא רק חברה עבורי ושותפה נהדרת אלא השראה.

את הראיון איתך יקראו עשרות אלפי נשים שחלקן חולמות על קריירה עצמאית. מה ההמלצה שלך עבורן?
ההמלצה שלי היא לא לפחד להגשים חלומות, מפחיד ככל שזה יהיה, אסור לאף אחד לוותר על עצמו ולעצמו! עבודה קשה משתלמת בסוף. אני מאושרת להיכנס כל בוקר למשרד שלי לצד כל האתגרים.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות