67% מהמתבגרים בישראל עושים את זה למרות שזה מסכן את החיים שלהם

הם בני 16, 15 וגם הרבה פחות. למרות הפרסומות וההסברה הם ממשיכים ואפילו הפכו את זה להרגל. הם מעשנים בבוקר, בהפסקות בבית הספר וגם "סוגרים את היום" עם סיגריה לפני השינה. וההורים שלהם? כנראה שחלקם אדישים ולחלקם זה כלל לא מפריע. אז אם גם אתן נחשפתן למכת הסיגריות האלקטרוניות ולפרסום האגרסיבי של חברות הטבק וגם אתכן זה מזעזע – הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכן.

לאחרונה, אנחנו עדות לקמפיין פרסום ומאמצי מכירה אגרסיביים, אשר משכנעים אותנו לרכוש את הסיגריה האלקטרונית. "היא בריאה, אין ריח מהעשן והיא אופנתית". לא נראה שאפשר לעצור את הפרסומים הללו ואת ההשפעה שלהם על בני נוער, אבל בהחלט אפשר לקחת אחריות ולחנך את הילדים המתבגרים שלנו וגם את עצמינו שזה לא. זה לא בריא ובטח שזה לא אופנתי. זה פשוט מרעיל את כולנו.

"זה תפס בחצי השנה האחרונה, מישהו אחד קונה אז זה מגניב, אז השני גם קונה" הלל. בן 15

מיזם חדש אותו מובילה חברת אלן קאר, שכל כולו הנדבות, הוקם במטרה להלחם בתופעה. "בימים אלו, אנחנו מגייסים כסף ומנחים חדשים עבור פעילות הסברתית ומניעתית נרחבת במוסדות החינוך בישראל", כך אומר לנו אסף אשכנזי, מנכ"ל אלן קאר, ועוד הוא מוסיף: "אנחנו חייבים להגיע לכלל בני הנוער של היום, דור ה-Z, ולמנוע מהם להיות דור המעשנים הבא, הן של סיגריות מסורתיות והן של האלקטרוניות, לחסוך מהם את הבעיות הבריאותיות, ההוצאות הכלכליות, תחושות האשם השונות והשעבוד הנוראי למוצר צריכה מניפולטיבי שלא נותן להם שום ערך".

אז מה אפשר לעשות?
בשלב הראשון, תראו את הסרטון הזה לילדים שלכן. דברו איתם על התופעה ועל ההשלכות שלה על החיים שלנו
בשלב השני, לוקחות אחריות ומהוות דוגמא אישית בהפסקת העישון
השלב האחרון, לא עומדות מהצד. מצטרפות כבר עכשיו למהפכה החינוכית של אלן קאר ועושות יחד שינוי

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות