גם נקי וגם בריא ב-15 דקות ביום: לא רק בפסח

השתוללת בניקיון הבית לקראת הפסח שעבר? גם אנחנו. עם כל המאמץ הכרוך בכך, אין כמו התחושה של בית נקי ומסודר למשעי, עם ניחוחות נעימים "של נקי". נכון? כשהבית נקי ומסודר ההרגשה היא כאילו אתם בבית המלון של עצמך.

פסח זו בהחלט הזדמנות לעשות סדר וניקיון יסודיים, לנקות באיזורים נידחים שבדרך כלל לא מגיעים אליהם, לזרוק או לתרום דברים שלא צריכים, לחטא את החפצים הקטנים שאנחנו משתמשות בהם כל השנה והם צוברים חיידקים, כמו ידיות הדלתות, השלט של המזגן והמקלדת במחשב, ובקיצור, להפוך את הבית לנוצץ מתמיד.
אבל רגע, למה שרק בפסח נהנה?

הנה כמה טיפים, שאם תקפידו עליהם ביום-יום, תשמרו על בית נקי ומצוחצח כל השנה. כי בינינו, כשהבית נקי ומסודר אתן מרגישות בו נהדר. אין סיכוי שהכתבה הזאת לא תעשה לך חשק לקום ולסדר את הבית בצ'יק צ'ק.

סידור וניקיון אקספרס ב-15 דקות ביום

הסוד הוא, כמו בכל דבר, התמדה. את מכירה את זה, יום אחד שבו את והמשפחה שלך משאירים את הכלים בכיור, וזורקים את הבגדים על הרצפה, ופתאום למחרת את מתעוררת לבית מבולגן ולא מבינה מתי כל זה קרה ואיך.
אז כמו שאמא תמיד אמרה לנו, אל תשאירו כלים בכיור, שטפו אחריכם את הכוסות, ואם אתם מתעצלים עכשיו, אז תעשו את זה אחר כך, רק אל תשאירו למחר. ובאותה הזדמנות, העבירו ניגוב בכיור.
אם תקדישי 15 דקות ביום לסידור וניקיון מהירים בכל חדר, עם הטיפים שיש לנו כאן, תצליחי לשמור על הבית שלך נקי ומסודר כל השבוע! מתחילים?

סלון הבית
1. הספה היא הרהיט המרכזי בסלון. שמרו עליה מסודרת. יישרו את הכריות, קפלו את השמיכות, החזירו חפצים הנמצאים עליה למקומם הראוי. עיתונים, דואר וספרים, אייפדים ופלאפונים – למקום שלהם. בגדים שזרקתם עליה – לארון או לכביסה. כשהספה ריקה ומסודרת כל הסלון נראה אחרת.
2. יש בלאגן על השולחן? גם כאן: כלים למטבח, חפצים לחדרים ואת כל הניירות והפיצ'פקעס רכזו בסלסילה גדולה שתסדרי אחר כך, כשיהיה לך זמן. עכשיו אנחנו בניקוי אקספרס.
3. הסתכלי סביבך – ראית עוד משהו שלא צריך להיות כאן? נעליים? משחקים? קדימה למקום.
4. הספה, השטיחים והאיזורים שמסביב לשולחן נוטים לצבור אבק ופירורים. לכאן נכנס שואב האבק. 5 דקות והכל נאסף. מי עדיין לא התמכרה?
5. כשהכל מסודר ונקי לעין, זה הזמן להעביר ניגוב על השולחן ובאותה הזדמנות גם על השידה והטלוויזיה, במטליות לחות לחיטוי משטחים, שגם יחטאו את הרהיטים מחיידקים וישאירו ניחוח רענן. נגבי גם את שלטי הטלוויזיה והמזגן ואת ידית דלת הכניסה ואפילו המזוזה. אם כבר – אז כבר.

חדר השינה
6. כמו בסלון, גם כאן, בחדר השינה, המיטה היא המרכז. כשהמיטה מסודרת כל החדר נראה אחרת. ויש האומרים שגם כל החיים. אנחנו ממליצים למתוח את הסדין, לפרוס עליה את השמיכה, להתייחס אליה כאל מיטה של בית מלון ולפנק אותה בכריות ובמצעים הכי יפים.
7. זה בסדר. גם אצלנו יש בגדים מפוזרים בחדר השינה. לא רק אצלך. קדימה 5 דקות לקפל הכל ולהכניס לארון. גם את הנעליים. מה שמלוכלך – לכביסה. לא להתעצל.
8. שידת הטואלט עמוסה? חבל. היא יוצרת בלאגן בעין וגם החפצים המונחים עליה צוברים אבק. הכניסי מה שאפשר למגירות ולארונות, דברים שנמצאים בשימוש יומיומי אפשר לארגן בקופסאות יפות, וכמובן אל תשאירי עליה דברים מיותרים.
9. עכשיו העבירי על השידה והחפצים שנותרו עליה מגבון לח לניקוי וחיטוי משטחים של דטול, המשמיד 99.9% מהחיידקים. נכון שאת כבר מרגישה הרבה יותר טוב?

אמבטיה
10. קל קל קל. תראי איך בצ'יק צ'ק כל החדר נראה ומריח אחרת. דבר ראשון לסדר. בגדים לכביסה, חפצים לשידה, מברשות השיניים לכוס. מגבות לתלייה. תעשי שיהיה נעים בעיניים.
11. המראה באמבטיה תופסת חלק גדול מהחדר. יש לנקות אותה עם ספריי לניקוי ולנגב היטב עד שתבריק. זה לוקח דקה.
12. חדר האמבטיה הוא המקום אליו אנחנו מגיעות כדי לנקות ידיים מספר פעמים ביום, להתרחץ ולרוב גם להתפנות. לכן הוא מלא בחיידקים. מומלץ לנקות אותו עם תכשיר שגם מחטא מחיידקים, כמו המנקה ומחטא לחדר האמבטיה ללא אקונומיקה של דטול. החמצן הפעיל חודר וממיס לכלוך ושאריות סבון ומשאיר את הכיור מבריק ונקי מחיידקים.
13. נקי את הכיור והשיש וגם מקומות שאולי לא חשבת עליהם, כמו ידית דלת חדר האמבטיה והברזים.
14. נקי כמובן את פנים האסלה היטב עם מברשת. לא לשכוח גם את מושב האסלה. אפשר לעשות זאת עם מגבון לניקוי וחיטוי. צ'יק צ'ק.

מטבח
15. לכאורה המטבח הוא החדר שהכי קשה לנקות, אבל אם תשמרי עליו נקי ותקדישי לו 15 דקות ביום אנחנו מבטיחים שזה יהיה יותר פשוט.
16. יש כלים בכיור? נו, צ'יק צ'ק. לסבן ולשטוף. ומעכשיו משתדלים לא לצבור ערימות בכיור ולשטוף מיד אחרי השימוש. יש מדיח בבית? אז בכלל, לא להתעצל. הכיור צריך להיות ריק.
17. גם השיש צריך להיות ריק ככל הניתן. סירים וכלי מטבח להחזיר לארונות. קופסת הקורנפלקס מקומה גם כן בארון. השתדלי לשמור עליו נקי מחפצים.
18. מגבונים לחים מדי יום ישמרו את המטבח נקי ולא תצטרכי להיאבק בכתמים קשים. נקי איתם את משטח השיש, הברזים, ואל תשכחי את הכיריים. אחרי שניקית רססי הכל בתרסיס חיטוי וניקוי אנטי בקטריאלי של דטול המשמיד 99.9% מהחיידקים. זהו. נשארה רק הרצפה. מגבון ענק חד פעמי ואת מסודרת. לא היה קשה, נכון?

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות