הסקרנות והניצוץ בעיני הלקוחות מזכירים לי למה אני עושה את מה שאני עושה

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם אורין כהן
שם העסק Laorin
תחום סטודיו ביתי לייצור צעצועים תפורים בעבודת יד לילדים בגילאי 3 ומעלה, ופריטי נוי לקיר המתאימים כמתנה ליולדת ולקישוט חדרי ילדים
סטטוס משפחתי גרושה+ 1

ספרי על היום שהחלטת להקים את העסק
לאחר הפרידה מאביו של בני, נשאר לי זמן פנוי לעצמי שלא ידעתי איך למלא. החלטתי שבמקום לשקוע ברחמים עצמיים, אכין לבני צעצועים שרציתי שיהיו לו. תפרתי כמה צעצועים לפיתוח עולם הדמיון שלו ונהניתי מכל רגע, חיי התמלאו ביצירה ושלוות נפש. כל מי שראה מה הכנתי, עודד אותי להתחיל למכור. כאשר הכנסתי את בני לפעוטון בגיל שנה ו-10 חודשים, החלטתי במקום לחזור לעבוד כשכירה לפתוח עסק עצמאי ולמכור את הצעצועים שאני מכינה.

שתפי קצת על עצמך
גדלתי בישוב בצפון והתחנכתי החל מכיתה ו' בבית ספר אנתרופוסופי. השיעור השנוא עליי היה שיעור תפירה, זה היה מתסכל ומשעמם עבורי. לא היה לי מושג שיום אחד זה יהפוך להיות התרפיה שלי. בצבא לא שירתי בעקבות התמודדות עם קשיים רגשיים עימם אני מתמודדת עד היום. כיום, היצירה בעסק היא ריפוי בעיסוק. הבן שלי והאחריות כלפיו והמון עבודה עצמית, עוזרים לי להתמודד ולהתגבר על האתגרים והקשיים שיש לי, כל יום ואתגריו.

מה העסק שלך מציע כיום ללקוחות ומה המומחיות שלך?
אני יוצרת ותופרת צעצועים לפיתוח עולם הדמיון של ילדים, צעצועים המעודדים את הילדים לצאת להרפתקאות בתוך הבית וגם מחוצה לו, עם עצמם, עם הוריהם, אחיהם וחבריהם. הצעצועים שאני מכינה צבעוניים ושמחים, כולם בתפירה ביד ורובם הם one of a kind. יש שאומרים ואני מסכימה איתם שחלק מהצעצועים שאני מכינה הם על גבול שבין צעצוע לאומנות. כמו כן אני מכינה קישוטים לתליה על הקיר חדר הילדים או כמתנה ליולדת או למשפחה טרייה. רוב הפריטים שאני מכינה מתאימים גם לגני ילדים ולקלינאיות תקשורת, צעצועים שניתן לקחת לחופשות ועוד.

מה האתגר הגדול בעסק שלך?
שיווק. אני רואה את הקושי שלי לקדם את עצמי ואת הפריטים אותם אני מכינה במדיות השונות, זה גוזל ממני זמן של יצירה אותו אני כל כך אוהבת ושהוא חשוב מאוד עבורי.
כמו כן קושי נוסף הוא לשמוע מהקהל תלונות על מחיר גבוה או על חוסר כדאיות "כי אפשר לקנות כאלו שמייצרים בסין".. אני אנושית ושומעת כל מילה, הייתי רוצה שאנשים יראו את הייחודיות בעיצוב, בתפירה בעבודת יד ללא שימוש במכונה, את הירידה לפרטים הקטנים והפריטים המשלימים שנאספו והותאמו במיוחד לכל פריט. ואת הערך שהילד יכול לקבל מהמשחק בדמיונו ובשימוש במשחק שיש אך ורק לו ושלא יוצר בתעשייה המונית או מנצלת.

מי משמש השראה עבורך?
לעולם היצירה חזרתי ונשאבתי כשבני עוד היה בבטן מתוך חשיפה לפוסטים בפייסבוק של נתנאלה כחלון לוי. נחשפתי בזכותה לעשרות יוצרים מקומיים משלל גוונים ורציתי בזכות החשיפה לתכניה ולקבוצת היצירה שלה, להתחיל ליצור וחלמתי על היום בו אוכל להציג את יצירותיי ביריד החלומות אותו היא מפיקה. אז עוד כלל לא ידעתי מה אני רוצה לעשות ועברה עוד שנה וחצי עד שהתחלתי לתפור ולראות לאיזה כיוון ונישה אני פונה.

היכן העסק שלך נמצא בעוד 5 שנים?
אני מאחלת לעצמי שהעסק שלי בעוד חמש שנים יתרחב ותהיה לי עוד תופרת או שתיים שהן משתקמות כמותי. שנוכל יחדיו בנוסף לריפוי העצמי, ליצור עוד צעצועים לפיתוח עולם הדמיון לילדים ומשחקי ה"כאילו", מה שנקרא באנגלית pretend play". למכור עוד באטסי ולפתוח דוכן קסום, צבעוני ושמח ביריד החלומות של נתנאלה.

סיפור מעניין מהעבודה?
ביריד שהשתתפתי בו ניגשו אל הדוכן שלי משפחה של 4 ילדים, הילדים הוקסמו מהצעצועים וביקשו רשות לשחק. הוריהם עבדו בדוכן אחר ביריד וילדיהם במשך שעות שיחקו בדוכן שלי. לראות את האור שבעיניי הילדים לשחק בצעצועים האלה מילא אותי שמחה וגם גאווה. הם יצרו עולם קסום משלהם ונראו כעטופים בבועה של עצמם. לרגע אחד לא עזבו את הדוכן ומכל צעצוע יצרו אינסוף אפשרויות משחק. התבוננתי בהם ובשלב מסוים התחלתי לתפור פטרייה מלבד, הם עצרו את משחקם ובאו לצפות בי תופרת. הם שאלו שאלות והתפלאו על כך שאת כל הצעצועים ששיחקו בהם, הכל נתפר על ידי אותה מחט קטנה בד לבד וחוט רקמה. הסקרנות והניצוץ שבעיניהם הזכיר לי שוב למה אני עושה את מה שאני עושה.

קליק לחנות אטסי של אורין ולדף הפייסבוק

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות