לתפעל עסק זה לא רק לשבת וליצור, אלא גם לעסוק בשיווק ופרסום

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם קרן גוריון
שם העסק Keren Gurion Art
תחום אומנות וציור
סטטוס משפחתי יחידנית+ 2 בנות

ספרי על היום שהחלטת להקים את העסק
אמנות תמיד הייתה חלק מחיי, כל פעם בצורה אחרת. בצעירותי ניגנתי בפסנתר, ובשנות העשרים שלי לימדתי את עצמי ליצור פסיפסים (כהמשך לשושלת אמני הפסיפס של המשפחה – אבי וסבי). אהבתי את המגע של הקרמיקה, של הזכוכיות הצבעוניות, את הביטחון בחומר. מאז שהפכתי לאמא יחידנית, לפני כמעט 7 שנים, הפסקתי לנגן (כי למי היה זמן או כוח) והפסקתי ליצור פסיפסים (כי זה היה מסוכן מדי, כל שבבי הזכוכית והקרמיקה ברחבי הבית עם תינוקות ופעוטות בין הרגליים). נתקעתי קצת בחיי היום יום.

לפני שנה בדיוק, לכבוד יום ההולדת של בתי הקטנה בגן, במקום לקנות משהו שישבר אחרי שלוש דקות ויהפוך לפסולת, החלטתי שאני מכינה מתנה קטנה לכל ילד. ופתאום זה פרץ. המשהו הזה שהיה כלוא כבר 6 שנים פרץ החוצה ומאז לא נרגע. כבר כמעט שנה שכל היצירתיות שהייתה סגורה וקפואה במשך שנים, פתאום זורמת, שועטת, מתפרצת, כמעט ללא שליטה. עברתי לעבוד עם חלוקי נחל שגם נתנו לי משהו טבעי, ארצי ובטוח ליצור איתו. בשנה שעברה ראיתי סרטון על אמנות נוזלית והתאהבתי במבט ראשון! דווקא הלא נודע שבאמנות הנוזלית מרגש אותי. לתת לצבע, למים, לכוח המשיכה ולתהליכים כימיים לעשות חלק מהעבודה מבלי שיש לי שליטה מוחלטת על התוצר הסופי. הידיעה הזאת שחררה אותי מההרגשה שאני חייבת לשלוט בהכל. התשוקה שבלב שלי יכולה להתבטא בצורה הרבה יותר משוחררת ואמיתית.
החלטתי לפתוח עסק ולממש את עצמי גם בתחום האמנות.

שתפי קצת על עצמך
תמיד ידעתי שאעסוק במשהו משמעותי בחיים. באיזשהו שלב בחיי גיליתי את ההשפעה שיש לנו כבני אדם על הסביבה והחלטתי שבזה אני הולכת לעסוק. שני תארים אח"כ ומספר שנים בעבודה ברשות להגנת הסביבה האנגלית, חזרתי לארץ והשתלבתי בעבודה במשרד להגנת הסביבה פה. אני אחראית על כל נושא המחזור במחוז דרום ועל החלטות ממשלה בתחום הפסולת. אני אוהבת את עבודתי כשכירה, אולם החלק של היצירה והאמנות השתלט על חיי בשנה האחרונה ואני מנסה למצוא את האיזון בין להיות אמא יחידנית לשתי ילדות קטנות (תמר כמעט בת 7 ואלה, 4), לכלב ולחתול, בין עבודתי כשכירה ובעלת עסק עצמאית. אני מאוד אוהבת טבע, ים וחיות ובגדול, אוהבת לחיות את החיים. לא לפספס כלום!
ולחייך הרבה. זה המסר שאני מנסה להעביר גם לבנות שלי. לא לפחד, ללכת אחרי התשוקות, אחרי הלב ולנסות לפורר את רעשי הרקע מסביב.

מה העסק שלך מציע כיום ללקוחות ומה המומחיות שלך?
העסק שלי מציע מגוון יצירות אמנות משני תחומים עיקריים כרגע: ציורים על קנבסים ולוחות עץ בכל גודל רצוי בסגנון אבסטרקט נוזלי וזורם, עם צבעוניות חזקה, ותמונות קטנות יותר, ממוסגרות מחלוקי נחל שכולאות רגעים מרגשים מהחיים בצבען הטבעי של האבנים. ש לי חנות אינטרנטית בדף הפייסבוק שלי – keren Gurion Art. הציורים שלי הם מקוריים ואינם ניתנים לשחזור. יצירת אמנות חד פעמית שאין ולא תהיה לאף אחד אחר. אני אוהבת את זה שלא ניתן לשחזר בדיוק את אותה היצירה פעמיים.
היצירות מתאימות לכל חלל – מחללים קטנים כמו כניסה לבית, משרד ומסדרון ועד לחללים גדולים כמו סלונים, חללים בבניינים ציבוריים ומפעלים.
כל היצירות נמכרות כמקוריות בלבד. אני לא מייצרת הדפסים.
בנוסף, אני מציעה סדנאות ציור נוזלי אשר מתאימות לכולם, מילדים בגילאי 5 ועד לבוגרים, מחוגי בית אינטימיים ועד לסדנאות לארגונים כחלק מימי גיבוש ועבודה בצוות.

מה האתגר הגדול בעסק שלך?
האתגר הכי גדול שלי בעסק, ובחיים בכלל, הוא זמן. 24 שעות ביממה זה פשוט לא מספיק! מאז שהתחלתי ליצור שוב, אני ישנה הרבה פחות. לבנות עסק זה לא רק לשבת וליצור, זה גם לעסוק בשיווק ופרסום, לנהל את החנות, לטפל בלקוחות ובהזמנת חומרי גלם איכותיים (שאינם תמיד מצויים בארץ), ובמקרה שלי, גם לעבוד כשכירה ולהיות אמא יחידנית. זה לא פשוט אבל אני מוצאת את האיזון. לא הייתי מוותרת על שום דבר מחיי. כל חלק מחיי ממלא את הנפש שלי ואת הנשמה בצורה אחרת. ויחד אני שלמה.

מי משמש השראה עבורך?
הדבר שמשמש עבורי השראה יותר מהכל הוא כדור הארץ והטבע המדהים שלנו! אני מאוהבת במים ובים (את התואר השני שלי עשיתי בהגנת הסביבה הימית) והרבה מהיצירות שלי מזכירות את הנוף המיימי.
בנוסף, ישנם מספר אמני ציור נוזלי ברחבי העולם שאני מושפעת ומקבלת מהם השראה. הראש שלי כל הזמן עסוק בציור הבא שאני רוצה לצייר ובטכניקה חדשה שגיליתי.

היכן העסק שלך נמצא בעוד 5 שנים?
כרגע אני יוצרת בעיקר בבית שלי בבאר שבע. בעתיד הקרוב אני מתכננת לפתוח סטודיו, שבו אצור את כל היצירות שלי, אולם גם אעביר סדנאות וחוגים לאנשים ולילדים שרוצים להתנסות ולנקות את הראש עם קצת אמנות. האמנות חבויה בכל אחד מאיתנו. ברגע שמוצאים אותה ונותנים לה לפרוץ, בלי גבולות, כל הראיה שלנו לחיים משתנה והיצירתיות באה לידי ביטוי בכל מיני אופנים. אני רוצה להיות אמנית מוכרת ולגבש את הסגנון שיהיה ייחודי רק לי (זה עדיין מתגבש כי אני כל הזמן מנסה דברים חדשים…).

סיפור מעניין מהעבודה?
רציתי לצייר על משטח עץ עגול בקוטר של 110 ס"מ בטכניקה שכללה צבעים אקריליים נוזליים ומייבש שיער! אחי התנדב להקריב את הסלון שלו לצורך התהליך היצירתי, כי אצלי לא היה מקום בטוח ללוח בגודל הזה (לאחר תהליך היצירה, הציור צריך להתייבש בצורה מאוזנת לחלוטין במשך מספר ימים. כשיש שתי ילדות קטנות בבית ועוד כלב וחתול זה קצת קשה).
To cut a long story short..
אני יכולה לספר שלאחר דקה עם מייבש השיער, כל הסלון ופינת האוכל נצבעו בשלל גווני האדום/כתום/צהוב, כולל העציצים וקיר השליכטה הצבעונית. לאחר כמעט עילפון של אחי, נאלצתי לשנות את הטכניקה באמצע הציור למשהו קצת יותר רגוע. הציור עצמו גמור אך ממתין לציפוי בשכבת שרף אפוקסי לברק זכוכית מדהים ויעלה בקרוב לחנות שלי.

קליק לעמוד הפייסבוק של קרן

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות