אל תפספסי: 5 טיפים לשמירה על טיפוח העור בתקופת הקיץ

הקיץ הוא תקופה מאד מאתגרת מבחינת שגרת הטיפוח של נשים. הזיעה הרבה, השמש היוקדת, הרצון להיראות במיטבנו בימים נעימים יותר עם מייק אפ, ואיפור מלא מהווים לא פעם חוויות של נזילת האיפור, ורבות אף מעדיפות להיות יחסית נטולות איפור בימים חמים שלא לומר, שיש כאלה שנמנעות מלשים על פניהן את שיגרת הטיפוח היומית.
מיה ארזי, מייסדת מועדון JOY365 לנסייניות קוסמטיקה, ריכזה טיפים שיסייעו לנו לשמור על שיגרת טיפוח בסיסית בתקופת הקיץ:

1. לא חדש אבל עדיין סופר חשוב, להישמר מהשמש כולנו יודעות שהשמש מסוכנת, אך עדיין מעט מאוד מיישמות. הדבר הראשון שעלינו להפנים הוא שנזקי השמש כל כך רבים וחזקים ותוספת של מקדם הגנה היא בגדר חובה שאינה קשורה אפילו לטיפוח אלה לבריאות. זה בהחלט מסוג הדברים שאנחנו חייבים להתמיד בו על מנת להגן על בריאותנו.

2. לא לוותר על קרם לחות- בעיקר בקיץ העור מאבד נוזלים ומריחה של קרם לחות מסייעת לצמצם נזקים ולהאט קצב הזדקנות העור. למי שמרגישה שקרם בשילוב 40 מעלות בחוץ כבד לה, יש היום קרם ג'ל שקוף במראה מט ועל בסיס מים. למי שלא אוהבת שכבות של קרמים יש קרם משולב של לחות עם מקדם הגנה וגוון מייק אפ עדין למראה אחיד של העור. יש היום מספיק פתרונות פשוטים וזמינים ובמחירים שווים לכל כיס ואין שום סיבה לקחת סיכון מול הנזקים של קרני השמש השורפות בלי רחם.

3. מים- פשוט תשתו! הגוף שלנו חייב מים! זה הדבר הבסיסי שעליו עומדת כל שגרת הטיפוח שלנו. שתיית 12-15 כוסות מים ביום תמנע כהויות סביב העיניים ותעניק לעור שלנו מראה חיוני. אני ממליצה להתחיל לספור כוסות ולהקפיד עד זמן השינה להשלים פערים.

4. שפתיים- בקיץ השפתיים מאבדות לחות, מתייבשות ונסדקות ורצוי לא להזניח אותן ולא לחכות שיופיעו סדקים. אני ממליצה למרוח שפתוני לחות עם מקדם הגנה או לרקוח לבד משחה עם לחות ומקדם הגנה. להמיס בצלוחית קטנה כף חמאת שיאה גולמית (מקדם הגנה SPF4) וכף לא גדושה של שמן קוקוס, לחכות כמה דקות שהחומר יתקשה – והרי לכן לחות והגנה מצויינת לשפתיים.

5. ניקוי העור- תזכרו שלכלוך מהווה משקל והוא מכביד על העור ונכנס לקמט ומעמיק אותו יותר. חשוב לנקות את העור כל יום ואני ממליצה על פעם אחת ביום לפני השינה ולא כפי שנהוג לחשוב – פעמיים, או חס וחלילה כמה שיותר. ניקוי יתר יכול להוביל לייצור מוגבר של חלב שיכולים לגרור לשרשרת בעיות וגירויים על העור.


הכותבת היא מיה ארזי, יזמית הביוטי הותיקה ומייסדת מועדון JOY365 לנסייניות קוסמטיקה.
קליק לקבוצת הפייסבוק של המועדון

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות