תגידי, מה המספר שלך?

הקיץ כבר כאן, ובגדול, וכבר אי אפשר להעביר יום אחד בלי מזגן. איזה חום! אנחנו לא צריכות להסביר לך כמה שקרני השמש האלה מסוכנות לעור החשוף וגורמות לו נזקים, נכון?
החשיפה לקרינת השמש גורמת לכ-90% מסימני ההזדקנות המוקדמת של העור שאינה תורשתית. אין דבר כזה שיזוף בטוח! כל שיזוף מעיד על כך כי נגרם כבר נזק לעור. הגוון השזוף נגרם כתוצאה מתגובה של הגוף המנסה להגן על עצמו מנזקי השמש.
על מנת לשמור על בריאותנו חשוב להתגונן מדי יום, משך כל השנה ובפרט בעונת הקיץ המאד חמה שלנו.

אולטרסול הוא כבר שם נרדף לכלל תכשירי ההגנה, גם אלה שהם לא מבית ד"ר פישר. קיימים הרבה סוגים של אולטרסול, הכוללים מספרים שונים של SPF, המתאימים למגוון סוגי עור ומצבים.
מה זה בכלל SPF? ואיזה מקדם הגנה מומלץ? מדריך מזורז למציאת המספר שהכי מתאים לך.

מה זה בכלל SPF?
מדד המעיד על מידת יכולת התכשיר להגן על העור מנזקי UVB. מדד זה מצוין באמצעות מספר הנע בדר"כ בין 15 ל-50+. לדוגמה, תכשיר בעל SPF30 מקנה לעור הגנה הגבוהה פי 30 ביחס לעור שאינו מוגן. אפקטיביות תכשיר ההגנה מושפעת מסוג העור, אופן המריחה, תכיפות חידוש המריחה, עוצמת הקרינה ושעות היום.

מאחר ואנחנו לא יודעים כמה זמן בדיוק לוקח לעור שלנו להאדים ולהנזק מקרני השמש, ומהי רמת הרגישות שלו, ובכל מקרה רוצים לספק לו את ההגנה הטובה ביותר, כדאי להשתמש בתכשיר הגנה עם מקדם ההגנה הגבוה ביותר (50+), בפרט כשמדובר בילדים ותינוקות.

ומה לגבי ילדים ותינוקות?
התינוק הקטן שלך. את לא מסירה ממנו את העיניים, ושומרת עליו בקפידה יתרה. עשי זאת הכי טוב שאפשר גם כשאתם יוצאים לבילוי בשמש!
עיקר החשיפה לשמש במהלך חיינו מתרחשת עד גיל 18, כאשר בשנים אלו אנו סופגים שיעור גבוה של קרינת שמש. חשיפה לא מוגנת לשמש במהלך הילדות כאשר עורנו רגיש, דק ועדין יותר ומנגנוני ההגנה שלנו אינם מפותחים דיים עלולה להגדיל באופן משמעותי את הסכנה לסרטן עור לסוגיו. לתינוקות וילדים, שלהם העור הרגיש ביותר, אנו ממליצים להשתמש בתכשירים בעלי SPF50+ ולא לשכוח גם כובע רחב שוליים.
מומלץ למרוח את תכשיר ההגנה על כל הגוף לפני לבישת בגד הים, גם במקומות המכוסים ע"י בגד הים.


איך יודעים איזה תכשיר הגנה לבחור?
חשוב מאד שתדעו, שבהחלט קיימים הבדלים משמעותיים בין הפורמולות השונות, ויתרה מכך, חלק נכבד ממיכלי הספריי שאתם נתקלים בהם על המדף מכילים גז בישול מתלקח. תכשירי הספריי של ד"ר פישר אולטרסול הם היחידים בישראל המיוצרים בטכנולוגית פיור ספריי, ללא שימוש בגז, המאפשר באמת התזה אחידה, מלאה ובטוחה יותר.
הסתכלו בגב מיכל הספריי – אם הוא מכיל פרופאן בוטאן, המלצה שלנו – התרחקו ואל תתפתו למחיר הזול.

חשוב מאד לציין, גם עבור ילדים וגם עבור מבוגרים, כי בנוסף לשימוש בתכשיר הגנה משמש, יש לנקוט באמצעי הגנה נוספים: הימנעות משהייה בשמש בין השעות 16:00-10:00, חבישת כובע המגן על הפנים והעורף, הרכבת משקפי שמש והקפדה על שהייה בצל. תהיו חכמים בשמש. שיהיה קיץ בטוח!

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

6 תגובות

  1. מישהי פה כתבה לא לצאת לשמש אז זה שטויות. לצאת אבל להיזהר זה הכל. לא צריך דרמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות