עומדת ללדת? קבלי את הטיפים שעושים את כל ההבדל

כבר כמעט 15 שנים מלווה אפרת מינסקי אימהות בתקופה שלקראת, במהלך, ואחרי הלידה. היא מעבירה מפגשי ליווי ותמיכה בגישת הקונסטלציה המשפחתית ו- BOT דולה, מדריכת הכנה ללידה והנקה ואף משמשת כדולה פוסט פרטום. אין ספק שכל יולדת היא אחת ויחידה ואין שתי לידות דומות, יחד עם זאת, אחרי קרוב ל- 850 לידות שליוותה ולמעלה מ- 650 זוגות שהדריכה לפני או אחרי לידה, הנה הטיפים החשובים שלה שיכולים לסייע למצפות:

עשי הכנה טובה לקראת הלידה – אנו רואים שהכנה טובה שלך ושל סביבתך, כזו שמתאימה לך ולדרכך יסירו את לוט החרדות במקצת בדרך ללידה. בנוסף תקבלי כלים פרקטיים שתוכלי להתאמן לקראת הלידה וליישם בשעת הלידה כדי להקל עליך, למשל, נשימות (כן.. כן.. כמו בסרטים.. וזה אכן עובד!), הקשבה לגוף ולתנועתיות המתבקשת, כלים למלווה שיוכל לתמוך בך בצורה המיטבית ועוד.
הכיני את הרחם וצוואר הרחם – יש נושא אחד שלא נמצא במודעות מספקת והוא הכנה "פיזית" של הגוף ללידה, בפרט הכנת הרחם וצוואר הרחם. בעבר הרחוק היה ברור לכל אישה הרה שבעזרת צמחים ומתנות מהטבע עליה להכין את גופה. כיום, אנחנו יכולות להשתמש בתוספי תזונה (כגון תמציות צמחים) אשר משפיעים על אותם איברים נשיים פנימיים. בתרבות האינדיאנים למשל, בדרום אמריקה, נשים לקראת לידה במשך אלפי שנים היו עושות שימוש בצמח המיצ'לה וכך היו מכינות את גופן ללידה. תמצית הפארטוקל עושה שימוש מיטבי בצמח המיצ'לה החל משבוע 36 להכנת טונוס שרירי הרחם ללידה וגורם לכך שמשלב הלידה הפעילה (פתיחה 4,5) הצירים יהיו יותר יעילים וממוקדים.
תמצית נוספת מבוססת על פרחי הרימון ושמה הוא פלור, מומלץ ליטול החל משבוע 37. היא מסייעת לריכוך ומחיקת צוואר הרחם לקראת לידה וזאת תודות לפיטו אסטרוגנים הנמצאים ברימון. כאשר יולדת מגיעה ללידה עם צוואר רחם רך ומחוק היא מקלה על תהליך הלידה.
יש הבדל משמעותי בין אמהות שהכינו עצמן ללידה בעזרת תוספים אלו לבין אמהות שוויתרו על כך.

דמיון מודרך מונחה – קיימים תרגילי נשימה מודעת המשלבים מדיטציה ודמיון מודרך שמומלץ לתרגל באופן קבוע החל מחודש לפני הלידה. תרגילי נשימה אלו משחררים פחדים, מעניקים השראה וכוחות ומכניסים חמצן לגוף. הגוף הכבד נמצא במצב של לחץ ומתח תמידי בשל גודלו החדש, על כן חשוב לבצע פעולות מודעות להרגעת הנשימה, המחשבה והגוף. יולדת מודעת שעשתה מספר פעמים דמיון מודרך מונחה טרם הלידה, עשויה לעבור לידה קלה יותר ושמחה יותר.
הכנת צוות ליווי ללידה – החיים חזקים יותר מכל דבר ותכניות לא תמיד יוצאות לפועל, או כפי שדולות נוהגות לומר, כל תוכנית היא מצע לשינויים. למרות זאת, ישנה חשיבות רבה להחלטה מי ילווה אותך בחדר הלידה. בין אם המלווה הוא בן זוגך, בת זוגך, אמך או חברתך הטובה, או הדולה שלך. כדאי ורצוי שהמלווים שלך יקחו חלק בתהליך ההכנה ללידה איתך, כך תוכלו לעשות תיאום ציפיות ביניכם, דבר שבהחלט מוריד את רמות החרדה ומעלה את רמות המוכנות הפיזיות והרגשית של היולדת ומלוויה.
היום שאחרי – הלידה היא אירוע פיזי ורגשי עצום שיש להשקיע בהחלמת הגוף והנפש ממנו. אני ממליצה בחום על פורמולת צמחים הנקראת פוסקל, העוזרת לשקם את הגוף במהירות אחרי כל לידה. וכשתהיי מוכנה אני ממליצה בחום לקיים מפגש או שניים עם אשת מקצוע לעיבוד הלידה. מניסיוני, אחרי כל לידה נותרים קצוות פתוחים ותהליך כזה תורם מאד להתבוננות בריאה, שמחה וחיובית על הלידה.

ובכלל הקלי על עצמך כמה שיותר: כדאי להכין מראש תבשילים ולהקפיא, או לברר על תמיכה קהילתית המכונה 'סירי לידה'. דברים נוספים שיכולים להקל עליך זה הזמנות סופר אונליין, שליחת כביסה למכבסה וכדומה.
שתהיה לידה בריאה, שמחה וטובה! וכמובן בידיים מלאות


באדיבות אפרת מינסקי, דולה ומדריכת הכנה ללידה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות