אריאן לב: הרוחניות שלי נראתה תמיד מוזרה ומסביב לא הבינו אותי

אריאן לב מציגה את עצמה כמנהיגה פורצת דרך בחקר התת מודע ובשחרור חסמים. בראיון מיוחד עם דורון אורסיאנו – ויטנר היא מספרת על היותה אם לבן יחיד, על הגירושין שעברה בגיל צעיר, על החיבור לתת מודע, וכיצד בבית ממנו באה העריכו למידה והישגיות וסגדו לרזון וליופי.

"בצעירותי סבלתי מהפרעות אכילה קשות והרגשתי שקיים פער גדול בין ההבנה שלי, החוכמה שלי וההצלחה בלימודים, לבין איך שאני תופסת את עצמי" אומרת אריאן לב, שלא הצליחה להבין איך יתכן שאנשים מאד מוכשרים שהיא מכירה לא מממשים את היכולות שלהם ואחרים בעלי כישורים נחותים יותר עפים על עצמם. "הניע אותי להביא לאנשים את האמת שהכל אפשרי בעולם. יש לנו שפע, שמחה, יכולת ביטוי. הדברים שאנו מספרים לעצמינו, הם חסמים גנטיים בתת המודע שחוסמים אותנו. השליחות שלי כאמא, כמי שגילתה את השיטה והקודים הפנימיים, זה להעביר את הידע להורים וילדים, שישחררו את עצמם מהפלונטר שיש להם עם עצמם ושהילדים יוכלו לחיות מתוך חופש. הורים מעבירים לילדים קודים לא מודעים וגם הם סובלים מאותם חסמים".

איזו אמא היית?
"אמא קרייריסטית, פחות אמא שבבית. השקעתי יותר מדי זמן בעבודה. זו הטעות בראייה לאחור. אבל אם לא הייתי עושה את זה לא הייתי מגיעה לאן שהגעתי"

קרדיט צילום יח"צ

לגדל ילד לבד

אריאן לב היא אמא לילד בוגר בן 19, עליו היא מספרת: "גידלתי את הבן שלי מתוך חופש ולא אילוצים, ידעתי לעזור לו להתמודד עם דברים אישיים, עם קשיים. לימדתי אותו להבין מה היא הישגיות ובאותה נשימה גם להכיל את החלש. היה בבית הספר שלו כיתות שילוב, והיו מנצלים ילדים כאלו (שנתפסו כחלשים, עם הפרעות למידה) ואני לימדתי אותו להבין את המצוקה שלהם, להיות אוהב לזולת. לא לקחת כמובן מאיליו את זה שהוא בריא וחזק. לא הפריע לי שיקבל ציונים נמוכים בבית הספר, יותר היה לי חשוב, דרך ארץ שלו"

לגדל ילד לבד זה אף פעם לא קל?
"נכון, במיוחד כשאת אשת קריירה עצמאית שבונה את עצמך".

גירושים בגיל 26

לא פעם הבניה של העסק באה על חשבון הזמן עם הבן שלה. ועל זה אריאן מצטערת בדיעבד, אבל היא מספרת שתמיד הייתה זמינה אליו, רגישה לצרכים שלו. היא הייתה אמא מאד נוכחת גם כאשר לא הייתה בבית והיא גאה מאד בילד שגדל וכעת הוא בן 19. היא מספרת בגילוי לב שבעבר הייתה נשואה 3 שנים והתגרשה. נישואין שהגיעו לדבריה מ"רשימת מכולת" וכללו רופא שנראה טוב. "לא נתתי מקום לנפש ולנשמה שלי. כשהבנתי שהנשמה שלי לא מאפשרת לי בזוגיות הזו ללכת בדרך שאני רוצה. התגרשתי בגיל 26 ללא כסף ובלי כלום. רק עם תשוקה להביא את הידע שלי ולעזור לאנשים".

כעת יש לך זוגיות?
"כן, אני בזוגיות שנה וחצי שמבוססת על השלמה והמון אהבה. חיבור מקסים. הכרות דרך חברה משותפת".

ובנך מסתדר אתו?
"הבן שלי בן 19 ויש לו חיים משלו אבל הם בהחלט נפגשים ויש ביניהם קשר מאד טוב".

מתחילה לערוך מחקר

בגיל 26 ואחרי גירושין למעשה התחילה אריאן לערוך מחקר שנמשך כמעט 15 שנים ברצף וכך פיתחה את השיטה שלה לחקר התת המודע. אריאן התחילה את המחקר בזמן שגרה בעיר הולדתה, חיפה. לאחר מכן עברה למרכז, פיתחה את השיטה, טיפלה בעצמה קודם כל וגילתה את עוצמות השיטה. התהליך צמח מפה לאוזן וכך היא הכשירה מטפלים בשיטה: "זה לא פשוט להחליט בגיל כל כך צעיר שאת לא רק עצמאית, לא רק אמא חד הורית, לא רק פותחת עסק עצמאי, אלא את מייסדת שיטה, ממציאה משהו שלא קיים, מביאה בשורה שמרפאה אנשים" היא מספרת. "מאז שהייתי ילדה קטנה, ידעתי תמיד מה עומד לקרות. הרוחניות שלי נראתה אז מוזרה ולא כולם הבינו אותי או הצליחו להכיל את הייחודיות שלי".

אריאן הקימה את בית אריאן לב ברמת גן. "הבית הזה הוא מאד מיוחד עבורי ועבור אורחיו ומתקיימים בו במקביל מספר פעילויות: הרצאות במקום וגם הרצאות חוצות גבולות, אני מוזמנת למקומות רבים בארץ ובעולם להרצות בפני קהלים שונים, פעילות נוספת היא המכללה למדעי תת המודע המקיימת מספר סדנאות וקורסים לקהל הרחב במגוון נושאים ולהכשרת מטפלים זאת לצד טיפולים ואבחונים אישיים ואף פגישות אישיות איתי".

קרדיט צילום יח"צ

בבית העריכו למידה והישגיות

אריאן בת 44 ויש לה לטענתה משפחה קטנה, חמה ומלוכדת. היא בקשרים טובים עם הוריה, אחותה ואחייניה. היא מספרת: "גדלתי במשפחה רגילה בשנות השמונים. משפחה בורגנית בחיפה. אבא עורך דין, אמא מנהלת משרד, בבית העריכו למידה והישגיות, סגידה לרזון וליופי. לא היה מקום לאנשים כמוני עם הפרעות קשב שרואים מחוץ לקופסא. הרוחניות שלי בילדותי נראתה מוזרה והמשפחה לא ידעה להכיל את זה. הייתי ילדה מלאה בדמיון" היא מסבירה, אך אל דאגה, כפי שהיא מתארת, "הנערה הביישנית הפכה למנטורית מרצה בפני מאות אנשים בארץ ובעולם, ומוזמנת לכנסים בינלאומיים מהחשובים בעולם".

האם אישה שהיא אמא ומוצאת זמן להשקיע בעצמה, תהיה גם אימא יותר טובה?
"לא בהכרח. זה גם לא ממש שאלה של תת מודע. אבל בוודאות אמא שטוב לה עם עצמה היא אמא יותר טובה".

בזמן נאום בסנאט הצרפתי. קרדיט צילום ארכיון אריאן לב

איך ניתן להשפיע על ילד שלא משתף פעולה עם הוריו?
"כאמור דוגמא אישית. הילדים הם המראה שלנו. כל קושי הוא מראה עבורנו. הורה שפותח את החסימות שלו בד"כ חווה מיידית שיפור מערכות יחסית עם הסביבה הקרובה ביותר אליו".

טיפ לאימהות?
"לפנות את הזמן ולהשקיע בילדים שלהן. אם זה לא מתאפשר, להבין מאיזו סיבה הן נמנעות מזמן עם הילדים וכשיש להן רגשות אשמה הן מעבירות את רגשות האשמה לילדים באופן טלפתי, מה שבעתיד יפגע בילדים".

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות