ביי רגשות אשמה, ניפגש אחרי הקוסמטיקאית

בכל פעם שאני נפגשת עם הקוסמטיקאית שלי אני נתקעת חזיתית בארנק ריק. ולא. אצלה אי אפשר לשלם באשראי. אז מה לעזאזל אני עושה? איך היא מקבלת תשלום מיד ולא בהקפה, ואני יוצאת מבסוטה אחרי מריטה?
אני הולכת לקוסמטיקאית כל חודש.
בדרך כלל, אני לא מאלה שמקפידות, רק כשזה מגיע למצב בלתי נסבל של עוד שנייה גבות מתחברות, אני הולכת. וזה לוקח בממוצע 20 יום ממריטה למריטה. ספרתי. ולכן, כל חודש אני מוצאת את עצמי מחכה בתור לקוסמטיקאית. קוסמטיקאית, כמו שכולכן בטח יודעות, היא כמו גניקולוג, רופא עור או ספר. קוסמטיקאית לא מחליפים, אלא רק במקרים ממש ממש מיוחדים. אז למרות שכבר התברגנתי, ואני אמא לילד בן 8 (סליחה 8 וחמישה חודשים), אני נוסעת חצי שעה בפקקים, נכנסת לשכונה הכי עמוסה עלי אדמות, משלמת יפה לחנייה, והולכת לקליניקה קטנה ברחוב צדדי בפלורנטין. ואז, בדיוק כשאני מגיעה, אני נזכרת שלא הוצאתי כסף. שיט. לא הוצאתי כסף. אתן מבינות? בעידן שלנו יש בעיה: משיכת כסף הפכה למשימה קשה. הבנקים נעלמו ואיתם גם הכספומטים האלה בכניסה. אז אם נשארת בלי מזומנים, את צריכה למצוא איזה מכונת משיכה מזדמנת, שכאות תודה, היא מעניקה לך עמלה של 6.90 שקלים במתנה. תודה רבה. אז מה הפלא שרק 20% מהמשיכות מתבצעות דרך מכונות אוטומטיות? זה מה שגרם לאפליקציות התשלומים להיות הצעקה האחרונה. זה וההגבלה על השימוש במזומן בעסקאות שסכומן עולה על 11,000 שקלים.

אבל מה לעשות שקוסמטיקאיות כמו הקוסמטיקאית שלי, וכמו עוד אלפי עסקים קטנים בארץ, מעדיפות תשלום במזומן? שמתי לב שבכול פעם שאני רואה שאין לי מזומן, מתחילה לי סוג של חרדה. מה. אני שוב אתבכיין ואתחנן לשלם בשבוע הבא? הרי את מי אני מרמה? גם אז סביר מאוד להניח שלא יהיה לי שטר לרפואה. בהתחלה חשבתי שזו רק אני, אבל לאט לאט התחלתי להבין שזו התנהגות שמאפיינת דור שלם של אימהות שפשוט רגילות לשלוף את האשראי. כמו אקדח שאף פעם לא מסתיימת לו באמצע התחמושת. לרגע כמעט והתחלתי לקנא באימהות המסודרות האלה, שכל חודש מוציאות סכום מסוים של מזומן, מחביאות אותו במגרה של החזיות וזהו. רק בו הן משתמשות להוצאות. אבל אז קראתי שמדובר על מגמה עולמית. שבסופו של דבר השימוש במזומן יצטמצם באופן דרמטי, ולא רק זה, אמצעי התשלום המקובלים כמו מזומן, צ'קים ואפילו כרטיס האשראי (האהוב) יוחלפו באמצעי תשלום דיגיטליים.
אז חיפשתי פתרון לבעיה ומצאתי את פייבוקס, אפליקציית מעולה לעסקים קטנים. לפייבוקס יש מגוון רחב של יכולות. היא מותאמת לתשלום לבעלי עסקים וספקים, אין עמלה על כל העברה והכסף כולו יכול להיקלט ולהישמר בארנק וירטואלי, כלומר, בתוך האפליקציה עצמה.

בעל העסק יכול להשתמש בו לצרכיו, ממש כאילו קיבל מרשרשים אמתיים. והכי חשוב, היא היחידה שלא מגבילה את גובה העסקאות לסכום של 50 אלף ₪ בשנה. בעלות עסק קטן? תקלו על עצמכן ובמיוחד עלינו הלקוחות שלכן, שמה לעשות, לא מסתובבות עם ג'ובות מיותרות. תפסיקו להתנצל שאין לכן מכונת סליקה, ותתחילו לקבל את מלוא סכום העסקה בדיוק מתי שנעשתה ולא בהקפה. עכשיו נשאר רק לקוות שהקוסמטיקאית שלי, קוראת את הכתבה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות