התנדבת להיות גזברית הכיתה? כנסי כנסי

את אף פעם לא יכולה לדעת אם את אמא טובה. כאילו, את יכולה לחשוב שאת אמא טובה, אבל לדעת? לא. את לא יודעת. ולפעמים זה כל כך מטריד שאת לא יכולה לעצום את העיניים. כי לאמא של היום יש הרבה יותר אחריות מהאמא של אתמול. את צריכה לקנות להם, אבל לא יותר מידי, את צריכה להגן עליהם, אבל לא יותר מידי, את צריכה לפנק אותם, אבל ממש לא יותר מידי. כל זה תוך כדי עבודה במשרה מלאה, עם בוס על הראש, ההורים שלך ששכחו שדווקא ביום הקבוע שלהם עם הנכדים יש סרט בסינמטק שהם פשוט חייבים לראות, והבעל שלך? את לא רוצה להעסיק אותו בחרדות קיומיות. אז מה שנשאר לך לעשות, זה לקחת נשימה ולתקתק את הדברים הכי טוב שאת יכולה. לכן את תמיד מחפשת פתרונות יעילים שיוכלו לעשות לך את החיים קצת יותר קלים.
אז את מודה לבייביסיטר שמצאת במקרה, לאיי רובוט שגיסתך בדיוק קנתה לך בדיוטי פרי, להורים של ההוא מהכיתה, זה שכל פעם שיש לך בלת"ם את מתקשרת אליהם שיאספו אותו גם. אבל כל אלה לא יכולים לעזור לך בבעיה הכי גדולה. והיא מה את עושה כשהמורה שואלת אם תסכימי להיות בוועד הכיתה. איכשהו הצלחת להתחמק מזה בשנה שעברה ואת לא הטיפוס שיוזם, ובטח ובטח שאין לך זמן לתפעל 40 זוגות הורים שמודאגים מאיזו מתנה צריך להביא למורה לכבוד החגים.
אבל מצד שני, את חייבת להודות, קצת בא לך להיות מהאימהות המעורבות. לכן השנה החלטת. את רוצה להיות חברה בוועד הכיתה (ויהי מה!), כי הגיע הזמן שתוכיחי לעצמך שאת יכולה, וגם עדיף לעשות את זה עכשיו ולא בעוד שנה. חשוב לך להיות מעורבת, לדעת מה קורה בכיתה. זה יכול לתת לך יותר ביטחון במסגרת. להקרין לילד שלך שאת שומרת עליו גם כשהוא בבית הספר ולהשפיע מתוך רצון טוב. להיות חלק מהוועד זה לתת דוגמה, ואולי גם להשקיט לך קצת את המצפון שבכל זאת את כן אמא מספיק טובה.

לא משנה באיזה ועד תהיי: ועד כיתה א' (שאחראי יותר על גיבוש והיכרות) או ועד כיתה ו' (שאחראי בעיקר על מסיבת הסיום של העשור). שום דבר לא מפחיד אותך יותר מהאתגר האמיתי- איסוף כספים. הרי את כבר מנוסה ויודעת: זה לא קל לבקש כסף וגם לא לנסח וואצאפים של תזכורות. ואת הכול צריך לעשות בעדינות וברגישות, מכיוון שאת הולכת להיות בקשר עם ההורים האלה לפחות עוד כמה שנים טובות. עכשיו אני בטוחה שאת מתחילה ממש לשנוא את הרעיון. אין ספק שהפתרון הקל הוא לא להתנדב בכלל. כי אין לנו זמן ואין לנו כוח. אז לפני שאת עושה אחורה פנה ובורחת כל עוד נפשך בך, אני מזמינה אותך לחפש את סימני הדרך הקטנים שיעזרו לך לצלוח גם את האתגר (הלא פשוט) הזה.
פייבוקס- אפליקציית תשלומים קבוצתית שנועדה בדיוק בשביל להפוך את ה"חוויה" לכמה שיותר קלה. בכמה צעדים פשוטים את נרשמת לאפליקציה ויכולה לאסוף כסף באופן מרוכז מכל אנשי הקשר שבחרת. כולם רואים את ההעברות באופן מידי, ולכן יודעים בכל רגע נתון מה מצבם ביחס לאחרים (ויכולים להרגיש ממש לא נעים אם הם האחרונים).

עם פייבוקס אין צורך לפתוח חשבון נפרד, הכסף נשמר בארנק דיגיטלי, כך שאפשר לנהל אותו באופן פשוט ואוטונומי, והכי חשוב- לחסוך את העמלות. אין הגבלה למשך חיי הקבוצה, כך שאת יכולה להיעזר בה באיסוף כספים לאורך כל השנה. ואם הוועד מבקש דיווחים, את יכולה להוציא דוח אקסל אוטומטי מעודכן.
תזכרי, להילחץ זו בחירה, ועם כמה כלים קטנים ויעילים, את יכולה להפוך את האימהות ליותר קלה, ולהבין שאחרי הכל אנחנו האימהות, כולנו באותה הסירה.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות