שעות שינה – מסתבר שיש חיה כזו והיא דורשת טיפול

אני יודעת שאני אמא מעולה. אבל..
פגשתי מכרה לפני כמה ימים. דיברנו על הרגלי האכילה והשינה של הדרדסים. אני מאוד אוהבת לשמוע סיפורים של אחרות ולהשוות לשלי. יש משהו מדהים בדיבור של אימהות ובאפשרות ללקט מידע וללמוד ולהחכים תוך כדי. ואז היא שאלה אותי מתי אני משכיבה לישון ומתי הוא קם בבוקר. וכשעניתי לה שאת היום שלו הוא סוגר בסביבות 22:30-22:45 ואת הבוקר שלו הוא מתחיל בסביבות 7:30 היא אמרה לי שזה ממש לא בסדר. זה לא מספיק. והוא צריך יותר שעות שינה כי הורמון הגדילה מופרש כשהם ישנים.
ואני יודעת יודעת בוודאות שאני אמא מעולה. אבל..
אופס! נעצרתי ונאלמתי דום!
עניתי לה שהוא אחלה סבבה של ילד. ורבלי. חברותי. פעלתן. סקרן. בדרן. אפילו באנגלית הוא כבר די מיומן.
אבל היא ענתה שזה לא קשור. אין לו מספיק שעות שינה. והוא יכול להיות עוד יותר אחלה סבבה. ועוד יותר בדרן. ועוד יותר ורבלי וסקרן. אם יקבל את מלוא שעות השינה המגיעות לו.
אז המשכנו לדבר ברגיל, על הרבה נושאים אימהיים ונשיים אחרים.
ואחרי שסיימנו, והיא כבר לא הייתה לידי, נכנסתי לאינטרנט והקשתי בחיפוש "שעות שינה ילדים".
וכן, אני יודעת ממש בוודאות שאני אמא מעולה. אבל..
רק אחרי החיפוש הנ"ל קלטתי שהדרדס שלי לא ישן מספיק. ולמרות שברור לי מעל לכל ספק הכי קטן שהוא לא ילד עייף – עדיין זה לא משנה את העובדה שהוא לא מקבל את מלוא שעות השינה שהוא זכאי להן.

שינה ערבה

שינה ערבה

וכן, זה נשמע לא פופולארי, אבל נחמד לי מאוד שהוא הולך לישון מאוחר, לא לפני 22:30. כי ככה אנחנו מושכים עוד קצת את היום. אנחנו נהנים עוד קצת יחד.
וכן, ברור לי שאני בדעת מיעוט, אבל אני לא זקוקה לקאט הזה – של הילד הולך לישון ולי יש את הזמן הזה "רק לעצמי". אני לא מרגישה את הצורך להיות כמו כולם בטקס של ארוחת ערב- מקלחת – סיפור – ולישון.. או בגירסא המקוצרת של מקלחת – ארוחת ערב – ולישון..
מה שזה לא יהיה :) אני לא מרגישה את הצורך להשתתף בטקסיות הזו. אני זורמת עם הדרדס שלי, ונותנת לו להחליט מתי בא לו ללכת לישון.
אבל, אף על פי, למרות הכל, ובכל זאת, קשה לי המחשבה שהוא לא מקבל את מלוא שעות השינה המומלצות לו.
ואני יודעת יודעת שאני אמא מעולה. אבל..
הדבר הכי חשוב לי בעולם הוא שיהיה לו לטוב, לגור שלי. שיהיה לו נעים ונוח ובטוח. ושלעולם הוא לא ירגיש במצוקה.
והוא בהחלט מקסים, הדרדס שלי. לא מתלונן על עייפות ומתפתח מצוין פלוס פלוס (חמסה חמסה שום-בצל-פפריקה מתוקה) והנה לפתע פתאום התווספו לי נקיפות מצפון חדשות לגבי שעות השינה שלו.
ויש לי חברה שבכלל טוענת בתוקף שהכל שטויות. הרי אף אחד לא מושך אותו בכוח להיות ער בערב. אף אחד לא מחליט לו ללכת לישון מאוחר. זה הוא בעצמו על דעת עצמו נותן את הטון בעניין. ובכלל, יהיה לו את כל הזמן בעולם לישון המון בגיל ההתבגרות, אחרי שיחזור מבילויים ליליים ויסתגר בחדר כי הוא לא יסכים שיתערבו לו בעניינים.

אודות אביטל זוננשיין

מאמינה במילה הכתובה ובכוח שבה. מייסדת אתר אמא של, אשת תקשורת, אמא לאחד. אוהבת גאדג'טים, חורף, ואת אירופה בחורף

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק