החזרי מס: מגיע לך כסף, לא תיקחי?

הבאת (בשעה טובה) ילד/ה לעולם (מזל טוב!), יצאת לחופשת הלידה המיוחלת ואז את מבינה שבתקופה הקרובה את הולכת להסתגל לחיים ללא שינה, החלפת חיתולים ותזמון שעות הנקה או נתינת בקבוק. הדבר האחרון שמעניין אותך עכשיו הוא כל דבר הקשור בכספים ובירוקרטיה שחופשת הלידה מביאה עימה.
הסצנה הזאת מוכרת לרובינו וכאן הבעיה. אי הרצון ב"התעסקות יתר" או אי הידיעה שדורשת ממך לוודא שאת מקבלת את כל הזכויות שלך, מביאות את רובנו לסיטואציה בה אלפי שקלים מתמסמסים לנו בין האצבעות.

בואו נדבר רגע על החזרי מס. לכולנו המונח הזה עושה צמרמורת, הרי מי מאיתנו פעם באמת הלכה לרואה החשבון או למס הכנסה ודאגה שכל שקל המגיע לה אכן מגיע? מעטות מאיתנו.
מניתוח ש- FIBO, חברה להחזרי מס לשכירים באופן דיגיטלי ביצעה, עולה כי ל-85% מהנשים שהאריכו את חופשת הלידה שלהן מגיע החזר מס והחזר המס הממוצע לאותן נשים הוא כ-5000 שקלים.

רועי קמחי, מנכ"ל FIBO מציין: "חשוב לדעת שהחל משנת 2017, האם והאב מקבלים 1.5 נקודות זיכוי בשנת הלידה ו-2.5 נקודות זיכוי משנה אחרי הלידה עד לגיל 5 כולל. שווי נקודות הזכות משתנה, בשנת 2019 נקודת זכות אחת שווה ל- 2616." עוד הוסיף "על מנת לקבל את נקודות הזיכוי יש לעדכן את טופס 101. במקומות רבים לא מעדכנים את טופס 101 כל שנה כנדרש ובכך כל שינוי של לידת ילדים למשל לא מתעדכן ובכך אתן ואתם מפסידים כסף".
"מקרים נוספים", מסביר קמחי, "הם כאשר התינוק נולד בחודשים האחרונים של השנה, ומשאבי אנוש שוכחים לעדכן בתלושי השכר את נקודות הזיכוי הנוספות, או שהתינוק נולד ממש בשבועות האחרונים של השנה והם פשוט לא מספיקים לעדכן וגם כאן ההורים מפסידים כסף."

אז מה חשוב לבדוק?
1. הארכת את חופשת הלידה מעבר לשלושה חודשים? בדקי האם מגיע לך החזר (85% שכן)
2. לדאוג לעדכן את טופס 101 במקום העבודה שלכם!
במידה ופספסת את סעיף 2, ניתן לבדוק גם כן אם מגיע לכן החזר.
בדיקת זכאות חינמית ניתן לבצע באתר FIBO (פיבו).
קליק לאתר לבדיקה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות