מהרגע הראשון ידעתי, למרות הכל, שאהיה אמא מדהימה

גם אימהות שכבר מנוסות יכולות להתבלבל, ולא משנה כמה ניסיון יש להן, תמיד הן יודעות שיש להן לאן לפנות ולהתייעץ בנושא.
אני אומנם אמא צעירה, חוויתי 7 שנים של בדידות ורווקות וכבר טיפלתי בלא מעט אחיינים וילדים קטנים במשפחתי עד שהגעתי אל הרגע הזה, בו אני עומדת מותשת מול תינוק קטן, שהוא כל כולו שלי.

כשמורן נולדה, ידעתי כאמא שאהיה בסדר. ההתרגשות הגדולה לאחר הולדת התינוקת שלי חיכתה בקוצר רוח יחד עם כל בני משפחתי והייתה מרגשת עד דמעות. התחתנתי ב-26.3.17 בעודי בהריון בחודש חמישי. לאחר טיפול בעשרות אחיינים ושעות ארוכות של בייביסיטר, וביומיים שאחרי הלידה, החלטתי בליבי החלטה שאני הולכת הביתה ולא לבית מלון ליולדות או לבית אמי.

בעלי קנה הכל, מוצצים, חיתולים, משחות החתלה, שידה מעוצבת להחתלה, עגלה ואפילו בגד קטן כדי לצאת איתו מבית החולים. הגענו הביתה, בעלי עדכן שהוא הולך לבית הוריו לקחת את המתנות שאימו קנתה לילדה .
אני רק חיכיתי לרגע שהיא תבכה כדי שאוכל להרגיע אותה. הקטנטונת כאילו שמעה את משאלת ליבי והחלה לבכות. בעצם,ההיא ממש לא בכתה, אלא החלה לצרוח בבכי.

מיד ניסיתי לחשוב מה צריך לעשות, היא אכלה לפני 20 דקות, הוציאה אוויר לפני 5 דקות והיא לא הייתה מוכנה לקחת מוצץ, רק אצבע מהרגע שנולדה. האופציה היחידה שנשארה היא שהחיתול מציק לה. בגאווה רבה הרמתי את הגוזלית הצורחת בבכי והנחתי אותה על השידה המעוצבת עם יהלומים שבעלי קנה, אבל פתאום נכנסה בי בהלה והרגשתי שאני לפאניקה.
לא ידעתי מה לעשות. החלפתי מאות חיתולים בחיי, אבל את החיתול היחיד הזה אני לא מצליחה להחליף. מה צריך להוציא, איזה בגד להוריד קודם ואיך להחזיר את התינוקת המתוקה שלי כדי שלא תיפול ובמקביל להצליח להחליף.

התיישבתי על המיטה כאשר אני בוכה בקול. ידעתי שזה טיפשי ושאני יודעת להחליף חיתולים ועל כן התביישתי להתקשר לאמי ולבקש עזרה.
לא האמנתי שאעשה את הצעד הזה אבל נכנסתי לאינטרנט בסלולרי וכתבתי בחיפוש "איך מחליפים חיתול לתינוק".
פחדתי שלא תהיינה תוצאות כי איזו אמא חוץ ממני צריכה הדרכה להחלפת חיתול לילדה, אבל מיד גיליתי שאני לא לבד. ביוטיוב מצאתי מדריך להחלפת חיתול חד פעמי לתינוק. עוד לפני שקראתי את המדריך נרגעתי. עוד לפני שהתחלתי נרגעתי ונשמתי לרווחה. גיליתי שאני לא לבד, הרי אם כתבו מדריך סימן שלא מעט אימהות נזקקות לו.

אחרי שנרגעתי, התיישבתי לצפות במדריך. מבחוץ הייתי לחוצה אבל מבפנים כבר ידעתי, אני אהיה אמא מדהימה.
למרות שאני יודעת להחליף חיתולים, ביצעתי את הפעולות על פי הסדר שבו הראו במדריך כשהגוזלית צמודה אליי. ואז קפץ לי רעיון! החלטתי להביא טלוויזיה קטנה שיש בה חיבור לאינטרנט כדי שאוכל להיכנס ליוטיוב ולצפות בעוד מדריכים לטיפול בתינוק והנחתי אותה מעל השידה, כדי שאזכור תמיד שכולנו באותה סירה. גם נשים מנוסות לפעמים צריכות תזכורות.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות