איך להכין את המייבש לקראת החורף

מייבש כביסה ותנורי חימום/מזגנים הם מוצרי החשמל השימושיים ביותר בחורף. בעונת הגשם השמש כבר לא מייבשת את הכביסה ומשפחה ממוצעת מפעילה מייבש כביסה לפחות פעם אחת ביום, ולכן יש לתת את הדעת ולבדוק את תקינות מייבש הכביסה עוד לפני בוא החורף, לוודא שהוא תקין, כשיר לשימוש מיידי וללא תקלות.
כאשר ניגשים למייבש לאחר זמן מה של חוסר פעילות , ראשית, יש לבדוק את הפילטרים ולנקות אותם היטב מאבק שהצטבר במשך הזמן שלא השתמשנו במוצר. ניתן להיעזר בשואב אבק או לשטוף במים ולייבש אח"כ (ניתן לייבש גם עם פן לייבוש שיער) אם גם התוף הפנימי של המייבש מאובק – אל תהססו להשתמש בשואב האבק על מנת להוציא את כל הלכלוך, הסיבים והשאר.
לאחר שניקיתם את המייבש, הפעילו אותו לסיבוב קצר (אם מדובר במייבש עם חיישנים יש לבדוק עם כביסה בפנים) על מנת לוודא שגוף החימום אכן תקין ומבצע את כל תפקידיו כמו שצריך. אם התוף לא הסתובב – ייתכן שהרצועה לא תקינה. אם ראיתם שהבגדים כלל לא התחילו להתייבש – בדקו את גוף החימום, ייתכן שהוא תקול. בשני המקרים, אם נערכתם מוקדם, נותר לכם מעט זמן לפני החורף להזמין טכנאי ולהתארגן כראוי.
כעת בדקו גם את צינור פליטת האוויר שנמצא בצידו האחורי של המייבש כדי לוודא שהוא לא מקופל, מלא בסיבים או קרוע. כאשר צינור היציאה סתום או, גרוע מכך, אין צינור יציאה כלל, האוויר החם נשאר בסביבת המייבש ואז התרמוסטט מפסיק את פעולת החימום. אם גיליתם בעיה, ניתן להחליפו בקלות בצינור חדש, בכל חנות טמבור קרובה וללא צורך מיוחד באיש מקצוע.

על מנת למקסם את השימוש במייבש הכביסה ולשמור על פעילות תקינה לאורך כל עונת החורף:
1. שימרו על הכנסת כמות נכונה של כבסים למייבש. וודאו כי לא נוצר עומס יתר על המכונה. היות ועקרון הייבוש בנוי על מעבר אוויר בתוך הבד, יש לאפשר לכביסה "להתהפך" במייבש, בעוד שעודף כביסה יקשה על תהליך הייבוש.
2. סחטו את הכביסה במהירות הגבוהה ביותר שאפשר לפני הכנסתה למייבש. (בהתאם לסוג הכביסה כמובן והאופציות הרלוונטיות)

מכונת ייבוש מילה עם קפסולות ריח. קרדיט צילום יחצ

3. נקו את הסיבים מהמסנן לאחר כל ייבוש. הניקוי מאפשר למייבש לעבוד ביעילות ולכן חוסך בחשמל. הניקוי חשוב גם בשביל למנוע נזק למפוח או למנוע. פעם בחצי שנה כדאי לנקות את הפילטר עם אנטי קאלק (או ספריי מסיר אבנית) באמצעות מברשת שינים כדי לשמור עליו רענן.
4. הקפידו להתאים את תכנית הייבוש לסוג וכמות הכביסה כמוסבר בהוראות ההפעלה, או השתמשו במייבש שיש לו חיישני לחות. המייבש אומנם יעלה יותר אך לאורך זמן החיסכון בחשמל משתלם, כי החיישנים מפסיקים את פעולת המייבש בדיוק בזמן הנכון וכך חוסכים בחשמל.
5. מיינו את הכביסה לפני שאתם שמים אותה במייבש. הפרידו בין סוגי הכביסה. אין לשים למשל גופיות טריקו עם מגבות, כי המגבת מתייבשת לאט יותר ומרטיבה את הגופיות. למרות ששניהם כותנה.
6. ניתן לשים דפי ריח או קפסולות ריח, כך שהכביסה תצא מהמייבש ריחנית ונעימה.
7. אם ראיתם יום יפה בו יצאה מעט שמש – ייבשו את הכביסה בחוץ וחסכו בחשמל ובפעילות מיותרת.

באדיבות יעקב בכר, מנהל טכני באלקטרה סחר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות