מה עושים כשהילדים רוצים כלב?

כלבים ידועים בנאמנותם, מסירותם ואהבתם, מהם ילדי המשפחה יכולים רק ללמוד וליהנות. במידה וילדכם מבקש כלב, אל תהפכו את הבקשה לנטל, אלא לחוויה משפחתית משותפת ונעימה.
הילדים מבקשים כלב?
ראו בכך הזדמנות לעודד אימוץ של חבר חדש למשפחה וללמד את ילדכם לקחת אחריות.
כדאי לתת לילדי המשפחה תפקיד משמעותי בטיפול הכלב ומומלץ לשלב אותו בתהליך האילוף והקניית הרגלים נכונים לכלב. הילדים יכולים ללמוד ולבנות יחד עם המאלף תכנית אימונים וללמוד בעצמם על ערכים והרגלים מסוימים.

"הורים אשר חוששים שתפקיד הטיפול בכלב "ייפול עליהם" מוזמנים לנסח הסכם מקדים עם הילדים ויחד איתם לקבוע מה תהיה חלוקת המשימות והתפקידים בטיפול בכלב. כדאי שתתייעצו יחד איתם על אופן ביצוע המטלות, כך שירגישו שותפים ואחראים. השתדלו להימנע מלהתעקש על משימות פחות "כייפיות", כמו לנקות צואה מהחצר או לקום מוקדם בבוקר ביום חופש כדי להוציא את הכלב. עדיף לתת לילדים לקחת אחריות לבחירתם על משימות מהנות, בהן יוכלו לעמוד, כמו להקפיד על מתן אוכל בכמות ובזמן המתאימים , פינוק הכלב בחטיף יומי, שעות משחק ועוד", מסבירה מעין מנקרמן, תזונאית עם התמחות לתזונת בעלי חיים מחברת ביופט

במידה והסכמתם על אימוץ כלב, חשוב לבחור כלב שבני המשפחה יצליחו להסתדר וליהנות זה מחברתו של זה לאורך זמן, ויש צורך במחשבה ובתכנון מקדים. אז איך יודעים איזה כלב מתאים למשפחה שלך? אימוץ כלבים הוא תהליך מורכב, כדי שהאימוץ יצליח וכדי שהכלב החדש ישתלב בצורה הטובה ביותר בחיים שלכם כמשפחה, עליכם להגיע למספר החלטות בנוגע לסוג, גודל, מין וגיל הכלב שאתם רוצים לאמץ ועדיף שתעשו את ההחלטה בבית, ביחד עם הילדים אם ישנם, כדי שכאשר תלכו ליום אימוץ כלבים לא תתבלבלו מהשפע הרב של זנבות מכשכשים וכלבים מכל הגדלים, הגילאים והסוגים, שרק רוצים שתיקחו אותם הביתה. החלטה מראש שהתקבלה ביחד עם הילדים תעזור לכם לעשות קצת סדר בבלגן והכי חשוב הילדים ידעו עם איזה כלב הם אמורים לחזור הביתה, כך שגם להם יהיה יותר קל לבחור. אז איך נחליט איזה כלב אנחנו רוצים לאמץ? המומחים של חברת ביופט מציעים מספר פרמטרים שרצוי לבחון:

גור כלבים או כלב בוגר יותר?
אם יש לכם ניסיון בגידול כלבים אתם בטח יודעים שאת גור הכלבים צריך לחנך לעשיית צרכים בחוץ ולהתנהגות נאותה, ועד שהוא לומד את הנושא לעומק, צריך לנקות אחריו פעמים רבות במהלך היום. גור כלבים עד גיל 8 חודשים מצמיח שיניים ולכן הוא לועס כמעט כול דבר שנקרה בדרכו, דבר שלפעמים יכול לפגוע בריהוט, נעליים, צעצועים חשובים וכדומה. גורי כלבים נוהגים לבכות בלילות במיוחד אם מנסים לחנך אותם לישון לבד. אבל לעומת כל המינוסים שהזכרנו לעיל, גורי כלבים הם היצורים החמודים ביותר בעולם ואין תחליף להרגשה החמימה שתמלא אתכם ברגע שהם יירדמו בידיים שלכם שבעים ומאושרים.

קרדיט צילום יגאל פרדו

כלב ממין זכר או נקבה?
אם ההחלטה היא בין כלב בוגר מסורס לעומת כלבה בוגרת מעוקרת, ההחלטה פחות משמעותית מכיוון שהסירוס או העיקור בדרך כלל מרגיעים את הכלב או הכלבה, והופכים אותם לפחות תוקפניים כלפי בני מינם ויותר נינוחים בתוך הבית.
קטן או גדול?
בהחלטה לגביי גודל הכלב, אנשים רבים נוטים לחשוב שכלבים קטנים הם רגועים יותר ולכן הם בוחרים בכלב קטן, אבל הרבה פעמים אין קשר בין גודל הכלב להתנהגות שלו ולכן ההחלטה לגביי גודל הכלב צריכה להיות מושפעת מגודל הדירה (לכלב גדול יכול להיות מעט צפוף בדירת 2 חדרים) ומהמקום שהכלב ילון בו.
אופי: נמרץ? נוח? מתאים לגדול עם ילדים?
בנוגע לאופיו של הכלב- אם אתם מאמצים כלב גזעי, אתם יכולים לדעת מעט על אופי הכלב על פי הגזע שלו, אם אתם מאמצים גור מעורב, קשה מאוד לדעת מה יהיה האופי שלו, למרות שאילוף וחינוך משפיעים ויכולים לשנות את האופי של הכלב. בנוגע לכלבים בוגרים, הרבה פעמים אנשים שמכירים את הכלב, או אפילו העמותות שדואגות לימי האימוץ לכלבים, יכולים לספר לכם על אופיו של הכלב וגם האם הוא מתאים למשפחה עם ילדים, למשפחה שכבר מגדלת חתול או בעל חיים אחר, האם הוא כלב שנובח הרבה, כלב נשכן וכדומה.
ובסופו של דבר כמו בכול רומן ארוך טווח, הרבה פעמים מדובר פשוט באהבה ממבט ראשון, בקליק הראשוני שייווצר ביניכם לבין הכלב שתחליטו לאמץ, בפעם הראשונה שתראו אותו.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות