את והמתבגרת: טיפים לפני ביקור אצל קוסמטיקאית

בזמן האחרון שמת לב שהמתבגרת שלך מסתובבת עם כמה "חברים" לא כל כך רצויים ובטח לא נעימים לעין. פניה המתוקות והחלקות מתמלאות בכל יום בעוד ועוד פצעונים ונקודות שחורות עד שיום אחד נדמה שמסתכלת עליך ילדה שונה לגמרי. גם היא כמו מתבגרים רבים סובלת ככל הנראה מאקנה ולמרות שאנחנו יודעות שבמוקדם או מאוחר המצב ישתפר, אנחנו מנסות להקל עליה ומנסות להפיג את תחושת המבוכה שלה. לפעמים נציע איזה טיפול שעשינו כמתבגרות, "שימי משחת שיניים ובבוקר לא יהיה כלום" או "תערבבי אבוקדו עם בצל מגורר במשך שבוע", או שפשוט נציע לה לרכוש עבורה תכשיר קוסמטי להקלה על המצב.
מגוון התכשירים לטיפול עצמי הוא עצום ומבלבל
חנויות הפארם עמוסות במוצרים ותכשירים שנועדו לטיפול באקנה. המגוון כל כך גדול שלפעמים אנחנו האימהות המנוסות, בעצמנו לא ממש בטוחות, מהי הבחירה הנכונה למתבגרת שלנו. הרי אנחנו יודעות שבחירת מוצר שאינו מתאים לסוג העור יכולה להוביל להחמרה במצב ואת זה אנחנו רוצות לחסוך ממנה. לפעמים, אנחנו מנסות לטפל בה בעצמנו או מנחות אותה איך "לטפל" בבעיה כמו לנקות ביסודיות וכמה שיותר פעמים את הפנים, מתוך מחשבה שהסבון והמים ינקו את הפנים ובבוקר היא תקום עם פנים חלקות ונקיות, ממש כמו פעם. שיטת הניקוי הזו עלולה לגרום לפגיעה חמורה יותר בעור ולהשאיר צלקות וסימני חיטוט, לא חבל?
פנו לייעוץ וטיפול אצל גורם מקצועי מוסמך
ההמלצה שלי היא להיוועץ עם רופא עור או קוסמטיקאית מוסמכת שיוכלו לאבחן את סוג העור ולהתאים למתבגרת את סוג הטיפול והמוצרים הנכונים ביותר עבורכם. קביעת תור בפעם הראשונה יכולה להיות מביכה או לא נעימה, לכן חובה להגיע יחד איתה ולהסביר לה על התהליך, אפשר אפילו להפוך את זה ליום כפינוק של אמא ובת.

מה לעשות לפני ביקור ראשון אצל קוסמטיקאית?
חשוב לעשות הכנה מקדימה לטיפול הראשון כי היא תועיל להצלחתו ותקל על המטופלים . המלצה שטובה לכל אחד ואת מאיתנו, ללא קשר לגיל או למצב העור, היא להרבות בשתיית מים אשר מגבירה את גמישות העור וגם את אפקט התכשירים על העור (מומלץ לשתות לפחות 2 ליטר ביום).
לא לגעת
תנו לעור מנוחה מהלחיצות והפיצוצים. ככל שתגעו יותר, כך תגבירו את הסיכוי לזיהום או להגברת האדמומיות. זה קשה ולא פשוט לעמוד בפיתוי, אבל צריך להיות חזקים. לא היינו רוצות לגרום לנזק בלתי הפיך לעור.
הביאו את מוצרי הטיפוח מהבית
הביאו אתכם את הקרמים, סבונים, מי פנים ושאר מוצרים בהם אתם משתמשים בבית. קוסמטיקאית טובה תדע לומר האם הם מועילים או מזיקים לכם.? היא תדע להסביר על הרכיבים ולהתאים למתבגרת שלך מוצרים טובים יותר במידה ותצטרכו.
חשוב לזכור
לרוב, בין אם בחרת בטיפול אצל רופא עור או אצל קוסמטיקאית, מה שחשוב הוא להתמיד בטיפולים (הטיפול באקנה תמיד מומלץ להיעשות בסדרה) ולהישמע להנחיות המדויקות של הקוסמטיקאית.
עוד משהו חשוב לא פחות: הטיפולים מתאימים גם לבנות וגם לבנים. כולם כיום מודעים לחשיבות של טיפוח העור ושמירה על בריאותו, אז אם אתן מרגישות שהגיע הזמן לטיפול, אל תהססו לפנות אל גורם מקצועי ומוסמך שיידע להתאים את הפתרון הטוב ביותר עבור המתבגר/ת שלכן.

באדיבות דליה מקס עובדיה, קוסמטיקה מתקדמת.
קליק לפייסבוק

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות