מריאנה יוצאת למלחמה בחוק ההתיישנות: "מגיל 7 עד 9 נאנסתי על ידי פדופיל"

"יום אחד דפקתי על דלת ביתו של אחד השכנים, היינו חברים ואבא שלו פתח את הדלת. לא חשדתי בשום דבר, הוא פתח את הדלת פעמים רבות. שאלתי אם הבן שלו בבית, הוא ענה שכן והזמין אותי להיכנס פנימה. הדחקתי את השיחה שהתנהלה ואת הדברים שהסכמתי להם. הצלחתי להדחיק הכל חוץ מהרגע שבו אני יושבת על הברכיים שלו ואני רק מחכה שמישהו כבר יחזור הביתה ויתפוס אותו. נאנסתי. את מה שהוא לא הצליח להשחית בפעם ההיא, הוא השחית בפעמים הבאות.

קוראים לי מריאנה סופיאניק. אני בת 32, גרה בתל אביב. ומגיל 7 עד גיל 9 נאנסתי על ידי פדופיל. אני עוד חלק קטן בפאזל שמורכב מכל כך הרבה נפשות רכות שנחטפה מהן ילדותם בכוח. שהחוק היבש לא נרטב מהדמעות שלהן", מתחילה מריאנה את סיפור חייה.
היום אני יוצאת למלחמה בצבא מיומן של מערכת החוק ובראשו חוק ההתיישנות שמאפשר לעברייני מין ופדופילים להזדקן בנחת. מבלי לשאת בעונש. ולמה אני מדברת דווקא עכשיו? כי בגיל 7, עוד לא למדתי להבחין בין טוב, רע ואסור. רק כשהתבגרתי התחלתי להרגיש איך הפצע הזה, שאותה חלאה אנושית פערה בי מדמם ומלכלך כל דבר טוב ונקי בשנים הכי יפות שלי.

אז בגיל 31, הגשתי את התלונה נגדו במשטרה וכצפוי, הפרקליטות הודיעה לי שהתיק נסגר עקב חוק ההתיישנות. אותו חוק שהופך את מדינת ישראל לקרקע פורייה של עברייני מין. שמניח שאפשר להציב לוחות זמנים לטראומות. כי מסתבר שאין שום מנגנון הגנה על ילדה קטנה ועד שהיא הופכת לאישה חזקה מספיק, החוק מסביר לה שהיא פספסה את הרכבת. והתוקף בינתיים? אחרי שניצל את הגוף ניצל גם את השתיקה והשחית ילדה נוספת. והמקסימום שאני יכולה לעשות זה לקחת ממנו את מתנת השתיקה והחירות שהוא נהנה ממנה שנים רבות כל כך. הנפש מסרבת לתפוש את הידיעה שהוא מסתובב חופשי. החוק חייב להתחיל להגן על הנפגעות במקום על הפוגעים.

מתוך הפייסבוק של מריאנה סופיאניק

חוק ההתיישנות במתכונת הנוכחית לא מכיר במורכבות של הטראומה לצוף מהלא מודע למודע. לי לקח כמעט 20 שנה להתמודד איתה ואני לא לבד. והמלחמה בה תדרוש ממני צבא של לוחמות ולוחמים בדיוק כמוני. לצערי הדרך ללב מערכת המשפט מתחיל קודם כל, בכיסים עמוקים. שלי הושקעו בהתמודדות הפרטית והתמודדות הכלכלית היום יומית שכולנו יכולות להזדהות איתה. ומי שלא? אני מקווה שהפוסט הזה יגיע אליו. שהנפש שלו יכולה להאזין לזעקה בת 7. כי לכולנו יש בת או בן, אחיינים או נכדות ואנחנו חייבים לספק להן/ם אמונה, תיקון והבטחה לעולם טוב יותר.

אז אני יוצאת למלחמה בחוק ההתיישנות. ובשביל הגרילה הזו אני צריכה כוחות על שיעמדו לצדי. קולות שיצעקו איתי ביחד עד שתקרת בית המשפט תרעד. אבל גם עזרה כספית שתעלה לי כ-70,000 שקלים להגשת הערר ותשלום לעורכי הדין. כי מסתבר שגם צדק משפטי הוא פריבילגיה לעשירים בלבד. ואני מאמינה בכם ובכן. באותה תנועה שהכניסה את אלון קסטיאל לכלא. אותו צבא שנלחם עבור א' מבית הנשיא בזמנים שרעיונות פמיניסטיים נדחקו לשוליים. אותו כוח שמשנה בכל יום את ההיסטוריה ומבטיח לנשים, ילדות, גברים וילדים עולם צודק ובטוח יותר.
קליק כאן לתרומה במאבק

קרדיט פייסבוק מריאנה סופיאניק

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות