"יש לי 4 ילדיםות מאושריםות ובריאיםות אדוני השר, אבל כנראה זה עדיין לא מספיק טוב"

~מכתב גלוי לשר החינוך~
אדוני השר, קראתי עכשיו שאמרת שילדיך לא יגלו נטייה מינית שונה כי "ברוך השם הם גדלו בצורה טבעית ובריאה", ומיד רצתי לבדוק איך גידלתי את הבןבת שלי, שישמור אלוקים, גם פאנסקסואלית (נמשך.ת לבני/בנות אדם ולא למגדר) וגם ביג'נדר (מזדהה כבן וכבת ביחד). שירלי נס-ברלין פותחת את הלב בפייסבוק שלה ונותנת הצצה מרגשת לחייה.
"מיד הציפה אותי תחושה איומה שנכשלתי פעמיים. גם בנטייה וגם במגדר. והתחלתי בבהילות לפשפש במעשיי ולנסות להבין מה לא היה "טבעי" ו"בריא" בדרך בה גידלתי אותו.ה (אתה רואה כמה זה לא טבעי? אני משתמשת בהטיית זכר ונקבה באותה מילה!).
הקיצר, יש לי מסקנות, 9 במספר(!) ויש לי גם פעוט בין 3.5, ואני בטוחה, שגם אם אחיו ואחיותיו הגדוליםות אבודיםות, אולי בזכות התובנות האלה, אציל אותו.
מוכן?
1. בגיל 3 תאיר לא רצה.תה ללבוש שמלה ורודה אלא מכנסיים כחולים. לא התעקשתי.
2. בגיל 5 תאיר הרביץ.ה בגן כאחרון הבנים. התנצלתי בפני אימא של יוגב, אבל לא, שום אסימונים.
3. בגיל 10 תאיר עבר.ה לקנות במדפים של הבנים והתלוננ.ה ש"למה אצל הבנות הכל ורוד, ומה עם עוד צבעים?" שוב, שום אסימונים.
4. בגיל 14 תאיר ביקש.ה עזרה של פסיכולוג כי הודה שנמצא.ת במצוקה, ונתתי לו.ה.
5. בגיל 14 תאיר אמר.ה לי שהוא חושב שהיא פאנסקסואלי.ת – המשכתי לאהוב אותו.ה. השארתי אותו.ה בחדר שלו.ה. לא הרחקתי אותו.ה מהבית. יכול להיות שזו הטעות הגדולה?
6. בגיל 14.5 תאיר הודה בפני עצמו.ה ובפנינו, שזו לא רק נטייה מינית, אלא היא מרגישה שהיא זה גם הוא. קוראיםות לזה ביג'נדר.
כאן אני מרגישה שעשיתי את הטעות החמורה ביותר, לבושתי חייכתי בהקלה. אתה מבין אדוני השר? חששתי שמשהו קרה, שהיא עוברת משהו נורא, שמישהו פגע בה, תקף אותה מבלי שידענו, ובגלל זה היא מסתובבת כ"כ מדוכאת, מסרבת לדבר ומבקשת עזרה פסיכולוגית.
"ביג'נדר?" אני זוכרת שאמרתי עם חיוך של הקלה, "נתמודד! עוד רגע, אחרי שאני אלמד מה זה…".
מודה. לא טבעי ולא בריא מצדי.

מתוך הפייסבוק של שירלי נס-ברלין

7. בגיל 16 כשתאיר הביא.ה חברה, בת זוג הביתה, הייתי צריכה לגרש אותה מארוחת שישי, ולא לשמוח שמישהו אוהב.ת כך את הילד.ה שלי.
8. בגיל 17, אחרי 3 שנים של הליכה עם ביינדרים, (שאלו תחבושות שלוחצות חזק את החזה שישטח), כל יום כל היום, כולל הטיולים של בית הספר מהבוקר עד הלילה, עם כאבי גב וחוסר יכולת לנשום,
שמחתי!!!! אדוני השר, אני מתביישת לומר שפשוט שמחתי ועלצתי לקחת אותה לניתוח המיוחל של הורדת החזה. הייתי מאושרת לדעת שתאיר תחזור לנשום ושישתחרר מכאבי הגב הנוראיים שלו.ה.
ניתוח עליון קוראיםות לזה הלא טבעייםות והלא בריאיםות. סליחה!!!! אולי הייתי צריכה לקשור לה חזק יותר את התחבושת, ולוותר על השטות הזו שנקראת לנשום.
9. והשפה המעורבת שאפילו סבתא למדה לדבר בה… סליחה אדוני השר, היינו צריכיםות להמשיך לדבר אליה רק בנקבה, שתדע שזה לא מקובל כל הסבל הזה, ושתתיישר חזרה למגדר שלה תכף ומיד.
~~~
אז אתה מבין אדוני השר, עשיתי המון טעויות לא בריאות ולא טבעיות.
אמנם יש לי 4 ילדיםות מאושריםות, בריאיםות ושמחיםות. גם תלמידיםות טוביםות (תאיר סיימ.ה י"א עם בגרות של 100, תודה שזה מעולה), אבל עדיין כנראה זה לא מספיק טוב.
בחיי אדוני השר, אשתדל לא לעשות את הטעויות האלה עם הקטן שלי. בעצם אופס, קראנו לו "נורי", נראה לי שהתחלנו אתו לא בסדר כבר מהלידה.

#בןבת_במילה_אחת"

קרדיט פייסבוק שירלי נס-ברלין

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות