כך תשלטי על הקול הפנימי שלך

לכל אחת מאיתנו יש בראש קול פנימי שמספר לנו סיפור, מלהק לנו את המציאות. הקול הזה שלנו לא מפסיק אף פעם, ויש לו מה לומר על כל דבר. למשל על איך התלבשנו הבוקר, כמה אכלנו היום (הרבה מידי), האם עשיתי מספיק ספורט השבוע, מה אני צריכה לעשות כדי להשתפר, האם אני אמא מספיק טובה או בת זוג מספיק טובה.
אלה הן המחשבות שלנו, חלקן עוסקות בנו וחלקן באחר. המחשבות שלנו משפיעות על מה שאנחנו מרגישות, כלומר על האושר שלנו.

אם נלמד לשים לב למחשבות שלנו, להסתכל עליהן מהצד להבין שהן רק מחשבות ולא אמת צרופה, אז אולי נוכל להשפיע עליהן ולכוון אותן וכך להשפיע גם על ההרגשה שלנו כלומר על האושר שלנו.

איך משנים מחשבות?
1. קודם כל מתבוננים עליהן מהצד. דרך טובה להבין זאת: דמיינו את עצמכם נוסעים בכביש מהיר סואן, עם 4 נתיבים לכל כיוון, בשעת הפקקים, ואתם בתוך בתנועה. עכשיו דמיינו את אותו כביש, רק שעכשיו אתם יושבים על ספסל בצד ומסתכלים על התנועה. זה ההבדל בין להיות חלק מהמחשבות שלי ולזרום לאן שהן לוקחות אותי לבין להתבונן עליהן מהצד.
2. מחשבות הן רק מחשבות. הן לא אמת לאמיתה, והן לא בהכרח המציאות שלנו.
3. יש פער בין מה אני חושב ובין מה שקרה באמת.
4. כשאני חושבת מחשבה שמטרידה אותי, גורמת לי עצב או כעס אני שואלת את עצמי כמה שאלות:
האם הסיפור שלי זו האמת לאמיתה, המציאות היבשה?
האם זה בוודאות מה שקרה או שאולי אני מוסיפה דרמה ונופח לסיפור?
איך אני מרגישה כשאני מאמינה למחשבות שלי?
האם אני יכולה לוותר על המחשבות האלו?

למשל:
1.אני לא טובה בחשבון לעולם לא אצליח להוציא ציון גבוה (זאת רק מחשבה זאת לא מציאות). במקום זה אני יכולה לחשוב: כרגע אני עדיין לא טובה בחשבון אבל בעזרת מורה ותרגול אוכל להשתפר.
2.אני בטוחה שאני לא יפה מספיק אף אחד לא ירצה להיות חבר שלי. במקום זה אני יכולה לחשוב: יופי הוא בעיני המתבונן, בטח חלק ירצו להיות חברים שלי.
3.הבוס שלי לא אמר לי בוקר טוב היום הוא בטח כועס עליי, בטח משהו לא טוב קרה. במקום זה אני יכולה לחשוב: הבוס שלי לא אמר בוקר טוב הוא בטח טרוד או עייף.
4.בן הזוג שלי יצא בלי לחבק אותי הבוקר. הוא כבר לא אוהב אותי כמו פעם. במקום זה אני יכולה לחשוב: הוא בטח ממהר/ מאחר לעבודה.

מחשבות הן רק מחשבות.
אל תאמינו לכל המחשבות שלכן, תזכרו שאתן יכולות לשנות אותן.

הכותבת היא חגית ורבנר, מאמנת לזוגיות ומציאת זוגיות
050-4422017
קליק לדף הפייסבוק

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות