קובי בראיינט היה אנס, לא רק אגדת כדורסל. אל תשתיקו את החלק הזה

המעריצים שלו מעדיפים לא להזכיר את זה, כתבת "וושינגטון פוסט" שניסתה להחזיר את הסיפור לכותרות קיבלה איומים ברצח והושעתה מתפקידה, בכל מקום מהללים את הישגיו המקצועיים הכבירים ומספרים על שחקן עצום עם אימפריה עסקית של מיליארדי דולרים, קולות מכל העולם בוכים על "גיבור ילדותם" שקיפח את חייו בצורה אכזרית, אבל צריך לומר זאת בקול: קובי בראיינט הוא אנס.
הכוונה היא לא שהמוות העצוב שלו בגיל 41, יחד עם ביתו ג'יאנה ועוד 7 אנשים במסוק שעלה באש, אינו טרגדיה. אלא שחייבים להזכיר ולא לשכוח לרגע: הוא אנס.

זה קרה בשנת 2003 בקולורדו. היא הייתה חדרנית בת 19. הוא בן 25. היא הודתה מהרגע הראשון "הסכמתי ללכת לחדר שלו להתנשק". כנראה הסתחררה מהגובה שלו, החיוך, הפרסום. אבל לא חשבה על יותר מזה. הוא כפה את עצמו עליה, דם שלה נמצא על החולצה שלו, הצוואר שלה היה חבול ומלא שטפי דם. היא סיפרה שהוא הרים לה בכוח את החצאית והיה אלים מאוד. הוא הודה בחצי קול שהיו יחסי מין, אבל להבנתו בהסכמה. הוא ריגש את דעת הקהל כשהתנצל על הבגידה באשתו. לא התנצל על המעשה הברוטלי, לא לקח אחריות על הפגיעה הנפשית בצעירה, התנצל רק על הבגידה באשתו. קרא לזה "שיקול דעת מוטעה" והפעיל את המניפולציה המשפחתית השחוקה מכל.
איפה אותו שיקול הדעת טייל כשהידיים שלו חנקו את צוואר האומללה בבית המלון?
את הפוקוס מהאלימות הוא העביר יחד עם עורכי הדין שלו ויועצי התקשורת, לחוסר נאמנות בנישואין.
תיק האונס האלים לא הגיע בסופו של דבר לכתב אישום כי אחרי לחץ מסיבי הקורבן החליטה לא להעיד בתביעה. ונסה ליין, האישה שאיתו, קיבלה כפיצוי טבעת יהלום בשווי 4 מיליון דולר.

"אתה טס נמוך מדי" קרא מגדל הפיקוח אל טייס המסוק ביום ראשון. שניות מאוחר יותר הוא התרסק. תנאי מזג האוויר לא היו אופטימליים לטיסה באותו בוקר וכללו ערפל כבד ולחות של 100%.

כוכב העבר מייקל ג'ורדן אמר: "אני בהלם נוכח החדשות הטרגיות על מותם של קובי וג'יאנה. מילים לא יוכלו לתאר את הכאב שאני מרגיש. קובי היה כמו אח קטן בשבילי. הוא היה גם אב מדהים ואהב את משפחתו עמוקות".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בטוויטר: ""קובי בראיינט, מלבד היותו אחד משחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים, היה רק בתחילת חייו. הוא אהב את משפחתו מאוד והיה עם תשוקה חזקה לעתיד".

אין עוררין, קובי בראיינט השאיר אחריו שורה ארוכה של עסקים ומותגים מצליחים. הוא השקיע, בנה, אימן. היה מנחה של מייסדי חברות וגם אבא מעורב מאוד. מעל לכל, כמו שחבריו, משפחתו ומעריציו הרבים מדגישים, הוא היה איש משפחה. חי עם אשתו ונסה ו-4 בנותיו הצעירות, השקיע בהן הכל, היה לו קשר מיוחד עם כל אחת מילדותיו ובעיקר עם ג'יאנה שהתגלתה ככדורסלנית מוכשרת שהוא אפילו הכתיר כיורשת שלו.

לא ברור עדיין מה הוביל לאסון התרסקות המסוק השבוע. תקלה טכנית, טעות אנוש או תנאי מזג האוויר.
אבל מעל הכל מרחפת עננה שחורה וכבדה. עננה של פשע מיני. נכון, הנאשם איננו והטרגדיה בה קיפח את חייו עם ילדתו התמימה היא נוראית וקשה, אבל השתקה של פרשה כל כך חמורה מעברו לא באה בחשבון.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות