"יש לי רגשות אשמה, אבל אני אמא שרק ניסתה להגן על הילדים שלה"

"לקראת 23:30 הייתה אזעקה. כולנו ישנו. זו הייתה האזעקה הראשונה של התינוקת שלי. הבית שלנו הוא 2 קומות, והממ"ד נמצא בקומה התחתונה אז צריך לרוץ למטה. אני לקחתי את התינוקת, ובעלי לקח את האמצעי. ניסיתי להעיר את הבן הבכור.
שמענו את מערכת כיפת ברזל שנמצאת ליד הבית שלנו. ממש בחלק האחרון של המדרגות החלקתי",
סיפרה ו', אמא של התינוקת הפצועה משדרות, לאילנה קוריאל.

עמדתי ליפול קדימה, אבל באינסטינקט אימהי הסתובבתי על הגב. שתינו קיבלנו מכה בראש ממדרגת בטון. הסתחררתי והייתי מעורפלת. בעלי עזר לי לקום והמשכנו לרוץ לממ"ד. שמעתי שריקה ואת היירוט. הילדה התחילה לבכות והבנתי שהיא קיבלה מכה. אמרתי לבעלי שיזמין אמבולנס. הראש שלי התחיל להתנפח, אבל זה לא היה חשוב לי. עשו לה CT ואמרו שיש לה שבר בגולגולת.
קשה לי לדבר על זה. יש לי רגשות אשמה. אולי לא הייתי צריכה לרוץ, אולי הייתי רק צריכה לשכב על הרצפה. אבל יש לי משפחה וחברים תומכים, שאומרים לי שאני אמא שרק ניסתה להגן על הילדים שלה.

קנינו לא מזמן בית בשדרות ועוד לא נכנסנו. מה נעשה? הבכור שלי מפחד להיות לבד ובחושך. האמצעית בכלל צמודה אליי ולא זזה ממני. הם אחרי טיפול בחוסן. ועכשיו זה. כבר דיברתי עם בעלי, ותהיתי אם למכור את הבית. זה עצוב. הילדים שלי לא מכירים מציאות אחרת. הם נולדו לזה. יש לי מזל שהיא לא תזכור את זה כשהיא תגדל. זה הדבר היחיד שמנחם אותי. הילדים ראו את הכל: את הנפילה. את האמבולנס שלוקח אותי ואת אחותם. אם הם לא נפגעו בגוף, הם נפגעו בנפש. לפעמים זה הרבה יותר חמור מפגיעה בגוף.

צילום באדיבות המשפחה

אני כבר איבדתי אמון בכל המערכת. אנחנו אזרחים סוג ב'. בבחירות האחרונות לא הצבעתי ביבי. בבחירות הראשונות נתתי לו הזדמנות. היו לנו כל כך הרבה מערכות בחירות. ועכשיו אני בכלל לא יודעת אם אלך לבחור. בעלי אמר לי שהוא לא רואה מועמד ראוי. תוכנית המאה של טראמפ פשוט הצחיקה אותי. זה לא יקרה לעולם. כל מה שקורה בדרום, זה לא ייפסק.

הטפטופים האלה, כמו שקוראים להם, הרבה יותר משמעותיים מהסלמה. כשמתחיל סבב, כולם יושבים בממ"ד ומחכים. הטפטופים יכולים לתפוס אותך בצהריים, בבית, בסופר, במקלחת. אחרי כל סבב נכנסים לטיפול בחוסן מאות ילדים. זה מטורף.
זה הבית שלנו, ולא נוותר להם. יש 'דרום אדום', ואני רוצה לומר לאנשים לצאת וליהנות עם הילדים. לא צריך להיכנע ולהסתגר בבית. צריך להראות להם שזה הבית שלנו ולא נזוז מפה. הייתי אמורה לצאת עם הילדים לכל הפעילויות בכפר עזה. אבל יש עוד זמן. אנחנו עוד נלך.

באדיבות אילנה קוריאל

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות