קורונה: זה לא צחוק, אני מתחננת אליכם תהיו זהירים

"אנחנו כרגע בהסגר ואסור לצאת לרחובות. הרגשה של סוף העולם"

היי לכולם, אנחנו חיים במילאנו, איטליה. אשתף אתכם איך החיים מתנהלים פה בימים קשים אלו ואיך לדעתי אתם צריכים ללמוד מטעויות. המשטרה פה מסתובבת ועוצרת כל אדם מחוץ לביתו. הכל סגור! עסקים, מרכזי קניות, חנויות, כל הרחובות ללא נפש חיה.

לראות את איטליה של החיים הטובים, הופכת בין רגע למקום אפל של מלחמה, זו מציאות שבחיים לא חשבתי שאחווה. אנשים מבולבלים, עצובים, חרדים, חסרי אונים ובעיקר לא מבינים איך המציאות הזו נכפתה עליהם ומתי כל הסיוט הזה ייגמר. ממש הרגשה של סוף העולם.

הטעות הגדולה הייתה, כשהמודבקים הראשונים המשיכו לנהל את חייהם כרגיל ויצאו לרחובות למסגרות העבודה, ליהנות ולהרגיש בסוג של חופשה. מפגשים, חברים, ארוחות, כולם טעו וגם אני.

אני מתחננת אליכם, תהיו זהירים. זה לא צחוק! תגנו על האנשים היקרים לכם, על ההורים שלכם וסבא וסבתא שלכם! המחלה מסוכנת להם. מתים פה כל יום בסביבות 200 אנשים ולא כי הרפואה במילאנו לא טובה (היא אחת הטובות בעולם) אלא כי אין מקום לכולם. הרופאים בוחרים מי ימות, וזה רק בגלל קלות דעת של אזרחים, שבהתחלה המשיכו להתנהל כרגיל בלי להתחשב בסביבה. בבקשה, בבקשה תלמדו מטעויות. אנחנו מדינה קטנה שאצלנו זה יכול להיגמר בטרגדיה גדולה. אל תקלו ראש.

תקשיבו עכשיו טוב. לא לצאת למקומות הומי אדם, להשתדל לא לאכול במקומות מלאים, תישארו יותר בבית בתקופה הזאת. תקשיבו להנחיות משרד הבריאות (תקשיבו באמת! אל תהיו גיבורים), לדבר במרחק של מטר כל בן אדם. לא להתקרב, לא להתחבק ולא להתנשק. תקדימו תרופה למכה ותחכימו מטעויות של אחרים.

אצלנו ממליצים ליטול ויטמין c לחיזוק המערכת החיסונית. תעזרו למומחים למנוע את ההתפשטות. באיטליה כל המדינה בהסגר. אתם קולטים? 60 מליון איש בהסגר! אפשר היה למנוע זאת, אילו מלכתחילה היו מקשיבים להוראות. אז הכי חשוב, שימרו עליכם ועל חיי יקירכם.
ממליצה לשתף את הטור שלי ולהציל חיים

@rotem chen

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות