הפכתי להיות אמיצה! אני חוצה אתגרים ומבינה שפחד הוא רק פחד

כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים. יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה. והשבוע במדור: ליפז זמיר, אישה של אתגרים, מטרות ועשייה.

אני – ליפז זמיר
המותג שלי – lipaz zamir art&comics
תחום העיסוק – אמנית, בעלת עסק לחוגי איור וקומיקס, ומנחה קבוצות העצמה בשילוב כלים יצירתיים

ספרי על היום שהחלטת להקים את העסק
שנים עבדתי בבתי ספר במסגרת משרד החינוך ובחוגים בשעות אחה"צ. תוך כדי עבודתי בשטח, נחשפתי לילדים כישרוניים המסוגלים ליותר ממה שתכנית הלימודים דורשת מהם. בד בבד, הרגשתי כי גם אני מסוגלת ליותר וכי אני רוצה להתמסר לעבודה בה אני ממצה את היכולות שלי ומסייעת לתלמידים למצות את היכולות שלהם. הייתה לי טיסה ארוכה של 12 שעות וכל משך הטיסה במקום לישון, בניתי מערכים חדשים לעסק שלי. ברגע שחזרתי לארץ חשבתי לעצמי "עבדתי כמוכרת במשך שנים, למה שלא אמכור את העסק שלי"? יצרתי קשר עם לקוחות פוטנציאליים, ומאז השמיים הם הגבול עבורי.

קצת עליי
כבר בתור ילדה הייתי אמנית. כשהתבגרתי השקעתי שנים מחיי בלימודים ובהצבת יעדים, התרחקתי מאמנות וחשתי כיווץ בבטן כשצפיתי במי שפינה זמן לכך. יום אחד הבנתי שהבחירה בידיי, אני יכולה לפנות זמן לתחביבים שלי ולשנות את השגרה. חזרתי לאמנית שבי והפכתי כל יום שעובר, ליום שאני בוחרת בעצמי. כיום, שני התחומים המניעים אותי יותר מכל, הם יצירה והעצמה אישית. מלבד הציורים שלי והוראת הציור, אני מנחה קבוצות העצמה לבני נוער על מנת שגם הם ימצו את יכולותיהם ויבחרו בעצמם.

המומחיות שלי
בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה סוציולוגיה, תעודת הוראה במדעי החברה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית. לימדתי במשך שנים אמנות וקומיקס ביסודי ולימדתי בתיכון קרימינולוגיה-סוציולוגיה במגמה למדעי החברה. בנוסף, אני מנחה קבוצות העצמה של ילדים בגילאי יסודי-תיכון.

אני אישה של אתגרים
בתקופת משבר הקורונה, בה סגרו את בתי הספר ואת מסגרות הילדים אחה"צ, הבנתי כי עליי לפעול ביצירתיות ולמצוא פתרון תעסוקתי עבור העסק המושבת שלי. לכן, שיניתי את מתכונת העברת סדנאות הציור והקומיקס, כמו גם סדנאות ההעצמה, למתכונת מקוונת דרך המחשב.

ההשראה שלי
המרצה שלי באוניברסיטה, דניאל נווה. הוא עשה הסבה מקצועית מהייטק להוראת היסטוריה בתיכון. חי במשך מס' חודשים בג'ונגל בהודו ואת התואר השלישי הוא עושה באנתרופולוגיה. כיום, הוא גם מרצה לאנתרופולוגיה באוניברסיטה, גם מלמד היסטוריה בתיכון, וגם מדריך למדיטציה. השילוב בין תחומים שונים מרתק אותי ומעורר השראה אדירה בעיניי. וגם השינוי המקצועי אל מה שבאמת עניין אותו. אני גאה לומר שהמשכתי בדרכו

מסתכלת קדימה
בעוד חמש שנים אפתח מרכז שייקרא על שמי "ליפז- העצמה ויצירה", המרכז ישמש כגלריה לציורים שלי ולציורים שיילמדו במסגרתו. במרכז יהיה הסטודיו האישי שלי, במקביל, יועברו בו סדנאות יצירה וסדנאות העצמה לגילאים השונים. יחד עם זאת, סדנאות אלו ימשיכו להתקיים בבתי ספר, במסגרות חינוכיות ברחבי הארץ ובמסגרות מקוונות דרך המחשב.
בנוסף, ישמח אותי מאוד שאתפתח יותר בתור אמנית וירכשו את העבודות שלי.

רגע אחד של גאווה
אני מאוד גאה בעצמי שיצרתי תפנית בחיי. הפסקתי להיות מונעת משליטה, והפכתי להיות יותר אמיצה. אני חוצה אתגרים ומבינה שפחד הוא רק פחד. מאז ההבנה הזו, עזבתי קרקע יציבה לטובת עבודה בתחום שאני אוהבת, אני מטמיעה בילדים תחושת מסוגלות ואמון בעצמם, ומשרד החינוך אישר את התכנית שלי בתכניות הלימודים. טסתי לחו"ל לבד, בלי לתכנן את המסלול ולמדתי להיות החברה הכי טובה של עצמי. בזה, אני הכי גאה.

קליק לפייסבוק של ליפז

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

2 תגובות

  1. יש לך את זה ליפז
    את מוכשרת ואוהבת אומנות,
    בנוסף מתחברת לאנשים טובים ולילדים מוכשרים. מוסיפה להם המון ידע, כלים וכישורים.
    תורמת לחברה ולתרבות ⁦❤️⁩🌷כיף לראות את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות