אנחנו נמציא שיטות הכשרה יעילות ונוביל המון חדשנות בענף

כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים. יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה. והשבוע במדור: מאשה דשקוב, אישה של אתגרים, מטרות ועשייה.

אני – מאשה דשקוב
המותג שלי – Digitalent
תחום העיסוק – בית ספר להכשרות בתחום שיווק דיגיטלי

ספרי על היום שהחלטת להקים את העסק
זה היה לפני 6 שנים, סיימתי תפקיד בכיר באחת המכללות האקדמיות וחיפשתי דרך לשנות את הקשר בין עולם ההכשרה לשוק העבודה. החלטתי להקים מרכז הכשרה שעובד בסינרגיה מלאה עם מעסיקים, בונה הכשרות לפי צרכים של שוק העבודה, משלב את המעסיקים בנבחרת המרצים ובונה מסלולי השמה ישירים לבוגרים. כך נולד Digitalent ב- 2015 ותוך 3 שנים הפך למספר אחד בתחומו עם 10 מסלולי הכשרה, 150 מרצים, אלפי בוגרים ומוניטין מצוין.

קצת עליי
אני נשואה באושר כבר 18 שנה לאלכס, אנחנו הורים למתי בן ה- 12 ולכלבה סקאי וגרים בראשל"צ. יש לי שני תארים אקדמיים וסקרנות בלתי פוסקת לעולם היזמות בעיקר בתחום ההשכלה. השנה הבנתי שיש לזה אפילו מושג מיוחד – EDUprenuer. בנוסף, אני אוהבת לבשל ולהמציא מתכונים, אוהבת לפגוש אנשים, גם חברים וגם אנשים שאני לא מכירה, בכלל – אנשים מרתקים אותי. מעבר ל Digitalent, אני עוסקת בייעוץ קריירה בתחומי השיווק והדיגיטל והשנה מתכננת לפתוח קליניקה.

המומחיות שלי
אנחנו מציעים הכשרות מקצועיות בתחום שיווק דיגיטלי, יש לנו 10 מסלולי הכשרה- מסלולים מעשיים hands on ומסלולים למנהלים בארגונים, שגם הם מאוד פרקטיים ברמה הניהולית. המומחיות שלנו זה לזהות מגמות בשוק העבודה ולהפוך אותן למסלולי הכשרה הרבה לפני כולם. אנחנו חתומים, למשל, על יצירת הכשרה של PPC, ההכשרה הפופולרית של מנהלי קמפיינים- שהיום נלמדת כמעט בכל מכללה. עוד מומחיות חשובה שלנו היא היכולת לזהות חוזקות של תלמידים ולהפנות אותם למסלול הכשרה מתאים. אנחנו משתמשים גם במבחנים וגם בראיון אישי על מנת לדייק לאנשים את הבחירה. אנחנו לא מסתכלים על מפגש עם תלמיד פוטנציאלי כ"מכירה" אלא כהתחלה של "מערכת יחסים" ובהרבה מקרים, אנחנו מוותרים על תלמידים פוטנציאליים אם, לדעתנו, הם פחות מתאימים לעסוק בתחום ויחוו קושי במציאת עבודה בסיום הקורס.

אני אישה של אתגרים
המודל העסקי שלנו הוא מודל של פעימות, כל פתיחת קורס זאת משימה עם יעדים, תקציב ודד ליין. אנחנו פותחים כמעט 30 קורסים בשנה, נעים מ"פעימה לפעימה" וזה מעייף את העסק. לאחרונה התחלנו לחשוב על מודלים של מנויים ושיווק מוצרי הדרכה ארוזים ללא צורך בתפעול אנושי.

ההשראה שלי
האמת שזה הרבה אנשים. קודם כל ההורים שלי. אנשים מדהימים עם מוסר עבודה גבוה, חשיבה פרגמטית והמון מוטיבציה. למדתי מהם מהי הגשמת חלום, מהי נחישות ומהי מחויבות. אחריהם, זה המרצים של בית הספר, במיוחד המנהלים המקצועיים שלנו. הם כבר מזמן הפכו לחברים קרובים ואני שואבת מהם המון השראה, חוכמה ורעיונות.

מסתכלת קדימה
בעוד 5 שנים אנחנו נפעיל בית ספר פיזי במרכז תל אביב לצד בית ספר דיגיטלי חובק עולם. אנחנו נמציא שיטות הכשרה יעילות ומשמעותיות, נביא המון חדשנות לענף שלנו. אנחנו נעזור למדינת ישראל לצאת ממשבר פיננסי שנגרם לה בעקבות קורונה ונסייע לאלפי אנשים למצוא עבודה, לשדרג קריירה ולעשות שינוי תעסוקתי מיוחל. בעצם, כל זה יקרה בעוד שנה, למה לחכות 5 שנים?

האני מאמינה שלי
We rise by lifting others. ציטוט מופלא של רוברט אינגרסול. זה משפט שגם מופיע על הקיר באחת הכיתות לימוד שלנו.

רגע אחד של גאווה
אני חושבת שאחד הפרויקטים המרגשים שעשינו לאחרונה הוא "בינג' שיווק דיגיטלי"- 14 הרצאות מהמומחים של Digitalent לצפייה אונליין ללא תשלום. את הפרויקט הזה השקנו לפני שבועיים במטרה לסייע לכל מי שנקלע בבידוד וגם למי שסתם נאלץ להישאר בבית בתקופה הלא פשוטה הזאת. הרמנו את הפרויקט תוך 48 שעות, גייסנו את המרצים של בית הספר שהסכימו לפתוח את ההרצאות שלהם לצפייה חופשית. המהלך הפך ויראלי בין לילה, קיבלו עשרות רבות של שיתופים בקהילות ובין האנשים ואלפים רבים של נרשמים. קיבלנו גם המון פרגון על התוכן המעניין. מיד אחרי זה פתחנו גם את Digitalent LIVE- מהדורת הכשרות אונליין קצרות וממוקדות המתקיימות בלייב. גם כאן, תוך 48 שעות הרמנו מוצרים חדשים, אדפטציה לפלטפורמה חדשה, אתר וכד'. רבים בענף מכתירים אותנו כגוף השכלה שעשה מהפך דיגיטלי הכי מהיר והכי מעניין עד כה.

קליק לאתר של מאשה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות