כל המועמדות מבחינתי הן טאלנטיות ואני אדאג לשלב אותן בתפקידי מפתח

כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים. יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה. והשבוע במדור: נילי חייקין, אישה של אתגרים, מטרות ועשייה.

אני – נילי חייקין
המותג שלי – VitaminP Agency
תחום העיסוק – יועצת למיתוג מעסיק ודיגיטל בארגונים צומחים

ספרי על היום שהחלטת להקים את העסק:
לפני ארבע שנים הייתי בכנס בחו"ל ובאחת ההרצאות הבנתי שהחיבור בין שתי אהבות הכי גדולות שלי (קריירות של אנשים ודיגיטל) משתלבים במונח שיווקי שנקרא מיתוג מעסיק (Employer Branding) מיצוב של הארגון כמקום שטוב לעבוד בו כלפי קבל יעד רלוונטי ברשתות חברתיות. אז זה היה בתחום יחסית חדש שעוד לא הגיע לישראל, לקח לי שנה פלוס לסחוב את הרעיון בבטן, כבר הייתי עצמאית עם לקוחות משלמים ופרויקטים בגיוס שמחכים לי באופק. בינואר 2018 הקמתי את העסק והייתי בין היועצים ראשונים בתחום מיתוג מעסיק בישראל.

קצת עליי
נשואה לדימה, מנהל בכיר בתחום כימיה אנליטית ואמא גאה לשני ילדים, עינב 12 וינאי 8, ולחתול סורר. עליתי לארץ ב-1990 עם הוריי, אבא מאמן שחמט שאימן את הנבחרת והשתתף בעצמו בתחרויות. היום הוא חיי בארה"ב ומאמן ילדים שמתחרים בתחרות בנ"ל ואמא ז"ל רופאה מוכשרת שהקדימה את זמנה ושילבה רפואה עם טכניקות של העצמה, חשיבה חיובית, מיינדפולנס ואורח חיים בריא שנתפס כמדע בדיוני בשנים שקדמו לעלייה ואחריה. סיימתי תואר בתקשורת ושיווק ובקריירה הראשונה שלי עסקתי בשיווק ומכירות. אחרי שעינב נולדה החלטתי לחפש עבודה ובנקודה זו גיליתי כמה קשה לאימהות להשתלב חזרה בשוק העבודה ולשמור על רמות שכר גבוהה וניהול בכיר. כך גיליתי את עולם משאבי אנוש והשתלבתי בגיוס טכנולוגי בסטאטראפים הכי מגניבים שהיו וישנם בישראל.

המומחיות שלי
אפיון תהליכי שיווק במחלקות משאבי אנוש, גיוס ומיתוג מעסיק.

אני אישה של אתגרים
אני בהחלט אוהבת אתגרים ומטרות גדולות. המטרות שלי נולדות כאשר אני רואה קושי וחוסר צדק. החלטתי לבנות סביבי רשת קשרים רחבה כשהבנתי שזו הדרך הכי טובה להגיע למשרות נחשקות. לפני עידן רשתות החברתיות הסיכוי לכך היה אפסי. כאשר הבנתי כמה קריירה חשובה לאמא צעירה ומועמדת "שקופה" החלטתי להפוך למגייסת אמפטית קודם כל למועמדות אימהות ולנסות לקדם כמה שיותר נשים לתפקידי מפתח בסטארטאפים. בתפיסה שלי כל מועמדת היא טאלנט, גם אם המעסיק הפוטנציאלי מתקשה בזיהוי יכולותיה. האתגר היה לטווח בין כישרון המקצועי של מועמדת לבין הצורך העסקי של הארגון.

ההשראה שלי
אמא שלי. גדלתי עם אמא שהגדירה בעשייה שלה חדשנות מהי. היא לימדה אותי לסמוך על החושים שלי ולא להיות תלויה מדיי בדעות של אחרים ותמיד למדוד את ההצלחות רק מול עצמי, איך השתפרתי יחסית לעצמי לפני שבוע, חודש, שנה. לגבי מנטורים שעולם הדיגיטל הביא לפתח הנייד שלי, הבולטים מבניהם Tony Robbins בתחום העצמה אישית וGary Vee בתחום השיווק.

מסתכלת קדימה
לפני כחצי שנה השקתי קורס מיתוג מעסיק הראשון והמקיף ביותר בעברית ובתאמה לשוק התעסוקה המקומי. הקורס משלב בין תאוריה ליישום. בראיה שלי קדימה מיתוג מעסיק יהפוך למקצוע מבוקש וארגונים ימשיכו להיעזר בקורסים שלי כדי להכשיר את העובדים שלהם ולהוביל תהליכים שיווקיים, מעצימים ומדידים.

האני מאמינה שלי
אין דבר העומד בפני הרצון, הכל עניין של מחירים ומשמעת עצמית.

רגע אחד של גאווה
בניתי הכל בעשר אצבעות. בלי להיות הבת של, מקורבת ל, קשורה למנכ"ל של.. לפני 12 שנה רשתות חברתיות היו לא יותר מבדיחה בארוחות שישי עם חברים. אבל אני ראיתי את ההזדמנות לפתוח כמעט כל דלת, להגיע למקבלי החלטות מבלי להיעצר על ידי שומרי סף בדרך.

קליק לאתר של נילי

ולפייסבוק של נילי

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות