בלילה הבת שלי צורחת בפחד: "אמא, הם רוצחים אותי"

התלבטנו רבות אם לחשוף את לינוי בפני כולם ולצערי הגעתי לנקודה שבה אני אובדת עצות, לא יודעת לאן לפנות. זה אחד הפוסטים המייאשים שכתבתי! אולי הוא יעזור ומישהו יקרא ויראה את הכאב שלי, המצוקה של הבת שלי ויוכל לעזור, הלוואי. כולי תקווה.


שמי אולה קלנדרב ואני אמא כאובה לילדה בת 12 שנואשת לעזרה.
בשנתיים האחרונות הבת שלי עוברת מסכת התעללות הכוללת חרמות והתעללות נפשית מילדת כיתה וגם מצד המחנך בשנה האחרונה.
ממש בתחילת משבר הקורונה הבת שלי קיבלה איום לרצח בוואטסאפ הכיתתי במהלך דיון בו היה המחנך שותף בדיון ולא מצא לנכון לעצור ולטפל באיום המפורש ובמקום זה בחר לתקן את שגיאות הכתב של משתתפי הדיון.

ההקלטה הזו היא אחת ממני רבות שאני מקבלת מלינוי על בסיס יומי 


מאז אותו מקרה, לינוי סובלת מהתקפי חרדה, קשיים רגשיים וסיוטים בלילות. היא מתקשה במשימות נוספות במהלך היום ואינה מוכנה בשום פנים ואופן להישאר לבד. כמעט כל לילה, באמצע הלילה, שומעים אותה צורחת מתוך שינה "רוצחים אותי, רוצחים אותי".
למרות מספר פניות שלי לבית הספר, למפקחת של משרד החינוך, משטרה ואגף 105, הנושא נופל על אוזניים ערלות וכל פעם התשובה שאני מקבלת היא שבגלל משבר הקורונה אי אפשר לטפל בנושא.

יתר על כן, לא רק שהנושא לא טופל על ידי הגורמים המקצועיים הרי שבמקום להתנצל ולתמוך, מחנך הכיתה ממשיך לשפוך שמן על המדורה ומאדיר את הילדה הפוגעת, נותן לה פריבילגיות וסטטוס ומייצר לחצים נוספים אצל הילדה שלי. אותו מחנך מעבר להתנהלותו הנכשלת וחוסר הטיפול במקרה כה חמור, חורג מתפקידו בהרבה דברים נוספים שכל אחד מהם בנפרד אינו בסדר אבל ביחד הם מדגישים עד כמה דחוף צריך להתערב ולשים לזה סוף באופן מיידי!
חלק מהדברים מצויינים בהמשך:
– משסה את הכיתה בילדים חלשים.
– מחנך לבריונות ואלימות.
– יודע שבנות הכיתה פתחו לו עמוד אינסטגרם ובמקום לדרוש שימחק הוא משתף פעולה ומצטלם עבורן.
– משתמש באצבע משולשת ובביטויים כמו: סתמו ת'פה, לכו תזדיינו, הזייה, עכשיו כולכם על.. וכו'.

📌📌 הטבה בלעדית רק עד 14.7.2020 📌📌

מעבר לטיפול הכושל, בלשון המעטה בהתנהלותו של מחנך הכיתה, הרי שישנה עוד פצצה מתקתקת במשוואה וזו הילדה הפוגעת שחייבת לקבל טיפול דחוף כי אסור לנו כחברה מתוקנת בכלל ובמערכת החינוך בפרט לעבור בשתיקה על כזו התבטאות נוראית של איום לרצח. חייבים להוקיע מתוכנו כל גילויי אלימות ללא סלחנות כי וויתור ושתיקה יגרמו לאיומים כאלו להתממש ונהיה עדים לעוד מקרים כמו זה של תאיר ראדה.

בשבוע שעבר היינו אמורות להופיע באחת מתכניות הבוקר. הילדה התכוננה, חיכתה, הייתה מלאת תקווה שהנה סוף סוף מישהו שומע את זעקתה, אך בשעה 22:30 בלילה קיבלנו דחייה ולמחרת, ביטול. אני תוהה מה קרה שפתאום בוטלנו? האם הכאב של הבת שלי לא חשוב? אולי יש מישהו שמגוננים עליו על חשבון הילדה שלי?
אני זועקת לעזרה, היום זאת הילדה שלי, מחר זאת יכולה להיות כל אחת אחרת.

היום בזמן שכולם חוזרים לשגרה,
תבינו שאנחנו בתוך סיוט מתמשך ומתחננים לקבל טיפול ראוי לנושא.

** בבקשה שתפו את הפוסט **
אולי סוף סוף מישהו ירים את הכפפה ויעזור לנו ולילדות אחרות שסובלות אבל שותקות.

הבת שלי זועקת לעזרה ואני חוששת לשלומה, לבריאותה ולחייה!
בבקשה אל תישארו אדישים למצוקה שלי ושל לינוי.

דרך: אולה קלנדרייב

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

7 תגובות

  1. מכעיס עצוב ובעיקר כואב שכך מורה ומחנך שותף לחרם ולא עושה כלום כדי למנוע את האלימות הזאת ובוחר להתייחס ל"שפה העברית" במקום לנפש פצועה…
    אמא יקרה חיבוק ענק לשניכן, מקווה מאוד שהילדה תחזור במהרה ללימודים במקום שיעריך ויכבד אותה.

  2. ואוו אני עם צמרמורות בכל הגוף לא מאמינה שדבר כזה יכול לקרות תפני לתוכנית "הצינור" אולי משם תגיע הישועה!
    בהצלחה והמון בריאות הנפש לילדה!

  3. בבקשה תערבי עו"ס בביה"ס ואת המנהל , ומכתב עם כל ההיתכתבויות למשרד החינוך ותלונה במשטרה חד משמעי עבירה פלילית והמורה שותף

  4. זו שערוריה שהמחנך מצטרף לטירוף שכזה! תפני מיד ובמקביל גם למשרד החינוך וגם לתקשורת. כתבי לביה"ס, על מנת שדברים יהיו מתועדים ותני למשרד החינוך לשאול, מדוע הילדה לא חוזרת ללימודים.

  5. זוועה…..מורים אמורים לחנך לתת דוגמא אישית……לפטר לאלתר מורים כאלה ….והגלגל חוזר כמו בומרנג …..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות