הנה 8 מזונות שאסור לך לעולם לשים במקרר

זה מפתיע, אבל למרות שהורגלנו לשים אותם במקרר, יש מזונות שממש לא כדאי לשים אותם במקרר. כלומר זה אפשרי, אבל אז הם יזרקו מהר מאוד לפח וחבל.

1. בננות

כדי להנות מבננה טרייה, מומלץ להניח אותה בקערה על השיש. כשאת מכניסה את הבננות למקרר, הן מאבדות את רוב הערך התזונתי שלהן וזמן הטריות מתקצר ב 80%. שימי לב שיומיים במקרר, יהפכו אותן לחומות (זה לא דבש) לפני שהן יהיו אכילות.

2. בצל

המקום המומלץ ביותר לשמור בצל הוא במקום חשוך ובטמפרטורת החדר. כמובן שאם כבר השתמשת בחצי בצל, את החצי השני אין לך ברירה אלא לשמור בקירור.

3. אבוקדו

עד שסוף סוף מצאת אבוקדו ששווה לקנות אותו, אל תעשי את הטעות הזו ותשמרי אותו במקרר. המקרר מאט את תהליך ההבשלה שלו ועד שתאכלי אותו, הוא כבר ירקיב מבפנים. אפשר לשמור אבוקדו במקרר רק אם הוא כבר בשל.

4. שום

אין מישהי שלא קנתה שום ואחרי כמה ימים החלו לצאת ממנו גבעולים ירוקים. ההמלצה שלנו היא לשמור את השום על השיש, במקום מאוורר ומוצל. זה יאריך לשום את אורך החיים ולא יהפוך לצמיגי ומיימי כמו במקרר.

5. ביצים

גם כשאת הולכת לסופר הביצים לא נמצאות בקירור אלא באיחסון מוצל. יש אמנם מחלוקת בעניין אך מחקר חדש הוכיח שהביצים מאבדות את הטעם שלהן כאשר מאחסנים אותן במקרר. אם אתן רוצות ביצים טעימות, מומלץ לשמור אותם בטמפרטורת החדר.

6. דבש

אם זה טוב למלכת הדבורים זה טוב גם לך. דבש חייב להישמר בכלי סגור היטב. בטוח שמת לב שכשהוא במקרר הוא מתקשה ומאבד מהטעם שלו. לכן, אנחנו ממליצות לשמר אותו בארון קופסאות השימורים.

7. קטשופ

הקטשופ (אלוהים יודע מה יש בתוכו) מכיל המון המון סוכרים וחומצות ששומרים על תוקף ארוך וחיי מדף ניצחיים. לכן מומלץ לשמור אותו בארון או על השיש במקום מוצל.

8. פירות הדר

זה לא משנה אם מדובר באשכוליות, פומלות, תפוזים או לימונים. פירות הדר מבשילים בקצב הנכון כשהם בטמפרטורת החדר. טמפרטורת המקרר פוגעת בקליפה שלהם וגורמת להם להרקיב מהר יותר.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות