תגידו, ממתי חזייה הפכה להיות כזה אישיו?

ביקשנו מנשים לספר לנו על היחסים (המורכבים) עם החזייה שלהן וגילינו שהחיפוש אחר החזייה המושלמת לא מסתיים אף פעם, אבל – יכול להצליח!

אם המשוררת האמריקאית קארס קרוסבי, שהמציאה ב-1913 את החזייה הראשונה, הייתה קמה לתחייה, אפילו היא הייתה נדהמת לגלות ששתי פיסות הבד שהיא חיברה יחד כדי לגאול את אחיותיה למין הנשי מקללת המחוכים – הפכו מאז לעולם שלם, מסועף ומורכב של אפשרויות, חוויות, מחירים, דעות, דגמים  ואידיאולוגיות.

בתקופה הנוכחית, יותר מ-100 שנה מאז המצאת החזייה, זה לא ממש משנה אם אתן נשים שלא מעזות לצאת לזרוק את הזבל בלי חזיית פוש אפ או אם אתן חובבות "חופש תנועה" שמעדיפות להסתובב נטולות חזייה או אם הקורונה גרמה לכן לשכוח איך זה מרגיש ללבוש אחת כזו, אין בכלל ספק שיש לכן מערכת יחסים כלשהי עם הפריט החופן, התומך, המעניין והלעיתים מעיק הזה.

מתוך קולקציית no wire של דלתא

"באופן אישי, הרגע הכי מרגש ביום שלי הוא הרגע שבו אני מגיעה הביתה ומורידה את החזייה", מספרת נגה, בת 36 מתל אביב. "זה הדבר הראשון שאני עושה, לפני שלום לבעל, שלום לילדים, אפילו לפני שאני מדליקה את המזגן. תחושת ההקלה שאני מרגישה כשאני מורידה אותה ממני היא כמו לאכול שוקולד אחרי דיאטה של חודשיים. אי אפשר להסביר את האושר הזה. מאז ההנקות, החזה שלי לא ממש חזר לעצמו, אז אני תמיד עם חזייה תומכת, עם ברזלים וריפוד. זה עושה חזה יפה, כן. אבל נוח זה לא".

"אני דווקא נשארת עם החזייה ממש עד המקלחת של הערב", אומרת רוני, בת 45 מגבעתיים. "כשאני לובשת חזייה אני מרגישה אסופה, סקסית, ואני רוצה להרגיש ככה גם כשאני סתם בבית עם המשפחה. מה שכן, זו חייבת להיות חזייה סופר נוחה, ולמצוא אחת כזו שהיא גם נוחה וגם יושבת בול ומחמיאה- זו משימה כמעט בלתי אפשרית. כרגע יש לי  שלוש חזיות שאני לובשת כל הזמן ברוטציה, שלושתן מאותו הדגם של אותה החברה והן עלו לי הון קטן".

מעיקות, לא נוחות ודוקרות  

המון מחקרים נערכו לאורך השנים, כדי לבחון את היחסים המורכבים של נשים עם החזיות שלהן, לצד ניסיונות לאמת מיתוסים שונים, כמו האם אי לבישת חזייה גורמת לחזה לצנוח לאורך הזמן (לא נמצא קשר ישיר. צניחה של החזה מושפעת מגנטיקה, משקל ותהליך ההזדקנות הטבעי) והאם לבישת חזייה במשך הלילה היא בריאה או לא (ככל הנראה לא, משום שהיא מזיקה למחזור השינה). אבל על רגשות סובייקטיבים קשר לחלוק: "אני שונאת ללבוש חזייה, שונאת!", אומרת ליאת, בת 38 מגבעתיים. "קודם כל, יש לי חזה קטן, אז אני לא באמת צריכה חזייה ותמיד כשאני נכנסת לחנות הלבשה תחתונה, המוכרת מיד מזנקת עליי עם הצעות לחזיות סופר מרופדות וכבדות, כאילו החזה הקטן שלי הוא בעיה. רוב החזיות שניסיתי ללבוש היו לא נוחות בעליל, מציקות, מגרדות. בסוף למדתי שהכי נוח לי עם גוזיה. כן, אני יודעת שזה יותר מתאים לגיל 12, אבל ללכת לגמרי בלי חזייה גורם לי להרגיש חשופה, אז לפחות הגוזיה נמצאת שם כדי לחצוץ בין השדיים שלי לשאר העולם".

בכלל, מסתבר שלא מעט נשים מעדיפות להימנע מלבישת חזייה "קלאסית", כלומר כזו שמורכבת מברזלים ולעיתים ריפוד, ונוטות להעדיף גוזיות במידה ומתאפשר להן, או חזיות ספורט, והכי רצוי- חזייה ללא ברזלים, שמצליחה גם לאסוף את החזה אבל גם מרגישה. "אני פותחת כל בוקר עם אימון בחדר הכושר או בפארק, וחזיות ספורט טובות שמחזיקות את החזה הן לא משהו שקל למצוא", מספרת טלי, בת 41 מרמת גן. "יש לי חזה גדול, דאבל D, ועד עכשיו לא הצלחתי למצוא חזיית ספורט טובה באמת, שמונעת ממנו לקפצץ בזמן שאני רצה או מתאמנת. פעם אפילו שילמתי 450 שקל לחזייה של מותג ספורט מפורסם, רק כדי לגלות שהיא מועכת את החזה לגמרי וגורמת לי להיראות מגוחכת. בסוף אימצתי שיטה אחרת- אני לובשת חזייה 'פושטית' עם ברזלים ובלי ריפוד, ישנה כזו שיש לי כבר שנים, ומעליה חזיית ספורט. רק זה איכשהו מחזיק את החזה שלי. כשאני מסיימת את הריצה כל העור שמתחת לחזה מגורה ואדום, אבל איזו עוד ברירה יש לי?".

מתוך קולקציית no wire של דלתא

אצל נועם, בת 27 מבאר שבע, המצב דומה למדי: "יש לי חזה די גדול כבר מגיל קטן", היא מספרת. "אמא שלי היא חובבת חזיות על סף המכורה והיא תמיד קנתה לי דגמים מאוד יקרים ומפונפנים ואמרה לי לא להתפשר אף פעם על חזייה פחות ממושלמת. רק שהיא קאפ B ואני יצאתי קאפ D, כנראה שירשתי את החזה מהצד של אבא. יש הרבה חזיות שבאמת אוספות את כל 'העסק' ויוצרות מחשוף יפה והכל סבבה, אבל בגלל שאני גם בחורה מלאה, תמיד הייתי מסיימת את היום עם סימנים אדומים על הגב. כשהייתי בצבא והלכתי עם חזיות פשוטות יותר, הברזלים שלהן תמיד דקרו אותי מהצד והציקו נורא, ועל חזיות בלי ברזלים אין בכלל מה לדבר עם חזה כמו שלי. אני עדיין מחפשת את החזייה המושלמת".

תופת של זיעה

"הסיוט שלי זה חזייה בקיץ", אומרת דורון, בת 32 מתל אביב. "את הולכת ברחוב, מזיעה, והמקום הראשון שאת מרגישה בו את הזיעה נאספת זה מתחת לחזייה, בקפל הזה שמתחת לשדיים. אני יכולה להשתגע מזה. וזה לא מקום שאת יכולה פשוט לעצור באמצע הרחוב ולנגב אותו. הברזלים מתחככים לך בעור וזה מתערבב עם הזיעה ויוצר שם תופת".

הרבה נשים מוצאות שהברזלים בחזייה הם גורם מציק ומרגיז, אבל רק חזיית נו וייר שהושקעה מחשבה בעיצובה ובטכנולוגיה שלה, יכולה לפתור את הנושא הזה. "אני עם חזיות נו ווייר מאז שאני קטנה", אומרת רותם, בת 39 מגבעתיים. "יש לי חזה ממוצע, קאפ C, ואני מחפשת תמיד חזיות בלי ברזלים, אבל כן קצת מרופדות שתומכות ומרימות. אין הרבה טובות כאלה, אבל כשיש, זה כאילו אשכרה מצאת אוצר".

ד"ר מוניקה אלמן- דרמטולוגית בכירה, בעלת רשת מרפאות לרפואת עור ואסתטיקה, מציעה להימנע מפיזור בושם באיזור החזה, במיוחד בתקופת הקיץ, להקפיד ללבוש חזיית כותנה כשהולכות למקום שיש בו סיכוי גבוה להזעה והכי חשוב- להקפיד לייבש היטב את האיזור לאחר מקלחת ולא לרחוץ אותו באגרסיביות אלא עם מעט סבון ובעדינות. "לחות היא מקדם מאוד משמעותי לתהליך דלקתי ופטרייתי", היא מסבירה, "לכן הייבוש הוא חשוב מאוד באיזור קפל החזה".

מה שכן, לבישת חזייה היא ללא ספק חשובה, ולא רק מבחינה אסתטית: "ללבישת חזייה יש ערך חשוב בלשמור גם על עמוד השדרה וגם לתמיכה בשד", מוסיפה ד"ר אלמן. "ככל שהחזה גדול יותר, כך אנחנו צופים ביותר שינויים בקפל התת שדי. חשוב לבחור חזייה נוחה, שבה החזה מונח היטב, כדי למנוע גירויים בעור (למשל כאשר חזייה לא מתאימה 'מועכת' את החזה ועור עודף מבצבץ מבתי השחי). אני ממליצה על לבישת חזייה גם לנשים שעברו ניתוחים אסתטיים בחזה, בגלל השינויים ברקמת החיבור בשד, וגם לנשים שנמצאות בטיפולים בעקבות סרטן השד. להן כדאי להקפיד על לבישת חזייה מ-100% כותנה. חזייה נכונה שעוטפת היטב את השד, מגנה עליו, נותנת לו תמיכה ושומרת עליו מכל מיני מפגעים".

החזייה שפותרת הכל

"החזייה האידיאלית בעיניי היא כזו שאין לה ברזלים, אבל כן תומכת בחזה ומצליחה לעצב אותו", מסכמת הדר, בת 44 מרמת השרון. "קשה להאמין שיש אופציה כזו בכלל, כי כולנו חושבות שברזלים הם חובה בכל מה שנוגע לתמיכה בחזה, אבל חזייה טובה ואיכותית, מבד איכותי, שתפורה טוב, יכולה לתת את אותה התמיכה גם בלעדיהם ואני תמיד בחיפוש אחר חזיות מהסוג הזה".

מתוך קולקציית no wire של דלתא

גם דורון, בת 33 מתל אביב, אוהבת את החזיות שלה נטולות ברזלים. "הרבה נשים לא חושבות בכלל על האופציה הזו, הן בטוחות שאם לחזייה אין ברזלים, היא לא תספק להן תמיכה", היא אומרת. "אבל לחזה בגודל ממוצע, זו אלטרנטיבה מעולה. אני לובשת קאפ B ואני מסתובבת רק עם חזיות כאלה. הן נוחות מאוד והחזה נראה מעולה בהן. גם בעלי ממש מבסוט מהן, אם את מבינה למה אני מתכוונת".

הדר ודורון ממש לא לבד בהעדפה הזו, אבל אין ספק שחזיות איכותיות ללא עצם קשה מאוד למצוא. לכאן נכנסת החזייה החדשה מבית "דלתא". חזיית נו ווייר בטכנולוגיה חדשה ומתקדמת, שגם עשויה מבד מיקרופייבר נושם ונעים, גם תומכת וגם תורמת להרגשה קלילה. בקיצור, כזו שפותרת את כל הצרות ותומכת באמת. "נו ווייר אמרת? אני עכשיו טסה לקנות. רק ספרו לי איפה קונים?", צוחקת הדר. "היא נשמעת מושלמת. ואני לא מתפשרת על חזייה פחות ממושלמת. נכון הביטוי 'הדברים הקטנים שעושים הבדל גדול'? אני באמת חושבת שהרכיבו אותו כשחשבו על חזייה. חתיכת בד כזו "ברורה מאליה" שהיא עולם ומלואו ויכולה תכלס לשפר את החיים".

הכתבה בשיתוף דלתא שיצאה עם קולקציית חזיות No wire מדהימות! קליק לאתר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

17 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות