לילך ויסברג שחר: אני מחוברת לשטח. זה מבחינתי המיקוד האמיתי

לילך ויסברג שחר, נשואה + 3, עשתה שינוי מקצועי לפני 3 וחצי שנים כשעברה מייעוץ השקעות לתחום ניהול המוצר בבנק הפועלים, ומשמשת כיום כמנהלת מוצר אפליקציית שוק ההון בחטיבת החדשנות והאסטרטגיה של הבנק. רגע אחרי הזכייה בפרס מוצר השנה, דיברנו איתה על קריירה, אתגרים, חלומות לעתיד, וגם עבודה שיתופית בעידן הקורונה.

שנים רבות תחום השיווק נתפש כ"עולם של גברים". אנחנו רואות את השינוי ויותר נשים משתלבות ומובילות את עמדות הניהול והשיווק. מהזווית האישית, איך את רואה את המגמה הזו?
אני עובדת בארגון גדול שמסתכל על העובדים בצורה שווה ומקדמת, ללא כל קשר למגדר. אדם נבחן בביצועיו ובהישגיו ומעבר לכל בדרך ארץ ובהתנהגותו. זו בהחלט הגישה שאני מאמינה בה, וזו הסביבה בה התפתחתי.

בבניית המוצר, בקידום, במעורבות הצרכנים, איפה את מרגישה שאת משפיעה?
אני בנאדם של אנשים, חשה ומקשיבה לצרכי הלקוח. אני מחוברת לשטח ולרצונות ולכן זה עוזר לי במיקוד ובקידום המוצר.

שעות עבודה רבות, ישיבות, מיילים אל תוך הלילה ובכל זאת את מוצאת זמן למשפחה/חיים אישיים. מה הטיפ שלך לניהול נכון של הזמן?
הטיפ שלי הוא תקשורת טובה עם בן הזוג וילדיי לגבי חלוקת המטלות הביתיות וההוריות. טיפ נוסף שאימצתי בתחילתו של משבר הקורונה הוא צמצום זמני ישיבות ומיקודן. אני מאמינה בעבודה שיתופית, ומיקוד שעות הישיבות שלי מאפשר לי לעמוד בלו"זים. המאבק קיים אצל כל אישה, ואני למדתי להוריד את ייסוריי המצפון ולעשות איזונים בין העולמות.

לאחרונה זכיתם בפרס "מוצר השנה". זו כנראה התחרות הכי חשובה עבור הצרכנים שרואים בזה חותמת של איכות. למה את חושבת שהם בחרו בכם?

ראשית, אנחנו שם בשבילם, למענם. אנחנו כל הזמן קשובים לקול הלקוח, מאזינים לצרכים שלהם ומקדימים את המתחרים שלנו. אנחנו מאפשרים ללקוחותינו ליהנות מחוויית מסחר מתקדמת בכל זמן ומקום מקום, באמצעות אפליקציית מסחר בשוק ההון – פתרון מוביל לניהול פעילות שוק ההון וקבלת החלטות מושכלות באמצעות המובייל במהירות ובקלות. ואכן, הצרכנים בחרו באפליקציה כ"מוצר השנה" בשנת 2019. במיוחד כיום, הלקוחות רוצים להתעדכן בנעשה בשוק ההון ולהמשיך בפעילות השוטפת, גם כשמדובר בשירותי ייעוץ השקעות. לכן יצרנו את שירות Smart Advice – ייעוץ השקעות בדיגיטל המעניק ללקוח המלצה מקצועית בשוק ההון. מדובר בשילוב מנצח של טכנולוגיה חכמה שמנטרת את השינויים בשוק ואנליזה מותאמת לכל לקוח המבוצעת ע"י יועץ ההשקעות שלו ויוצר המלצה פרסונלית הנשלחת ללקוח ואפשרות ביצוע מידית. הבחירה בשירות כמוצר השנה מראה שאכן נתנו מענה מצויין לצורך שלהם.

למרות שהמוצר שלכם הוא המוביל בקטגוריה שלו, מה האתגרים איתם את מתמודדת בשוטף?

אין רגע דל, אני תמיד בעשייה והיעד היום יומי שלי הוא לחדש, להביא את הדבר הנכון הבא, להפתיע, לתת מענה נכון לדברים חדשים שפיתחנו, להיות קשובה לצרכים של הלקוחות.

האם יש לך סקופ או בשורה עבור הגולשות שלנו? מוצר חדש, פעילות חדשה
יש הרבה מאוד בשורות בדרך, אבל בואו ניתן להן את המקום להפתיע את הלקוחות. אנחנו כל הזמן בעשייה ובחשיבה ויש לנו דברים חדשים.

אם לא היית מנהלת את המוצר, איפה כן היינו פוגשות אותך?
החיבור לאנשים מייצר אצלי רגש חזק ובטוח הייתי בעמותה לנוער בסיכון, בעלי צרכים מיוחדים או תרומה לקהילה.

ספרי על קולגה שאת מפרגנת לו
אני עובדת בסביבה של אנשים מוכשרים שמייצרים השפעה בהמון תחומים, אבל הפעם אפרגן לערן טופלברג, מבין היוזמים והמקימים של bit, ששינתה את חיי היום יום של מיליוני אנשים, ונראה כאילו הייתה כאן תמיד.

מה החלום האישי שלך?
אני חובבת מושבעת של אופנה, אך מבינה את ההשלכות על הכדור שאנו חיים בו. הייתי רוצה להשפיע על תעשיית הטקסטיל בעולם, בצורה שתאפשר ייצור וצריכת אופנה חכמה ומועילה לאוזון.

המלצה על סדרה בנטפליקס? ספר? פודקאסט?
הפודקאסט של ד"ר ליאור צורף, מומחה לחוכמת ההמונים, מחבר "המוח המשותף" ומייסד המיזם הנפלא שנקרא "יש מצב" להעצמת נוער בסיכון.

מהי חופשת החלומות שלך?
אני חובבת תרבויות שאינן מהעולם המערבי, ולשם אני מכוונת את יעד החופשה שלי, כמובן בהרכב משפחתי.

מה את מאחלת לעצמך ברמה המקצועית וברמה האישית לשנת 2021?
ברמה המקצועית – אשמח להיות שותפה לאיך יראה הבנק של המחר, מה יהיה הדבר הבא בעולם הבנקאות.
ברמה האישית – הייתי שמחה להסתכל פנימה ולהבין היכן אני יכולה לצמוח עוד יותר.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות