"אישה שרוצה להשפיע ויש לה תשוקה תגיע לכל תפקיד שתחלום עליו"

אחרי שכבשה יעדים ותפקידי ניהול בכירים (אלקטרה, ויזה כאל, נביעות), התמקמה דפנה נעים שאול בתפקיד הנחשק כסמנכ"לית השיווק והמכירות של מפעל הפיס. בראיון אישי לכרמית לוי היא אומרת: "מתחילת הדרך החלטתי שאני רוצה ליהנות מכל העולמות ולהשקיע ב-3 מישורים: זוגיות ומשפחה, קריירה ופיתוח אישי". פגשנו אותה לשיחה על מנהיגות, אחריות, אתגרים וכמובן על השראה נשית.

שנים רבות נתפש תחום השיווק כ"עולם של גברים". אנחנו רואות את השינוי ויותר נשים משתלבות ומובילות את עמדות הניהול והשיווק. מהזווית האישית, איך את רואה את המגמה הזו?

הנשים תופסות עמדות בכירות בתחומים רבים והמגמה עוד תמשיך ותגבר. לאורך כל הקריירה שלי התקדמתי לעבר תפקידים שאהבתי והאמנתי שאני יכולה להביא ערך. אני מאמינה שאישה שרוצה להתקדם ויש לה תשוקה ונחישות יכולה להגיע לכל תפקיד שתחלום, צריך רק להאמין. "כי מי שמאמין לא מפחד!"

למרות שהמוצר שלכם הוא המוביל בקטגוריה שלו, מה האתגרים איתם את מתמודדת בשוטף?

נכנסנו לתחום שהיה חדש עבורנו ומהווה אוקיינוס אדום. הבנו מתחילת הדרך שאם נרצה להוביל נצטרך לייצר ערך אמיתי ומשמעותי לצרכן בשל היותו חלק ממועדון מנוי פיס. ההטבות מלבד היותן מגוונות הן גם משמעותיות. אנחנו שמחים לגלות בסקרים ובתוצאות בפועל שלמרות שהמועדון פועל כשנה הוא מדורג כמוביל. כשיש ערך מבודל הצרכנים חכמים ומגיבים בהתאם. זאת הזמנות להודות לכל לקוחותינו ולהבטיח לעשות כל מאמץ בכדי להמשיך ולהוביל בכל הפרמטרים.

בבניית המוצר, בקידום, במעורבות הצרכנים, איפה את מרגישה שאת משפיעה?

לשמחתי התפקיד שלי כסמנכ"לית שיווק ומכירות וחברת הנהלה מאפשר לי להשפיע מרמת החזון והאסטרטגיה ועד ליישום ומעורבות גבוהה ביותר עם הצרכנים. אני והצוות המקצועי שלי מובילים ביחד מהלכים שמשפיעים על כל אחד ואחת מאיתנו. החל ממועדון ההטבות המוביל של מנוי פיס שמאפשר לנו כציבור לקוחות לחסוך הרבה מאוד כסף ועד לפעילויות בחברה הישראלית שמשנות חיים כמו תמיכה בפעילויות עם נוער בסיכון, העצמת נשים, מילגות לסטודנטים, התאמת פעילויות לתקופה של הקמת מחלקות קורונה, שת"פ עם מד"א ועוד.

שעות עבודה רבות, ישיבות, מיילים אל תוך הלילה ובכל זאת את מוצאת זמן למשפחה/חיים אישיים. מה הטיפ שלך לניהול נכון של הזמן?

תעדוף והחלטה. מתחילת הדרך החלטתי שאני רוצה ליהנות מכל העולמות ולהשקיע ב-3 מישורים: זוגיות ומשפחה, קריירה ופיתוח אישי. יש תקופות שכל אחד מהתחומים הצריך יותר תשומת לב והשתדלתי לתעדף. אני מודה שיש תקופות שהן מאוד מאתגרות במיוחד בתקופה שבה הילדים היו קטנים, אבל למדתי עם הזמן ליהנות יותר, להיות פחות נוקשה עם עצמי ולהכניס קלילות ופשטות. והכי חשוב לא מוותרת על זמן איכות עבור עצמי בכדי להטעין מצברים.

לאחרונה זכיתם בפרס "מוצר השנה". זו כנראה התחרות הכי חשובה עבור הצרכנים שרואים בזה חותמת של איכות. למה את חושבת שהם בחרו בכם?

השנה זכינו בנוסף למותגי הלוטו ומפעל הפיס גם בקטגורית מועדון ההטבות עם מנוי פיס. אני חושבת שזכינו כי הלקוחות זיהו שהובלנו מהפכה אמיתית בתחום זה. זיהינו שמוצר הדגל שלנו מנוי פיס נשחק בהדרגה בשל שינויים בשוק ההגרלות ויצאנו במהלך שהוגדר כפורץ דרך. בעבודת צוות משותפת של ההנהלה, עובדים מקצוענים ורוח גבית של יו"ר מפעל הפיס הפכנו למועדון הגדול והמשתלם למנויים המשלב גם הטבות וגם הגרלות והצרכנים מזהים את הערך המשמעותי והחיסכון.

האם יש לך סקופ או בשורה עבור הגולשות שלנו?

אנחנו עובדים במקביל על כמה הפתעות חדשות, אבל פעילות חדשה שמרגשת אותי מאוד היא פעילות למען עסקים קטנים. כולנו מבינים את המשבר אליו נקלעו העסקים והיה לנו חשוב לטפל בנושא כאוב זה, ממקום שנותן להם אפשרות להתאושש ולצמוח. הפרויקט יאפשר לעסקים הקטנים דרך מועדון ההטבות של מנוי פיס להציע הטבות מסובסדות לכל אחד בעיר ובשכונה שלו. אחת מהמגמות כתוצאה ממשבר הקורונה הינה חזרה לחיי קהילה ולבילוי ליד הבית והפרוייקט נותן על כך מענה. מבחינה עסקית בטווח הקצר המודל לא כלכלי ודורש השקעה, זמן ואנרגיות גבוהים ביותר אבל בהסתכלות ארוכת טווח וכחלק מהמהות שלנו להחזיר לקהילה זה הזמן לפעול למען ערכים ונתינה לאחר.   

אם לא היית סמנכ"לית שיווק, איפה כן היינו פוגשות אותך?

בכל מקום שאפשר להשפיע ולייצר שינויים משמעותיים מעבר לשורת הרווח.

ספרי על קולגה שאת מפרגנת לה

פירגון גדול לסמנכל"ית שיווק של בנק מזרחי טפחות דינה זוארץ נבות, על כל המהלכים המוצלחים שהובילה בתחומה ועל התגובה המהירה בתחילת הקורונה שהציגה איזון נכון בין הדיגיטציה לבין בנקאות אישית.

מה החלום האישי שלך?

עזרה לבני נוער בסיכון והתחדשות של מודל החינוך בארץ. אני רוצה שכל ילד/ה יזהו את העוצמות שבהם, יגלו ויחקרו מה החלומות והתשוקות שלהם.

מהי חופשת החלומות שלך?

כל מקום שמשלב נוף מרהיב, ים ודרינק.

מה את מאחלת לעצמך ברמה המקצועית וברמה האישית לשנת 2021?

שאמשיך להתפתח ברמה האישית ולייצר שינויים שמשפיעים על החברה בארץ ובעולם.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות