תשמרו אחד על השני, אל תזלזלו. אחרת זה יגמר רע

אוי קורונה יקרה,
כמה שאת מטעה, זה הסיכון הכי גדול איתך. גב' קורונה, את עושה הכל כדי ליצור חוסר וודאות אצל מי שפוגש אותך, כי התסמינים שלך יכולים להיות מכל כך הרבה וירוסים אחרים, ואם כך לא בהכרח נבדקים אלא ממשיכים כרגיל ומחכים ש"הצינון" יעבור.. הגעת לבני האדם ויצרת כאוס שלם, אין תרופה בשבילך ואין חיסון נגדך.

אני, נהגת מונית בת 39 ללא מחלות רקע, אישה בריאה ברוך השם, שומרת על ההנחיות מבוקר ועד ערב, מתהלכת עם מסיכה כל היום, נוסעים יושבים מאחורה עם חלון פתוח.
נוסעים ללא מסיכה קיבלו ממני מסיכה. ועדיין איכשהו, רצה הגורל ונדבקתי, בהתחלה הרופא התורן אמר שזה יעבור. אחרי יומיים הגוף קרס, והרופאה הקבועה שלי, זעמה על כך שלא ביצעו לי בדיקה יומיים קודם, פוניתי מהבית באמבולנס עם פרמדיקים שנראים כמו אסטרונאוטים, באופן מיידי מתחילים להרגיש את הריחוק ורואים כמה אנשים פוחדים ממני, ומלהידבק גם כן, תוך שניות הבדידות עולה ומדד החרדה מרקיע שחקים, כי כולנו יודעים, אין תרופה, אין חיסון ואנשים מתים מזה. אושפזתי במחלקת קורונה בסורוקה, הצוות מדהים, מנסה לעשות הכל כדי שארגיש בטוחה, אבל אפשר לשמוע בטון שלהם שהם גם מתפקדים באפלה- כי זאת מחלה לא צפויה, משפיעה על כל בן אדם אחרת, והם מנסים לצפות את מהלך המחלה, אך היא משתנה במהירות.

קרדיט תמונה פייסבוק בת שבע שאול

הגעתי למחלקה כחולה קלה, תוך 24 שעות המצב התדרדר, הפכתי לחולה קשה. מחוברת לצינור חמצן עבה 24 שעות, הגוף מושבת, אין יכולת לדבר כל כך, ואם כבר מדברים לוקח שעה להשלים משפט. כל זמן האשפוז אתה רואה את הצוות הרפואי מקווה יחד איתך שהטיפול יעזור. הצוות הרפואי עושה לילות כימים, שעות על גבי שעות, כשהם לבושים בבגדים ממוגנים. אנשי צוות קרסו מול העיניים שלי, בגלל שהם עייפים, רעבים, מודאגים, מפחדים וכי הם לבושים בביגוד אטום כשבחוץ 40 מעלות חום- איך לא יקרסו?
*והם* אלה שמבקשים מהמחלימים שיספרו על החוויה שלהם כחולים, כדי שכולם יבינו שזאת לא שפעת, זה לא וירוס של 24 שעות. זאת מחלה קשה שיכולה לגרום לנזקים לטווח ארוך בכל מיני איברים בגוף (לא.. זה לא רק הריאות והנשימה, זה גם כליות, כבד, מוח, קיבה וכו').
אנשים מתים כל יום מהקורונה. אני יצאתי במזל, שיחררו אותי הביתה עם בלון חמצן, אני עוד חולה, אבל צריך לפנות מקום לחולים חדשים שמגיעים אחד אחרי השני.

באותו חדר שהייתי מאושפזת, הייתה מאושפזת עוד אישה צעירה שנדבקה בנגיף. וגם בנה בן השבועיים. שלושתנו בחדר אחד. אין מישהו שחסין מהמחלה הזאת, גם לא תינוקות בני שבועיים.

בבקשה, תשמרו על עצמכם, על הילדים שלכם, על השכנים והחברים שלכם, על הלקוחות ועל עוברי אורח, תשמרו אחד על השני, אל תזלזלו. אחרת, זה יגמר רע.

מתוך הפייסבוק בת שבע שאול

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות