מה קרה דניאל? עברו 6 שנים ואני רק רוצה לדעת, מה קרה?

הבן הבכור והאהוב שלי דניאל מיניביצקי, יצא מהבית ביום שבת מוקדם בבוקר 11 באוקטובר 2014, חג סוכות. חשבתי שיחזור כעבור כמה שעות אבל הוא לא שב. אולי בעוד יום, אולי בעוד כמה ימים. אבל זה לא קרה.

בעוד 6 ימים ימלאו 6 שנים להיעלמותו. לא שמעתי ממנו דבר. אף לא אחד שמע ממנו. אין לנו אף לא פיסת מידע. מאומה. דניאל היה תלמיד מצטיין בבית הספר התיכון, כמו גם בבית הספר היסודי. אני זוכרת איך נהג ללכת לבית הספר היסודי, תוך כדי קריאת ספר. קראנו לו "קריינוביץ'״ בזכות הקריאה המרובה, דרכה הוא גם שאב ידע רב.

את הצבא התחיל בקורס טייס ולאחר מכן שירת שירות מלא ביחידת מגלן בתפקיד צלף. מגיל 6 הוא התחיל ללמוד פסנתר, והתמיד במשך כמה שנים. ואף שיבח אותי בזמנו על ש "הכרחתי" אותו ללמוד פסנתר. באיזשהו שלב כשהיה כבר בתיכון, חזר לנגינה ולמד לכתוב מנגינות שאותן חיבר, הלחין ושר. יש לנו דיסק מלא של כל השירים היפים שלו. את אחד מהם נתנו לזמרת סי היימן והיא שרה אותו בעצמה, תוך שהיא משלבת את הקול שלו והנגינה שלו לקראת סוף השיר.

לאחר הצבא עבד שנה במסעדה וצבר כסף כדי לממן את "הטיול הגדול" למזרח. הוא טייל 8 חודשים בסין, מונגוליה וספרד, ואפילו במרוקו. לאחר מכן חזר בתשובה, והיה דתי חרדי במשך שנתיים, במסגרת חב"ד. אנחנו נהנינו מהקידוש של ימי שישי בהם סיפר לנו דברי תורה. ולמעשה עד היום אנחנו מקפידים על הקידוש ושרים את ״אשת חיל״ עם הניגון המיוחד של חב״ד. דניאל למד קופירייטינג ואף עבד במשרד פרסום "זהות ושפה".

בשנים האחרונות היו לו קשיים נפשיים. הוא לא מצא את עצמו והתקשה להגיע להישגים שיכל היה להגיע אליהם. הוא, שקיבל ניקוד של 714 בפסיכומטרי. אני מתגעגעת אליו מאוד. עצוב לי בלעדיו. גם כששמח לי, עצוב לי בלב.

מתוך דף הפייסבוק של ורדה מיניביצקי

אין יום שאני לא חושבת עליו. כמהה לשמוע את הצחוק המלא והמתגלגל שלו, לשמוע את הקול שלו ולהריח אותו. אני רוצה לגעת בו. מתגעגעת לשמוע את המוזיקה שלו. כשהוא היה מנגן, כל הבית היה שמח. וגם הרחוב. הבית שלנו היה תמיד מלא בדניאל. הנכדים יודעים שהחדר שלו זה ״החדר של דניאל״, הפסנתר שלו זה ״הפסנתר של דניאל״, התוף שלו זה ״התוף של דניאל״. הוא מוזכר כל הזמן בבית, אבל הוא איננו. הוא גם נוכח וגם נפקד. ובכל זאת נוכח. וכיום, לאחר שעברו כמעט 6 השנים, אני רוצה רק לדעת, מה קרה? מה קרה דניאל?

קליק לדף הפייסבוק שיצרנו עבורו כשנעדר

מתוך הפייסבוק של ורדה מיניביצקי

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

תגובה אחת

  1. עצוב מאוד מאוד, נקרע הלב, אולי התאבד במקום שכוח אל על מנת שלא ימצאו אותו ועל מנת לא לגרום כאב לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות