רופא עייף עשה טעות והיא הייתה יכולה לעלות לי בדבר היקר מכל

לרוני יש דלקת אוזניים. אבל זה לא הסיפור. שלשום בלילה כשהחום של רוני עלה ל- 41 מעלות החלטנו לקחת אותו למיון. (בהתחלה חשבנו שהוא סובל מהשיניים). במיון קיבלו אותנו יפה והגיע רופא צעיר ועייף לבדוק אותו.

האבחנה- דלקת אוזניים. קיבלנו מרשם לאנטיביוטיקה. לקח זמן לשחרר אותנו, כי בדיוק החליפו משמרת. רופאים שסיימו 26 שעות עבודה בטיפול בילדים בחדר מיון, התחלפו ברופאים שיוצאים למסע של 26 שעות חדשות. בבוקר הלכתי לקנות את האנטיביוטיקה והרוקח אמר לי לתת 9 מ״ל פעמיים ביום למשך שבוע. שאלתי את הרוקח אם זה לא הרבה מדי, והוא ענה שזה מה שכתוב במרשם. לא התווכחתי. התחלנו את הטיפול. אתמול בלילה, אחרי שתי מנות של אנטיביוטיקה, וילד שמצבו לא משתפר, החלטתי לבדוק לעומק את עניין ה 9 מ״ל. זה הטריד אותי ונשמע לי יותר מדי.

בכל זאת ילד שלישי, נתתי איזו תרופה או שתיים בחיי. עברתי על מכתב השחרור, חישבתי את המשקל של רוני אל מול בקבוק האנטיביוטיקה, וזה אכן לא הגיוני.

קרדיט תמונה פייסבוק שי-לי שינדלר

התייעצתי עם גיסתי האהובה שגם היא רופאה מתמחה (ועייפה) והיא אישרה שזו אכן טעות. רוני צריך לקבל רק 5 מ״ל פעמיים ביום. רגע! ילד עוד לא בן שנה, חולה ממש, קיבל שתי מנות כפולות של אנטיביוטיקה??? מה זה אומר? מה יכול לקרות לו בעקבות זה? מה היה קורה אם לא הייתי עירנית, עם ניסיון של שלושה ילדים ועם רופאה זמינה להתייעצות בכל שעה? מה היה קורה אם רוני היה מקבל במשך שבוע שלם מנה כפולה פעמיים ביום?!?! אסון! שום מנת יתר היא לא נכונה!

מי עשה את הטעות?? הרוקח? לא. הרופא המסכן שעמד 26 שעות על הרגליים וטיפל בילד שלי, בילדים של כולנו- כן. אין לי שום טענה כלפיו, כולם יכולים לטעות- אבל הטעות הזו הייתה יכולה לעלות לי בדבר היקר לי מכל. הטעות הזו קרתה כי הרופא המסכן הזה עייף. הוא וכל יתר המתמחים שצריכים לטפל בתינוק או בכל אדם חולה אחר- לא צריכים ולא יכולים לעבוד יותר מיממה שלמה. 26 שעות. 26. בשום עולם. בשום מקום. בשום מקצוע! בטח לא רופאים. זה מזעזע. מה יהיה עם המדינה הזו?? אני מיואשת.

דרך הפייסבוק של שי-לי שינדלר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות