תגידי, הבית שלך רגוע?

כלפי חוץ, אנחנו המשפחה הכי נורמלית שיש. אבא, אמא, שני ילדים וכלב. כמו כולם, גם אנחנו עובדים, לומדים, מבלים עם חברים, מטיילים עם צ'יקו בשכונה, מדברים, צוחקים, נהנים… כמו כולם. כמעט.
רק כשאנחנו נכנסים הביתה, פתאום בלי שום סיבה, משהו משתנה.
זה מתחיל ממשהו קטן, אפילו טיפשי. מישהו אומר משהו למישהו וזה גורר אחריו ויכוח גדול, שממשיך בצעקות ואז נגמר בשקט רועם וכל אחד הולך לפינה שלו ומסתגר בתוך עצמו.
אחר כך השקט יתפוגג לו לאט לאט ושוב נחזור לשיגרה. עד הפעם הבאה.

אם הסיפור שלכם דומה אפילו בקצת לסיפור הזה, אז יש לי משהו מעניין לכתוב לכם וגם טיפ בסוף.
הגורם למריבות, לסכסוכים, לעצבנות היתר, לחוסר השקט, או איך שלא תקראו לזה, יכול להיות הבית שלכם בעצמו. כן, כן, המבנה בעצמו!
אני יודעת שקצת קשה להאמין, אבל למבנה יש אופי משלו והאופי שלו משפיע עלינו. כך נוצרים מבנים "מקוללים" (שכל מי שגר שם מתגרש / חולה / פושט רגל) ומבנים "מבורכים" (שכל מי שגר שם מתחתן / נכנס להיריון / זוכה בלוטו / מקבל קידום בקריירה). אלו הם מצבי קיצון של אופי רע מאוד של המבנה מחד וטוב מאוד מנגד. אבל יש גם באמצע.
למשל,
המבנה יכול להיות בעל אופי "שמח" ולהשפיע על דייריו, שיהפכו להיות אנשים שמחים וחברותיים. הבתים האלו יהיו תמיד מלאים בחברים ובמסיבות.
המבנה יכול להיות בעל אופי "חכם" ולגרום לדייריו להיות אנשי קריירה או לימודים. הבתים האלו יהיו שקטים, כי הדיירים יעדיפו ספר טוב על פני אירוח של חברים רבים.
המבנה יכול להיות בעל אופי "אומנותי" ולגרום לדייריו לאהוב אסתטיקה ויופי. אלו הם בתים יפים ומטופחים, שמאכלסים דיירים שעוסקים במקצועות עיצוביים, למשל.

ובסיפור שלנו, הבית הוא בית בעל אופי "עצבני". הוא גורם לתחושת מתח פנימית וחוסר סבלנות. התחושה הולכת ומצטברת ככל שגרים בבית והיא מתפרצת מידי פעם בויכוחים ובמריבות שעלולות להיות גם סוערות מאוד. השכנים שומעים היטב את מה שקורה בתוך המשפחה הזו וגם אם המצב אינו חמור מאוד הרי שהחיים בבית אינם נעימים והמשפחה "הולכת על ביצים".

לפני שאתן טיפ קצר שינסה להרגיע קצת את הרוחות בבית, אני חייבת לכן קצת הסבר.
איך מזהים את ה"אופי" הזה של הבית?
ה"אופי" של הבית נוצר ברגע בנייתו ושיטת הפנג שואי יודעת לזהות אותו.
פנג שואי מורכבת מכמה רמות / שיטות, שהמדויקת ביותר שבהן עוסקת בניתוח מדויק של חלקי הבית השונים ואבחון ה"אופי" של כל איזור. בניגוד למה שחושבים, לא מדובר ב"תחושה" אלא בחישוב (כן, עם מספרים) של ההשפעות בכל איזור ואיזור של הבית.

בשרטוט הבא ניתן לראות דירה מחולקת לאיזורים, שבכל אחד מהם ישנו צירוף של מספרים. לכל צירוף יש "אופי" משלו –

לאחר שמאבחנים את ה"אופי" של איזורי הבית, אפשר לתת פתרונות אינדיבידואלים לכל איזור וכך להשפיע לחיוב על ה"אופי" שלו והשפעותיו, בעיקר בהיבטים של בריאות, מערכות יחסים וכספים.

מכיוון שאני לא יודעת מהי מפת ה"אופי" של הבית שלכן, כל אחת מהקוראות, אתן טיפ כללי למצב של בית "עצבני" (שימו לב! לאבחון מדויק של מפת הבית שלכם ויישום של פתרונות המתאימים למקרה הספציפי שלכם, עליכן לפנות ליועץ פנג שואי) –
המספרים שאחראים ל"אופי עצבני" לבית, נוטים "להירגע" מעט בנוכחות צבעי אש (אדום, כתום). מסיבות שלא אכנס אליהן כרגע, צבעים אלו גורמים לעצבנות להיות מתונה יותר, בדיוק כפי שילד כעוס נרגע על ידי חיבוק. לכן, שימו פריטים בצבעי אדום או כתום, באיזורים שבהם יש נטיה למריבות בבית. למשל, אם אתם נוטים להתווכח בסלון, מול הטלוויזיה, שימו 2 כריות נוי אדומות/כתומות על הספה או מפה אדומה/כתומה. אם אתם (ההורים) נוטים להתווכח כשאתם נכנסים למיטה, אפשר ללבוש חולצה כתומה/אדומה או לשים על השידות כמה פריטי נוי בצבעים האלו.

נסו ותהנו!

הכותבת היא גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה והעומדת בראש המרכז ליועצי פנג שואי.
קליק לדרך הפנג שואי – אתר הבית
קליק לעמוד הפייסבוק של פנג שואי – גליה לביא

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

34 תגובות

  1. עד היום, עוד לא קרה לי שלא היה שום שינוי לאחר יישום ההמלצות שלי וכבר עשיתי כמה מאות רבות.
   דווקא נושא של מתח בבית ואווירה עכורה, זה משהו שיחסית קל להשפיע עליו.

 1. מכירה לפחות 2 בתים שתמיד רבו והתווכחו והסתכסכו והיו עצבניים בהם – ושום פנג שווייאי לא היה עוזר להם

  1. הי מיקי,
   כפי שעניתי קודם, התרשים הוא שרטוט רגיל של דירה, שחולק ל 8 כיווני השמים (דרום, צפון, דרום-מזרח וכן הלאה). בכל פלח כזה של השרטוט יש צרוף מספרי שנותן מידע על ההשפעות שיש על החדרים הנמצאים באזור הזה. ההשפעות העיקריות הן בתחומים של כספים, בריאות ומערכות יחסים והן משתנות מבית לבית בהתאם למפה האישית שלו.
   גליה.

 2. לא מכירה את גליה אבל שמחה לקרוא כתבות כאלה על הפנג שואי שלא מתמקדות רק ברוח ונשימה ופעמונים

  1. מירית,
   לא מדובר ב"סידור הבית", אלא באבחון ההשפעות שלו על החיים שלכם וביצוע תיקונים והתאמות בהתאם. לפעמים, ההמלצות בכלל לא נוגעות לסידור וגם לא לבית.
   כך או כך, העלויות משתנות מיועץ ליועץ, ממיקום גאוגרפי אחד לשני (רמת הגולן, אילת, או ת"א) ובהתאם לגודל הבית (דירה קטנה או בית פרטי עם 3 מפלסים), מספר האנשים הגרים בו ומורכבות היעוץ (בית קיים, בית לפני שיפוץ, או בית בתהליך בניה).
   את מוזמנת לפנות אלי בפרטי ואשמח לתת לך מחיר מדויק לצרכים שלך. [email protected]
   גליה.

  1. הי קרן,
   התרשים הוא שרטוט רגיל של דירה, שחולק ל 8 כיווני השמים (דרום, צפון, דרום-מזרח וכן הלאה). בכל פלח כזה של השרטוט יש צרוף מספרי שנותן מידע על ההשפעות שיש על החדרים הנמצאים באזור הזה. ההשפעות העיקריות הן בתחומים של כספים, בריאות ומערכות יחסים והן משתנות מבית לבית בהתאם למפה האישית שלו.
   גליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות