ולא, אני לא אפסיק לנסות

כמה פעמים בחיינו אנו שומעות את המילה 'לא'. זה מתחיל בתור ילדות כשאנחנו רוצות לשים חצאית לגן ואמא לא מרשה כי זה לא נוח לשחק בארגז החול, ממשיך לבית הספר כשאנחנו רוצות לצאת עם החברות ואז רוצות להתחיל להשתמש באיפור ולשים רק קו שחור בתוך העין, ואמא טוענת שזה לא לגילנו.
וזוהי תחילתה של דרך מלאת סירובים.
היום, בהיותי בוגרת, למילה "לא" יש משמעות אחרת ואני צרכה לעשות בה שימוש יום יומי בבית, עם ילדי הקטנים, להסביר מה מותר ומה אסור, מה נכון ולא נכון ובכל שיחה כזו אני ממעטת להשתמש במילה השלילית ולמצוא לה מילים נרדפות, אבל בינינו ובלי שאף אחד ישמע, כל מילה נרדפת למילה "לא" עדיין תישאר לא!!
הפחד מסירוב הוא לפעמים זה שעוצר מלהתחיל להגשים את מה שבא לי באמת, מעדיפה להגיד שזה לא יצליח ולא לשמוע שזה לא מספיק טוב או פשוט "לא" ללא הסבר נוסף שזה "הלא" הכי שלילי שיש, כי הוא משאיר אותי בלי יכולת לתקן ולהבין למה לא??

לפעמים מתוך השלילי, אני צומחת, זה מאתגר אותי, נוגע בנקודה קטנה בתוך תוכי, זו שאני יודעת שכלום לא ישבור אותה, נותנת יום יומיים לכאב הדחייה לעבור ואז קמה על רגליי ומתחילה מחדש, מי יגיד לי לא? מי יכול עלי? אם אני טובה במה שאני עושה, מאמינה בכישוריי, אף פסימי לא יאפיר את יומי.
וכן, זה קל לדבר ולמכור קלישאות, וכן זה קל לתת עצות לאחרים בעוד אני משקשקת בעודי כותבת שורות אלו שלא אצליח להגיע ללב שלכן – אותן נשים כמוני שרוצות לעשות ושתי אותיות ל ו – א משתקות ומקבעות לכיסא.
אני לא בן אדם אופטימי במיוחד ובכל זאת מאמינה שעל כל מאה תשובות שליליות תבוא תשובה חיובית אחת ובעצם רק אותה אני צריכה, כי ברגע שהמילה "כן" תשמע באוזני, כל הלא, יעלם כלא היה.
ולא, אני לא אפסיק לנסות.
ולא, אני לא אפסיק לעשות שימוש במילה כשצריך.
ולא, אני לא מאמינה שמישהו ימציא מילה חלופית.
ולא, זו לא סיומת שלילית, כי "הלא" פתאום נראה כל כך חיובי.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

18 תגובות

  1. אני ממש לא צומחת משליליים וזה ממש לא מגביר לי את העניין … זה רק מוריד אותי עוד יותר ומכניס אותי לדיכאון

  2. אני חוטפת כאפה עם כל לא ששומעת אבל אולי זה מה שמעצים את תחושת ההיי כשמתקבל הכן המיוחל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות